Forum Ekonomiczne w Krynicy. Nagroda Człowieka Roku dla premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa

Saulius Skvernelis, premier Litwy, został Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy. Potwierdziły się więc tym samym wcześniejsze doniesienia, że to własnie w jego ręce trafi to wyróżnienie.

Podczas uroczystej gali została dziś przyznana nagroda Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy 2018. To kulminacyjny punkt trzydniowego spotkania polityki, nauki i biznesu w beskidzkim kurorcie.

W tym roku wyróżniony został premier Litwy Saulius Skvernelis, do którego trafił tytuł Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- To dla mnie ogromna radość, że nagrodę dostał mój przyjaciel. Saulius pisuje do mnie SMS-y po polsku - mówił premier Mateusz Morawiecki, który wręczał premierowi Litwy nagrodę.

Poza premierem Litwy nominowani w tym roku byli prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, prezydent Słupska Robert Biedroń, RPO Adam Bodnar, były wicepremier Grzegorz Kołodkp i prezes PAH Janina Ochojska.

Forum Ekonomiczne w Krynicy i poprzedni zwycięzcy Człowieka Roku

W przeszłości nagrodę Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy otrzymali między innymi obecna wicepremier Beata Szydło, premier Węgier Viktor Orban, były prezydent Aleksander Kwaśniewski oraz papież Jan Paweł II.

Forum Ekonomiczne odbywa się po raz 28. Jego organizatorem jest Instytut Studiów Wschodnich.

Środa to drugi dzień Forum Ekonomicznego w Krynicy, podczas którego jednym z ważniejszych wydarzeń była debata na temat inwestycji w zdrowie z udziałem premiera oraz ministrów finansów, rozwoju i zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (36)
Forum Ekonomiczne w Krynicy. Nagroda Człowieka Roku dla Sauliusa Skvernelisa
Zaloguj się
 • Ha Kade

  Oceniono 17 razy 11

  Ordynarna łapówa Matołusza Krzywomordego za wetowanie przez Litwę postanowień KE ws bezprawia w Polsce. Dodatkowo PiS poświęcił tu walkę o prawa Polaków na Litwie: od 2015 nie tknięto palcem ws polskiej pisowmi ulic w obwodzie solecznikowskim, ws nazwisk itd. Po chamsku poświęcono mniejszość polską na Litwie dla swoich prorosyjskich interesów.

 • przemekthor

  Oceniono 14 razy 6

  Po zdjęciu myślałem, że to Marek Suski, słowo daję, podobni z wyglądu.

 • sector23

  Oceniono 12 razy 6

  Czym takim zasłużył się pan będący premierem kraju o liczebności porównywalnej do populacji województwa Warmińsko-Pomorskiego, że został uhonorowany nagrodą Człowieka Roku?
  Czyżby tym, że wyznaje miłość premierowi Morawieckiego w smsach pisanych po polsku?

 • uutek

  Oceniono 3 razy 3

  "To dla mnie ogromna radość, że nagrodę dostał mój przyjaciel. Saulius pisuje do mnie SMS-y po polsku - mówił premier Mateusz Morawiecki" - no, to w takim razie "należało mu się"......

 • Ha Kade

  Oceniono 9 razy 3

  Już pisowskie kundle dostały rozkaz od żyda Schaeffernackera i minusują, minusują - żoliborska kanalia obiecała w nagrodę bukiet swoich bąków.

 • mirek76pl

  Oceniono 11 razy 3

  Dla Adriana musi to być bardzo przykre, że mimo jego ostatniej bardzo udanej wizyty w Nowej Irlandii, wspaniałemu kazaniu wygłoszonemu w Gdańsku (nawet abp. Flaszka klaskał) oraz świetnemu występowi w szkole, nagroda Człowieka Roku przypadła nie jemu, tylko jego odpowiednikowi z byłej polskiej kolonii.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 3

  Wstyd przyjmować taką nagrodę jak wcześniej dostali ją Szydło i Orban.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX