Mazurek: Jarosław Kaczyński nie wiedział o tablicy ze swoim nazwiskiem. "Nie dałby zgody"

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek poinformowała, że prezes Jarosław Kaczyński nie wiedział o umieszczeniu jego nazwiska na tablicy pamiątkowej w Stoczni Gdańskiej i nigdy by się na to nie zgodził.

W piątek w Gdańsku ma się odbyć uroczystość "Stocznia Gdańska 4.0. Nowy początek". W trakcie wydarzenia zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca braci Kaczyńskich. W odsłonięciu uczestniczyć będzie m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Napis na tablicy brzmi: "W tym budynku w sierpniu 1988 roku strajkowali razem ze stoczniowcami o przywrócenie NSZZ "Solidarność" śp. prezydent RP Lech Aleksander Kaczyński oraz premier RP Jarosław Kaczyński".

Kwestia odsłonięcia tablicy wywołała spore kontrowersje. "Straszne wazeliniarstwo" - skomentował Wojciech Wybranowski z "Do Rzeczy". "Dlaczego akurat ta dwójka została wyróżniona tablicą? Udział innych osób w strajku jest niegodny upamiętnienia?" - napisał z kolei dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki.

Beata Mazurek: Nikt nie pytał Jarosława Kaczyńskiego o zgodę

Na głosy krytyki zareagowała rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Posłanka twierdzi, że Jarosław Kaczyński nie wiedział o inicjatywie i nie wyraziłby zgody na umieszczenie na tablicy swojego nazwiska.

"Odsłonięcie tablicy w Gdańsku to nie jest inicjatywa PiS, a Jarosław Kaczyński nic o tym nie wiedział. Nikt nie pytał Jarosława Kaczyńskiego, czy można jego nazwisko na tablicy umieścić - dla jasności, takiej zgody nigdy by nie dał" - napisała Beata Mazurek na Twitterze.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (367)
Mazurek: Jarosław Kaczyński nie wiedział o tablicy ze swoim nazwiskiem. "Nie dałby zgody"
Zaloguj się
 • jozefina22

  Oceniono 38 razy 30

  A ja protestuje.Nie zgadzam się żeby robić takich bohaterów z tych dwóch co ukradli księżyc.Przecież to WOŁA O POMSTĘ DO NIEBA.Ale myślę że niedługo rozliczymy tych co to bez wazeliny................

 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 25

  Premier jedzie odsłaniać tablicę i nikt nic we władzach partii nie wiedział ? Bujać Mzurek nie potraficie..

 • vito60

  Oceniono 83 razy 23

  Wystarczy, że Jarosław dał zgodę na ogolnopolskie lizanie kaczej dudy. Chętnych jest wielu.

 • Dominika Bura

  Oceniono 28 razy 22

  Niech to zatrzyma, w takim razie. Wszyscy wiemy , że tak się nie stanie, bo ten zakomleksiony czlowieczek jest łasy na pochwały i sam sobie wmawia swoje bohaterstwo. Tymczasem nawet teraz , pokazać się boi. Zaszył się jak kret, pod ziemią, tak samo jak w tamtych czasach

 • nabbuko

  Oceniono 21 razy 19

  No to jak to jest pani rzecznik? Nad niczym już nie panujecie i każdy może sobie przyklepać tablicę o prezesie o dowolnej treści? To jakieś totalne nieudacznictwo z waszej strony, niczego nie potraficie dopilnować i ośmieszacie się na każdym kroku. To chyba prawda co mówią, że prezes już nie kontroluje sytuacji.

 • Oceniono 20 razy 18

  Pytania do Pani Mazurek: zatem czyja?
  1. Proszę o imiona i nazwiska inicjatorów i wykonawców:
  a.Kto zlecił wykonanie takiej tablicy?
  b. Kto za to zapłacił?
  c. Kto to ma to odsłonić?
  d. Kto będzie ponosił za to odpowiedzialność?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX