Ryszardowi Petru stopniały dochody. Dlatego został posłem zawodowym i pobiera pensję z Sejmu

Ryszard Petru, lider koła poselskiego Liberalno-Społeczni, został posłem zawodowym. A to oznacza, że zaczął pobierać pensję przysługującą parlamentarzystom - ok. 10 tys. zł brutto.

Kancelaria Sejmu potwierdziła, że Ryszard Petru, były lider Nowoczesnej obecnie związany z kołem poselskim Liberalno-Społeczni, został posłem zawodowym - podaje Wp.pl. A to oznacza, że od teraz głównym źródłem dochodu Ryszarda Petru będzie poselska pensja. Pierwsza pensja została przelana na konto polityka w lipcu.

Dotychczas Petru nie pobierał poselskiego uposażenia, mając dochody z innej działalności. Zgodnie z prawem pensja nie przysługuje politykom, którzy np. prowadzą własne firmy. Jak podaje Wp.pl, Petru zakończył jednak w ostatnich tygodniach współpracę z kancelarią prawną, nie zasiada już również w radzie nadzorczej firmy Vistula.

Obecnie uposażenie poselskie wynosi 10 020,80 zł brutto. Po wprowadzonej przez Sejm obniżce wynagrodzeń posłów i senatorów wyniesie ono od września ok. 8 017 zł brutto.

Każdemu posłowi, niezależnie od tego, pracuje zawodowo, czy nie, przysługuje za to dieta parlamentarna w wysokości 25 proc. uposażenia. Obecnie to 2 505,20 zł brutto.

Więcej o:
Komentarze (89)
Ryszardowi Petru stopniały dochody. Dlatego został posłem zawodowym i pobiera pensję z Sejmu
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 36 razy 14

  W tym roku zamiast Madery będzie RODOS - Rodzinny Ogródek Działkowy Otoczony Siatką.

 • zuuuraw

  Oceniono 35 razy 11

  od września 8000 brutto, czyli coś koło 6000 do ręki, a przecież jego dobra kumpela, komisarzyca unijna Bieńkowska , mówiła, że za 6 tys. to pracuje idiota albo złodziej. Że idiota to wiemy nie od dziś, ale że złodziej ?
  Ciekawostką jest, że te wszystkie Grady, Chlebowskie, Petra, jak partie im bliskie oddają władzę, natychmiast tracą wielosettysięczne zarobki. A może by tak jakiś dziennikarz sledczy sprawdził jak tam w fundacji Kwaśnej, jak jej mąż alkoholik był prezydentem na konto fundacji regularnie wpływała rzeka pieniędzy, ciekawe czy aby nie wyschła. No , teraz mąż nie może już wydawać decyzji przychylnych firmom kooperującym z państwem czy izbą skarbową.

 • mietekkowalski

  Oceniono 40 razy 10

  Petru zamknął działalność gospodarczą? Czyżby "duży" ZUS go załatwił?:))) P.S. I taki facet był przedstawiany jako "przedsiębiorca", a założył działalność w 2013, żeby zamknąć ją 5 lat później?

 • gefreiterhaber

  Oceniono 18 razy 8

  niech zarabia tyle ile szwaczki w vistuli - a potem vistula sprzedaje nedzne koszule po 300 zl.

 • javall

  Oceniono 15 razy 7

  To juz nie jest "genialnym ekonomista" wychowankiem i protegowanym niejakiego Balcerowicza?
  Czy z tego powodu skonczyly sie konfitury? Do nastepnego sejmu juz ciul nie wejdzie i co wtedy?
  Pauperyzacja "wybitnych".

 • gefreiterhaber

  Oceniono 12 razy 6

  Szesciokrolowie przyniesli "szesciopak Ryszarda" - zloto, kadzidlo, mirre, obietnice posady prezesa NBP, stanowisko prezesa partii i laseczke na deser - ale nic juz nie zostalo a laseczka tez w pazdzierzowych warunkach nie wytrzyma.

 • dert4

  Oceniono 26 razy 6

  Idzie Ryś przez wieś
  worek forsy niesie
  a przez dziurkę forsa ciurkiem
  sypie się za Rysiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX