Robert Biedroń zapowiada budowę nowego ruchu politycznego. Odwiedzi 40 miast w 6 miesięcy

W poniedziałek Robert Biedroń potwierdził to, czego wielu się spodziewało - że w wyborach samorządowych nie będzie ponownie kandydował na prezydenta Słupska. Właśnie ogłosił, co zamierza robić dalej.

Robert Biedroń podjął decyzję co do swojej przyszłości. Prezydent Słupska po zakończeniu kadencji zamierza zbudować nowy ruch społeczno - polityczny.

Robert Biedroń ogłasza budowę nowego ruchu politycznego

- Będę budował nowy ruch społeczno - polityczny. Nad tym projektem pracowałem od wielu miesięcy. Jestem gotowy, by stanąć na czele ruchu, który odmieni oblicze Polski, odmieni oblicze tej ziemi - zacytował Jana Pawła II Robert Biedroń. - Najbliższe 6 miesięcy przeznaczę na to, by znów wyruszyć w Polskę - zapowiedział prezydent Słupska. Dodał, że do końca roku odwiedzi ponad 40 miast. - W lutym ogłoszę nowy projekt polityczny z nazwą, strukturami i programem - powiedział.

- Będą nas obrażali, nazywali symetrystami, zdrajcami, ale wiemy, że nasze marzenia są nie do zatrzymania - powiedział Robert Biedroń. - Moją listą polityczną są Polki i Polacy. Chętnie spotkam się z przedstawicielami wszystkich ugrupowań. Jestem otwarty do rozmów - dodał Biedroń.

Robert Biedroń: "Nie będę kandydował na prezydenta Słupska"

W poniedziałek Robert Biedroń ogłosił, że nie będzie kandydował w nadchodzących wyborach na prezydenta Słupska.

- To trudna decyzja, ale gdyby odszedł ze stanowiska po wyborach samorządowych, a przed zakończeniem kadencji, partyjny komisarz przejąłby władzę w moim ukochanym mieście. Nie mogę na to pozwolić - tłumaczył prezydent Słupska w nagraniu opublikowanym na Facebooku.

- Wiem, że wielu z was, tak jak ja, nie ma na kogo głosować. Wiem, że jesteście, tak jak ja, rozczarowani słabością opozycji i wkurzeni odbieraniem nam naszego państwa przez obecną władzę. Przyszedł czas, by wykorzystać naszą wspólną, pozytywną energię. Przyszedł czas na stworzenie skutecznej alternatywy - powiedział Biedroń.

Więcej o:
Komentarze (370)
Robert Biedroń zapowiada budowę nowego ruchu politycznego
Zaloguj się
 • fredipedi

  Oceniono 131 razy 63

  za mało czerwieni tosz to wydarzenie dnia !!! pompujemy pompujemy gazetko

 • krzysiozboj

  Oceniono 59 razy 25

  Pozwolę sobie na parafrazę pewnego rabina. Pytany o konflikt irańsko-iracki, odpowiedział, że obu stronom życzy wielu sukcesów. Tu napiszę - Biedroniowi, Zandbergowi, Nowackiej, Czarzastemu, Kosiniakowi, Ryśkowi i kilku innym ambitnym politycznie - samych sukcesów, byście tak po komuszemu równo podzieli tą część społeczeństwa, która jest gotowa na was zagłosować. Tak po 3-4% powinno być w sam raz ;)

 • 31.februarius

  Oceniono 30 razy 18

  Artykuły o Robercie B. staną się teraz poważną konkurencją do "(nie)handlowych niedziel" ...

 • politiko1976

  Oceniono 25 razy 15

  To wspaniała wiadomość rozbija opozycję brawo Robert dobrze robisz PiS w następnych wyborach będzie miał 50 % .

 • komentator.81

  Oceniono 34 razy 14

  Biedroń zawalczy z Lubnauer o pozoastałe po palikocie 3% elektoratu.

  Inicjatywa godna okładki w tele-tygodniu.

 • spokops

  Oceniono 20 razy 12

  40 miast w 6 miesięcy? Jak on potem będzie siedział?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX