Patryk Jaki dogania Rafała Trzaskowskiego. Różnica 4 punktów procentowych [SONDAŻ]

37 proc. dla Rafała Trzaskowskiego, 33 proc. dla Patryka Jakiego - to wyniki sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24 przed wyborami prezydenta Warszawy. Według badania, w drugiej turze także zwyciężyłby Trzaskowski.

Gdyby wybory samorządowe odbyły się w najbliższą niedzielę, na kandydata  PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego zagłosowałoby 37 proc. badanych. Kontrkandydat - Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy - zdobyłby poparcie na poziomie 33 proc. To wyniki sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24.

Na trzecim miejscu znalazłby się kandydat SLD Andrzej Rozenek z 4 proc. poparcia. Tuż za Rozenkiem Janusz Korwin-Mikke, działacz ruchów miejskich Jan Śpiewak, były wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz (3 proc.), działacz Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz (2 proc.), a także Piotr Guział i Jakub Stefaniak (1 proc.).

W drugiej turze zwyciężyłby Rafał Trzaskowski z wynikiem 56 proc. Patryk Jaki zdobyłby 37 proc. głosów.

W kwietniowym badaniu Kantar Millward Brown dla portalu 300polityka.pl Rafał Trzaskowski uzyskał 38 proc. poparcia, a Patryk Jaki - 23 proc. Z kolei według lipcowego sondażu przeprowadzonego na zlecenie Platformy Obywatelskiej Trzaskowski zdobyłby w drugiej turze 62 proc. głosów, a Patryk Jaki 27,8 proc.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października.

Więcej o:
Komentarze (203)
Patryk Jaki dogania Rafała Trzaskowskiego. Różnica 4 punktów procentowych [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • Andrzej J.

  Oceniono 37 razy 27

  Hasło Jakiego: ,,nie mówcie że się nie da" jest super. Na przykład w takim Radomiu różni niedowiarkowie mówili że się się nie da wybudować lotniska, że niepotrzebne, itd. A przyszedł PiS i wybudował! Że nikt z niego nie lata? No to co. Ważne że jest. I to nie jest ich ostatnie słowo!

 • white_lake

  Oceniono 55 razy 23

  pogratulować "sukcesu" opozycji, wielu ma ojców,
  ciężko na to pracowali, żeby obrzydzić najlepszego kandydata, żeby Warszawa nie była przypadkiem rządzona przez wykształconego i kulturalnego, NORMALNEGO człowieka

 • mistermadmat

  Oceniono 28 razy 16

  Cygańska karawana leci jak szalona .... Polacy- orangutan ma 70 * IQ , a po sądażach widzę że większość was nie odbiega od magicznej 70-ki .... SMUTECZEK...

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 19 razy 9

  Jaki powinien sie porzygac patrzac w lustro. Jutro bedzie rozdawal pomidory, a pojutrze oproznial smietniki... Tak trzymaj kacza bezwolna istoto!

 • mo60

  Oceniono 21 razy 9

  Mnie nie dziwi nikła przewaga Trzaskowskiego. Nie mieszkam w W-wie, ale przekazy medialne sprawiają wrażenie, że pan T. tylko ciągle goni pana J, który codziennie ma jakiś pomysł, albo głupi, albo niegłupi, ale ma. Wydaje się, że pan T. wciąż jest za panem J., nigdy przed nim, i zdolny jest tylko do komentowania posunięć konkurenta. Do złudzenia przypomina mi to koszmarną kampanię Komorowskiego, tragiczną w skutkach, strategię pod osławionym hasłem: "nie ma z kim przegrać". Trzaskowski to bez wątpienia mądry facet, ale obawiam się, że do zawodów, na które został posłany, nadaje się tylko średnio. Zatem... obyście się nie zdziwili.

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 10 razy 8

  Stojącego łatwo dogonić.
  Rafał, rusz się!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 18 razy 8

  Oho, znów wybiło szambo z kaczym łajnem! Bierecki sypnął groszem zajumanym w SKOK-ach, Szachermacher rzucił do boju ostatnie odwody (czy raczej "odchody"), wsparty posiłkami tow. Putasa z Olgino, i sfora kopiejkowych trolli zabrała się do fałszowania ocen. Pi(e)S z nimi tańcował!

 • Oceniono 16 razy 8

  oszukują kiełbasą i bigosem PIS rzyga PO całej WARSZAWIE ALE WARSZAWO MA BĄDŹ WOLNA OD TAKIEGO JAKIEGO Z OPOLA CO SWE RZĄDY ZACZYNA OD KŁAMSTW

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX