Wybory samorządowe. Kaczyński wspomina pierwsze spotkanie z Jakim. "Po minucie wiedziałem"

Jarosław Kaczyński w telewizyjnym wywiadzie nie mógł się nachwalić Patryka Jakiego. Wyjawił też, że gdy tylko po raz pierwszy go zobaczył, to wiedział, że Jaki "będzie wiele znaczył w polskiej polityce".

Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, w związku z wyborami samorządowymi 2018 gościł w niedzielę w Opolu. Podczas konwencji partii mówił m.in. o wyrównywaniu szans, zapowiadał też, że Polska może dogonić Europę zachodnią. W związku z wizytą udzielił też wywiadu TVP3 Opole.

W pewnym momencie rozmowy z dziennikarzem lokalnej Telewizji Publicznej, poruszono temat Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy, urodzonego w Opolu. Dziennikarz dopytywał Kaczyńskiego, o jego ocenę 33-letniego polityka, a prezes PiS podzielił się z nim wspomnieniem sprzed lat.

Ma szansę, pracuje fantastycznie. Pochwalę się panu, gdy go po raz pierwszy zobaczyłem, na takim młodzieżowym spotkaniu, to zobaczyłem od razu, można powiedzieć po minucie, że ten człowiek będzie wiele znaczył w polskiej polityce

- odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Później dodał, że jego przeczucie go nie zawiodło. - Widać talent, siłę, energię, pewność siebie, spokój. Naprawdę, to jest ktoś, kto w polskiej historii, w następnych dziesięcioleciach - to przecież młody człowiek - może zrobić wiele dobrego. Ma takie cechy osobiste, że można mieć takie nadzieje - komplementował dalej Jakiego prezes PiS.

Patryk Jaki prezydentem Warszawy? Kaczyński: Mam nadzieję

Pojawił się jeszcze wątek szans Patryka Jakiego na zwycięstwo w Warszawie, która - jak wspomniał dziennikarz TVP3 Opole - jest "antypisowska". - Może on złamie mit antypisowskiej Warszawy? - dopytywał prowadzący.

- Mam nadzieję, że złamie. Ma szanse, ale to jest bardzo trudne - odpowiedział Kaczyński i przypomniał, że jego bratu, nieżyjącemu Lechowi Kaczyńskiemu, udało się wygrać w Warszawie. Prezes PiS zaznaczył przy tym, że jego świętej pamięci brat startował z zupełnie innego miejsca w polityce.

- Mój brat kandydował na prezydenta Warszawy mając bardzo duży dorobek polityczny, pełnił wiele różnych funkcji, to mu pomagało. Pan Patryk Jaki tego atutu nie ma, ale ma niebywałą energię i wielkie zdolności polityczne - wyjaśnił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński i Patryk Jaki

W dniu, kiedy Jarosław Kaczyński był pytany o ocenę Patryka Jakiego, kandydat PiS na prezydenta Warszawy prezentował swój plan 19. Dzielnicy Przyszłości w stolicy.

Drogi Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego wiele razy się rozchodziły, stąd też ciekawe jest takie komplementowanie polityka PiS przez samego prezesa, który nie przepada za tymi, którzy upuszczali szeregi partii.

Jaki jeszcze w 2006 roku opuścił szeregi Forum Młodych PiS na rzecz Platformy Obywatelskiej, ale zaraz po wyborach samorządowych wrócił do Prawa i Sprawiedliwości.

Później z ramienia tej partii dostał się do Sejmu w 2011 roku, jednak już w marcu 2012 roku odszedł razem ze Zbigniewem Ziobrą, by tworzyć Solidarną Polskę, w której jest do dziś. Drogi Jakiego i Kaczyńskiego ponownie połączyły się w momencie, gdy powstała Zjednoczona Prawica, która wygrała wybory w 2015 roku.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Więcej o:
Komentarze (260)
Wybory samorządowe 2018. Kaczyński o Patryku Jakim: "Po minucie wiedziałem"
Zaloguj się
 • twzelnik

  Oceniono 58 razy 48

  O co wam chodzi?
  Ja też po minucie wiedziałem, że to głupek i wazeliniarz!
  Idealnie pasuje do PiS.

 • Nelson Puszysty

  Oceniono 43 razy 31

  To doniesienie nie mówi nic o Jakim, zaś wiele o Kaczyńskim i jego uwielbieniu dla chamów i ćwierćinteligentów, którzy w młodości go lali, więc teraz czerpie satysfakcję z rządzenia nimi.

 • bara_basz

  Oceniono 31 razy 25

  Jakiś kmiotek z opolskiego blokowiska prezydentem Warszawy? Wstyd dla Stolicy, wstyd dla Polski. Wracaj matołku do siebie. Tam (co najwyżej) jest Twój poziom. A Prezes Tysiąclecia jeszcze będzie połykał własny język.

 • ochujek

  Oceniono 28 razy 20

  Zdolny jak Antoni. Do każdej podłości.

 • crimen

  Oceniono 32 razy 20

  Miałem podobne wrażenie, gdy na początku lat 90-tych pierwszy raz zobaczyłem Jara Kaczyńskiego w telewizyjnej debacie z Michnikiem. Nie wiedziałem, co to za pajac strzyka jadem na Adaśka, ale od pierwszej chwili miałem pewność, że to dureń. Jaro do dzisiaj mnie nie zawiódł.

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 24 razy 18

  Fantastycznie. Ten arcymatoł niezwykle skutecznie skompromituje ten cały pisi łże- układ.
  Oby tak dalej !

 • agnrodis

  Oceniono 24 razy 16

  Skad oni takich biora? .... spod blokowiska!..... rozpoznaja swoich po dresach....

 • pogromca_mrowek

  Oceniono 26 razy 16

  po minucie wiedziałem... że to gnój i hochsztapler - zrobi karierę w polityce (w Polsce)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX