Małgorzata Gersdorf kontra Stanisław Piotrowicz. "Idę do sądu. Nie jestem złodziejką"

- Idę do sądu. Będę sądzić się z posłem Piotrowiczem - zapowiedziała w RMF FM I prezes SN prof. Małgorzata Gersdorf. Członek KRS i polityk PiS powiedział niedawno, że blokujący wejście do KRS "bronią sędziów, którzy są zwykłymi złodziejami".

W rozmowie z RMF FM I prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf odniosła się do obecnej sytuacji wokół SN. Sędzia skrytykowała Prawo i Sprawiedliwość za działania w wymiarze sprawiedliwości. - Zakładam cały czas, że rząd się opamięta. Mam nadzieję. To usuwanie sędziów SN jest pochopne, niesprawiedliwe wobec tych sędziów i Polaków - oznajmiła.

Jak podkreśliła prof. Gersdorf, zgodnie z konstytucją "sprawuje swoją funkcję do 30 kwietnia 2020 roku i nic nie może tego zmienić". - Chyba że bym umarła, ale na razie czuję się bardzo dobrze - dodała. Zaznaczyła też, że przysięgała na konstytucję i właśnie o to walczy: o jej przestrzeganie.

Gersdorf: Będę sądzić się z posłem Piotrowiczem

I prezes SN skomentowała też niedawne wydarzenia wokół obrad KRS. Obywatele RP blokowali wejście do siedziby Krajowej Rady Sądownictwa, gdy ta miała zaplanowane posiedzenie, na którym miała wybrać sędziów do kolejnych izb Sądu Najwyższego.

Po tych blokadach poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz stwierdził, że protestujący "bronią sędziów, którzy są zwykłymi złodziejami".

- Nazwał wszystkich sędziów Sądu Najwyższego, w tym mnie, jako złodziejkę. Będę sądzić się z posłem Piotrowiczem - oznajmiła w RMF FM prof. Małgorzata Gersdorf. I prezes SN zarzuca Piotrowiczowi naruszenie dóbr osobistych i godności zawodowej.

Gersdorf o Kaczyńskim: Nigdy się nie cofa

W wywiadzie prof. Małgorzata Gersdorf wspomniała też prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jej zdaniem Kaczyński ma "swoją wizję świata", w której naprawia go poprzez destabilizację.

Wiem, że nigdy się nie cofa. Przecież nie robi tego dla dobra kraju, który jest zdruzgotany, przepołowiony społecznie. Społeczeństwo jest nastawione negatywnie jedni na drugich - to jest największa zbrodnia, jaką polityk może zrobić! (...) To jest wielka zbrodnia przeciwko narodowi

- mówiła prof. Gersdorf.

Więcej o:
Komentarze (297)
Małgorzata Gersdorf: Idę do sądu z posłem Piotrowiczem
Zaloguj się
 • mt60

  Oceniono 95 razy 49

  słyszałam to co powiedział Piotrowicz i czekałam na reakcję , i nareszcie , Pani Profesor nie można pozwolić na lżenie i obrzucanie pomyjami i okładanie pałami siebie i wszystkich pozostałych. Popieram i trzymam kciuki, trzeba nauczyć prokuratora prlu rozumu i respektu, Proszę nie odpuszczać Pani Profesor, nie wolno, nie zasłużyła Pani na to i my też

 • wc_pis

  Oceniono 81 razy 41

  gonić pisowskiego lumpa

 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 41

  Piotrowicz to człowiek wynajęty przez uja z Nowogrodzkiej. Zerźnie na rozkaz nawet małe dziecko. Won iju. I liczę się z konsekwencjami prawnymi.

 • fakiba

  Oceniono 112 razy 38

  Bardzo słusznie , nie można pozwolić żeby byle dzid obrażał sąd i nie tyko , tak trzymać

 • vito60

  Oceniono 67 razy 21

  W normalnym kraju proces wygrany bez problemu, obawiam się że PiS wyznaczy jednak posłusznych sędziów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX