Mariusz Muszyński wycofał swoją kandydaturę z Sądu Najwyższego. Wcześniej nie stawił się w KRS

Sędzia dubler Trybunału Konstytucyjnego Mariusz Muszyński zrezygnował z kandydowania na sędziego Sądu Najwyższego.

O wycofaniu kandydatury sędziego dublera TK Mariusza Muszyńskiego poinformowała Krajowa Rada Sądownictwa.

Muszyński był kandydatem do Izby Dyscyplinarnej SN. Nie stawił się na wysłuchanie w KRS, na które wzywano kandydatów, a jego aplikację złożył kierowca z ministerstwa sprawiedliwości. Jak mówił przewodniczący KRS, Leszek Mazur, niestawienie się na rozmowę "zdecydowanie zmniejsza" szansę na pozytywną ocenę. 

Mariusz Muszyński to sędzia dubler Trybunału Konstytucyjnego, wiceprzewodniczący TK. Został wybrany do TK głównie głosami PiS w grudniu 2015 r. 

Pracował jako agent UOP "pod przykryciem" w MSZ 

Jeszcze przed wyborem Muszyńskiego "Gazeta Wyborcza" przypomniała sylwetkę kandydata na sędziego TK. Mariusz Muszyński na początku lat 90. był on oficerem wywiadu UOP, pracował "pod przykryciem" w MSZ, o czym nie wspomniał posłom. Muszyński jest też "znany" ze skandalicznych wpisów na Twitterze. Po śmierci Władysława Bartoszewskiego pisał, że "Bóg uśmiecha się do Polaków", Donalda Tuska nazywał "bandytą" i "szkodnikiem".

KRS ocenia kandydatów do SN

Kandydatów do Sądu Najwyższego przesłuchiwała w ostatnich dniach Krajowa Rada Sądownictwa. Do obsadzenia są 44 wakaty, na które zgłosiło się prawie 200 chętnych. Przebieg przesłuchań był niejawny.

23 sierpnia, a nie jak planowano pierwotnie 18 września, Krajowa Rada Sądownictwa rozpocznie proces przedstawiania prezydentowi wniosków o powołanie na sędziów Sądu Najwyższego. Jak powiedział przewodniczący Rady sędzia Leszek Mazur, czwartek i piątek będą poświęcone obsadom Izby Dyscyplinarnej oraz Karnej Sądu Najwyższego.

Więcej o:
Komentarze (85)
Sędzia Mariusz Muszyński wycofał swoją kandydaturę z SN
Zaloguj się
 • sector23

  Oceniono 37 razy 27

  Agent "Mucha" działający obecnie pod przykrywką sędziego TK, został skierowany na inny odcinek .....

 • hiperon59b

  Oceniono 34 razy 26

  Agent Muszyński musi zostać w TK bo żona TW Wolfganga nie ma ochoty do pracy i ktoś musi z grubsza kierować Trybunałem, manipulować składem sędziów, rozdzielać sprawy itp.

 • wikal

  Oceniono 30 razy 22

  Tak, tak... A zebranie nowej KRS miało być pod koniec września. Nawet staruszek sędzia Johann wyglądał na zaskoczonego. Już za późno panie sędzio! U schyłku życia spuścił pan w toalecie całkiem przyzwoitą karierę prawniczą. I to za parę srebrników, bo przecież nie za prestiż i stanowisko.

 • batura3

  Oceniono 31 razy 17

  Szkoda, myślałem że będzie dubler do kwadratu:)))

 • vito60

  Oceniono 24 razy 16

  Koledzy ze enerdowskiej bezpieki ostrzegli go o publikacji w niemieckiej prasie.

 • mcguirre

  Oceniono 22 razy 16

  On nie jest sędziąTK ! Ten gość jawyżej jest agentem służb specjalnych. Taki z niego sędzia jak z Kaczyńskiego demokrata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX