Kancelaria Dudy skarżyła się do KRRiT na "Wiadomości". Nieoficjalnie: TVP nie widzi naruszeń

Telewizja Polska odpowiedziała już na skargę Kancelarii Prezydenta dotyczącą czerwcowego wydania "Wiadomości" TVP. Jak nieoficjalnie dowiaduje się Gazeta.pl, TVP twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy w czerwcu skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę po tym, jak w wydaniu "Wiadomości" TVP z 12 czerwca nie podano informacji o proponowanych przez prezydenta pytaniach referendalnych. Znalazła się ona w programie dzień później. O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Kilka tygodni temu jako pierwsi publikowaliśmy treść pisma kancelarii do KRRiT.

"Nie można uznać za wiarygodne tłumaczenia o braku czasu na przygotowanie materiału czy niespodziewanym charakterem wydarzenia. Komercyjne stacje telewizyjne zdołały przygotować i wyemitować materiały o posiedzeniu w dniu 12 czerwca br." - stwierdzała w piśmie szefowa kancelarii Andrzeja Dudy Halina Szymańska.

"TVP Info wczoraj [12 czerwca - red.] transmitowało na żywo wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy dot. pytań referendalnych. Materiał na ten temat był wczoraj w "Teleexpressie" z wypowiedzią Andrzeja Dudy. Dzisiaj [13 czerwca - red.] o propozycjach Prezydenta szeroko informowaliśmy w "Wiadomościach" TVP" - tłumaczył w czerwcu na Twitterze ówczesny szef "Wiadomości" Jarosław Olechowski.

TVP przesyła swoje stanowisko

Jak dowiaduje się portal Gazeta.pl, oficjalna odpowiedź Telewizji Polskiej na zarzuty Kancelarii Prezydenta została wysłana do KRRiT pod koniec lipca.

Według naszych nieoficjalnych informacji TVP stwierdziła w piśmie, że nie widzi naruszeń, o których mowa w skardze Kancelarii Prezydenta. Władze Telewizji Polskiej zwróciły także uwagę, że kwestia pytań referendalnych była poruszana i transmitowana w kanałach TVP.

Stanowisko KRRiT w sprawie skargi poznamy najprawdopodobniej w ciągu kilku najbliższych dni.

Kiedyś przebierał się za penisa, dziś jest gwiazdą TVP. Kim jest Michał Rachoń?

Więcej o:
Komentarze (48)
Kancelaria Dudy skarżyła się do KRRiT na "Wiadomości". Nieoficjalnie: TVP nie widzi naruszeń
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 24 razy 16

  Na każdym kroku upokorzenie! Trzeba nie mieć ani krzty przyzwoitości, honoru, by się jeszcze publicznie pokazywać i mizdrzyć do kamer!

  Żałosne!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 16 razy 12

  A o aferze PCK-owskiej z udziałem p. Zalewskiej CICHO-SZA!
  cyt:
  "Dolnośląski PCK od ponad roku jest pod lupą prokuratury. Zatrzymany były dyrektor PCK we Wrocławiu i zarazem wojewódzki radny PiS, Jerzy G. usłyszał zarzut przywłaszczenia miliona złotych. Według doniesień miał on przelewać pieniądze na konto wyborcze minister edukacji narodowej Anny Z."

 • loneman

  Oceniono 13 razy 11

  Powinni tak samo "szczerze" stwierdzic "nie znamy tego czlowieka" :D...

 • mer-llink

  Oceniono 13 razy 9

  Bo pan Duda Andrzej już się nie liczy....
  Już dawno pan KAczyński JArosłąw, Prezes i Brat, obiecął pani Szydło Beacie, która w poniżający sposób usunał ze stołka premiera:
  - Ty, Becia, nie smarcz mi tu w chusteczkie, ja cie w zamian wystawie w wyborach prezydenckich.
  - ALe przecie jest ten Duda Andżej?
  - Widzisz, Becia, nic sie na rządzeniu nie rozumeisz. I dlatego cię z premierostwa posunołem.. ALe na prezydęta cię wystawiem, bo tego Dude to już spuszczam w kanał. Tylko nie chlap o tym jęzorem do tych twoich kum, żeby się Duda za wczesnie nie dowiedział i nie postawił się nam na jakichś tam regatach.
  - Fregatach.
  - Oj, Becia, nie dziel włosa na troje. I tak to ty będziesz prezydętem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX