W stoczni odsłonią tablicę braci Kaczyńskich. Ale program budzi rozbawienie. "Kabaret"

W piątek w Stoczni Gdańskiej odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa im. Lecha i Jarosława Kaczyńskich, którzy, jak napisano na oficjalnym zaproszeniu "przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 r." Sprawę ironicznie skomentował Lech Wałęsa.

31 sierpnia odbędzie się uroczystość "Stocznia Gdańsk 4.0. Nowy początek", podczas której przedstawione zostaną plany na rozwój terenów stoczniowych. Odbywa się ona przy okazji rocznicy podpisania porozumień sierpniowych. Na obchody przyjedzie m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Kaczyńscy w czasie strajku przebywali w hali nr 26

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11 uroczystym odsłonięciem tablicy Lecha Kaczyńskiego oraz Jarosława Kaczyńskiego, którzy, jak czytamy w zaproszeniu na uroczystość "przebywali w hali nr 26 w czasie strajku w 1988 r." 

Odsłonięcie tablicy Lecha i Jarosława Kaczyńskich w stoczni odbędzie się 31 sierpniaOdsłonięcie tablicy Lecha i Jarosława Kaczyńskich w stoczni odbędzie się 31 sierpnia twitter.com/PresidentWalesa

O to, dlaczego tablica upamiętnia akurat braci Kaczyńskich, trójmiejska "Gazeta Wyborcza" zapytała Karola Guzikiewicza, wiceprzewodniczącego zakładowej "Solidarności". - Konferencja dotycząca nowego otwarcia dla stoczni odbędzie się w „ubotowni”, która teraz w ramach odbudowy ma stać się laboratorium nowoczesnych technologii. Podczas strajku w tej hali przebywali bracia Kaczyńscy. Razem z nimi było tam pewnie ok. 200 osób. Wieszamy tablicę informacyjną akurat o nich, a nie o innych znanych osobach, bo na przykład Wałęsa, ja i wiele innych osób nocowało wtedy w stołówce - powiedział Guzikiewicz.

Lech Wałęsa: Brzmi dumnie

Z upamiętnienia zasług braci Kaczyńskich dla strajku robotników zadrwił na Twitterze Lech Wałęsa. "Brzmi dumnie: 'Przebywali w hali'" - napisał były prezydent.

Z kolei Grzegorz Furgo z Platformy Obywatelskiej stwierdził, że takie upamiętnienie raczej ośmiesza Kaczyńskich. 

W podobnym tonie do sprawy odniósł się Łukasz Rogojsz, dziennikarz Gazeta.pl. "Podobnież to nie jest fejk. Jeśli rzeczywiście, to pomysłodawca tej jakże oddolnie gorliwej inicjatywy robi gigantyczną krzywdę „wyróżnionym”. Tak zamienia się ludzi w kabaret" - napisał. 

Kaczyński: "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata!"

Więcej o:
Komentarze (809)
W Stoczni Gdańskiej będzie tablica Jarosława i Lecha Kaczyńskich
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 110 razy 94

  Wy sobie tutaj żartujecie a ja jestem tym wszystkim przerażony. Premier dużego kraju w Europie weźmie udział w odsłonięciu tablicy upamiętniającej obecność dwóch facetów w hali fabrycznej 30 lat temu. Bareja dzisiaj byłby bezrobotny, bo teraz życie pisze najlepsze scenariusze komedii.

 • asiaspodlasia

  Oceniono 70 razy 64

  Jarosław Kaczyński walczył w powstaniu warszawskim a po wojnie był założycielem Solidarności.

 • radek_sziwa

  Oceniono 98 razy 64

  "-Magda? Cześć tu mówi Oskar. Nie wiesz jaki Oskar? A pamiętasz jak byłaś miesią temu w klubie Trzynastka? I tam cię podrywał taki przystojny blondyn w czarnym golfie. I on wtedy był z kolegą. No, i ja wtedy siedziałem 2 stoliki dalej"

 • xsawer

  Oceniono 71 razy 55

  Drogie pisowskie trolle, którzy minusujecie bo nie ma na to wydarzenie merytorycznych kontrargumentów możecie bez obrzydzenia patrzeć w lustro?

 • jackanapes

  Oceniono 88 razy 54

  Mało, mało, dużo za mało.
  W czasach gdy ssaki wychodziły z wody bracia Kaczyńscy kreślili śmiałe wizje ścieżek, którymi podążyć miała ewolucja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX