Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem. "Czekamy na oficjalny komunikat Białego Domu"

Sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera podał, że wkrótce dojdzie do wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu. Spotkanie jest planowane na drugą połowę września. Rząd USA ma wydać komunikat w tej sprawie za kilka dni.

Andrzej Duda spotka się z Donaldem Trumpem w Białym Domu w trakcie swojej wrześniowej wizyty w USA - poinformował sekretarz stanu Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera.

Andrzej Duda zawita w Białym Domu

Andrzej Dera na antenie TVP Info wypowiedział się na temat tego spotkania: „Pan prezydent będzie w drugiej połowie września w Stanach Zjednoczonych, będzie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ, jest planowana wizyta w Białym Domu, natomiast zasadą jest, że strona amerykańska informuje, ponieważ jest stroną zapraszającą, o terminie wizyty. Więc my z cierpliwością czekamy na oficjalny komunikat Białego Domu”. Prezydencki minister dodał również, że plan pobytu Andrzeja Dudy w USA, wraz z wizytą w Białym Domu, został już opracowany.

Andrzej Duda zdradził, czego dotyczyło spotkanie z Donaldem Trumpem. Odbyli dwie rozmowy

Więcej o:
Komentarze (174)
Andrzej Duda. Prezydent spotka się z Donaldem Trumpem
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 33 razy 17

  Prez. Trump w depeszy:
  "- Andy Dandy, ja bede w domu tak we wtorek 28 wrzesnia między 4.52 pm a 4. 59 pm. Wpadnij, strzelimy sobie fotkę (tylko mi nie przychodź z tragarzmi przypadkiem!). I sie nie spóźnij, bo potem mam umówionego golfa...."
  Andrzej Duda: "- Szanowny Panie Prezydencie Zjednoczonej Irlandii! Pragne wyrazić mą najwyższa wdzięczność za łaskawe wyznaczenie mi audiencji. Traktuje to zaproszenie jako zaszczytne wyróznienie, zobowiązujące mnie do dalszej wytężonej pracy i nie omieszkam stawić się w Ottawie na goścninej brazylijskiej ziemi punktualnie. Ze szczerymi wyrazami wdzięczności... Andy.
  P.S> Co do golfa, to najwyraźniej Pan Prezydent ma dobry gust. Ja też lubię ten model volkswagena."

 • pietrusmi

  Oceniono 21 razy 15

  Gdzie go przyjmie, w kortarzu w drodze do sracza, czy moze w piwnicy. Bo na zwykle oficjalne spotkanie Duda szans nie ma. Tak jak np z Putinem czy Macronem.

 • ggchmiel

  Oceniono 15 razy 11

  Wasal W.W.Putina przyjmie wasala wasala W.W.Putina.

 • xyphaxer

  Oceniono 21 razy 11

  Nieszczęścia chodzą parami.

 • tedfarmer

  Oceniono 15 razy 9

  Maliniaka szmaciarza przyjmą ale w szalecie !! To akurat jest odpowiednie miejsce dla pisuarowej ścierki.

 • rascal76

  Oceniono 14 razy 8

  Trampek nie ma już się z kim spotykać to Dudę zaprasza.

 • Michal M

  Oceniono 18 razy 8

  Następna wycieczka krajoznawcza pajaca i kukły za kase podatnika. Po co ten chochoł jeździ gdziekolwiek, jak z tych wycieczek absolutnie nic nie wynika, oprócz efektu propagandowego dla ciemnego ludu wpatrzonego w ku...zję. Jego mamlania bzdur nikt już nie może znieść. Trump popatrzy na pajaca z politowaniem i będzie po wizycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX