Rada Mediów Narodowych głosami PiS odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Sobalę z funkcji prezesa Polskiego Radia. Przewodniczący Rady Krzysztof Czabański poinformował, że RMN podjęła taką decyzję ze względu na niemożność współpracy między prezesem a Radą Nadzorczą spółki.

W komunikacie zarządu spółki poinformowano później, że przyczyną tej decyzji było naruszanie przez Jacka Sobalę ładu korporacyjnego spółki i zasady kolegialności w pracach organów spółki.

Jak podaje press.pl za odwołaniem Sobali zagłosowało trzech członków RMN - jej przewodniczący Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka - wszyscy z PiS. Grzegorz Podżorny (Kukiz'15) wstrzymał się od głosu, a Juliusz Braun odmówił udziału w głosowaniu.

6 sierpnia Rada Nadzorcza spółki zdecydowała o zawieszeniu w czynnościach dotychczasowego prezesa. Członkiem zarządu pozostał Mariusz Staniszewski. Do czasowego pełnienia obowiązków prezesa spółki został oddelegowany szef Rady Nadzorczej Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

- Oddelegowanie jest czasowe. Kodeks określa to na trzy miesiące. Będziemy jako Rada rozglądali się za kandydatami na nowego prezesa Polskiego Radia - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Zapewnił jednocześnie, że obecnie sytuacja - jeśli chodzi o kierownictwo Polskiego Radia - jest stabilna. - Radio działa normalnie, co zresztą było świetnie widać niedawno na wspaniałym koncercie "Lata z Radiem" w Gdyni - powiedział Krzysztof Czabański.

Polska widziana z zagranicy. Jak zachodnie media opisują nasz kraj?

Więcej o:
Komentarze (65)
Jacek Sobala odwołany z funkcji prezesa Polskiego Radia
Zaloguj się
 • coannawie

  Oceniono 28 razy 26

  Nieładnie jest się cieszyć z cudzej przykrości, ale akurat tego gagatka za krzywdę Trójki nie szkoda mi w ogóle.

 • pdppdp

  Oceniono 40 razy 24

  To, że gnoja wypieprzyli samo z siebie jest przyjemne. Tyle, że pis-dzielski następca będzie równie beznadziejny.

 • gromek1

  Oceniono 13 razy 9

  Cała władza w ręce Rad!

 • antropoid

  Oceniono 24 razy 8

  Żebyś capie przepity czyraków na d... dostał za rozwalenie świetnego radia BIS.

 • sector23

  Oceniono 16 razy 8

  Nie może to być! A taki wierny, usłużny, odpowiednio nielotny ale właściwie wiernopoddańczy ..... czyżby to z powodu nadmiernego nasączania etylanami?!

 • waldus059

  Oceniono 15 razy 7

  nie ma to żadnego znaczenia. Mianują jeszcze większą pisowska kanalię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX