Obrady KRS odwołane. Obywatele RP nie wpuścili do środka m.in. Krystyny Pawłowicz

KRS miała dzisiaj rozpocząć kolejne posiedzenie plenarne. Jednak protestujący Obywatele RP zablokowali wejście do siedziby KRS. Rzecznik Rady Maciej Mitera poinformował, że dzisiejsze posiedzenie się nie odbędzie.

Krajowa Rada Sądownictwa miała dzisiaj o godz. 10 zacząć debatować o wyborze kandydatów do Izby Cywilnej. Przeszkodził im protest zorganizowany przez Obywateli RP. O blokowaniu wejścia do sali obrad KRS poinformował dziennikarzy sędzia Maciej Nawacki. Wyraził on również nadzieję, że protestujące osoby zostaną szybko usunięte przez organy porządkowe. Tak się jednak nie stało.

Rzecznik KRS Maciej Mitera poinformował, że dzisiejsze posiedzenie się nie odbędzie. - Co do nowego terminu prac, będziemy o tym informować - powiedział. 

Maciej Mitera dodał też, że prace mają być kontynuowane na etapie grup roboczych. Do tego potrzebne jest jednak "przywrócenie stanu normalności" - powiedział. Poinformował, że przewodniczący KRS zwrócił się do rektora SGGW z wnioskiem, aby wystąpił do służb porządkowych w tej sprawie. Budynek, w którym obraduje KRS, należy do tej SGGW.

Pawłowicz ani Kondek nie wejdą

Wcześniej z powodu protestu do przeprowadzenia obrad wybrano nową salę. Ta jednak została również zablokowana, a w środku uwięziony został prezes KRS i kilkoro członków Rady. Do miejsca obrad KRS nie została wpuszczona Krystyna Pawłowicz, ani sędzia Jędrzej Kondek. Z kolei kandydaci do Sądu Najwyższego znajdowali się w innej części budynku.

Protest, który powstrzymał KRS

„Nie zgadzamy się na kolejne łamanie prawa i działania niezgodne z Konstytucją oraz zwykłą ludzką przyzwoitością.” – takiego tweeta umieścili dzisiaj Obywatele RP. Przedstawiciele ruchu Obywatele RP zarzucają, że nowy skład KRS został mocno upolityczniony. Protestujący trzymają w rękach transparenty z napisem „ZATRZYMAJCIE SIĘ” oraz wyszczególnionymi paragrafami Konstytucji.

KRS wybiera kandydatów

KRS miało zadecydować o wyborze sędziów do siedmioosobowego składu Izby Cywilnej. Jutro i prawdopodobnie w środę ma rozpocząć się obsadzanie Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. W tamtym tygodniu wstępnie powołano 12 kandydatów do Izy Dyscyplinarnej i jednego do Izy Karnej.

'Działanie w celu obejścia prawa'. Kancelaria Prezydenta reaguje na decyzję Sądu Najwyższego.

Więcej o:
Komentarze (185)
Obrady KRS odwołane. Przez protest Obywateli RP
Zaloguj się
 • hanusinamama

  Oceniono 52 razy 28

  Nic nie zdziałaja. Reszta społęczenstwa ma to gdzies, dostali 500+, 300+, mieszkanie plus, emeryture plus...za chwile będzie "połówka plus".

 • avaqe

  Oceniono 45 razy 13

  Cham wyrasta na pomniki, cham zaczyna być wzorcem patriotyzmu, kultury, myśli. Cham dzierży władzę. Wszystko to, co się obecnie dzieje, to nobilitacja chamstwa, to bydło na salonach.

 • artzat74

  Oceniono 33 razy 11

  Nie określajcie grupy przestępców mianem KRS . KRS obecnie w Polsce nie istnieje .

 • smiki48

  Oceniono 45 razy 7

  Obywatele RP powinni trafić do więzienia za ograniczanie wolności innych osób. Jeżeli ktos kto nie jest upoważniony przepisami prawa ogranicza mi swobodę poruszania, to jest to czynność karalna. Na tej samej zasadzie wraz z kilkoma kumplami otoczę szefa Obywateli i nie pozwolę mu na krok się ruszyć. Ciekawe co wówczas będzie głosił?

 • 354hamburgery

  Oceniono 27 razy 7

  Reszta społeczeństwa po prostu nie jest ślepa
  i wyciąga nareszcie wnioski .

 • jxl82

  Oceniono 41 razy 7

  Dwunasta czas na drugie śniadanie Krycha, albo tak jak na ciebie patrze Trzecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX