CBA zatrzymało dwie osoby, miały skorumpować Pawła Adamowicza. "To nieprzypadkowe"

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby, które miały skorumpować prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Adamowicz w wydanym oświadczeniu podkreśla, że od nikogo łapówki nie otrzymał, nikt mu jej także nie oferował.

Dwie osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcją, której miały dopuścić się wobec prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - podało RMF FM.

Nieoficjalnie wiadomo, że sprawa ma związek z zakupem przez Pawła Adamowicza trzech mieszkań na jednym z osiedli po niższej cenie. Zatrzymani to przedstawiciele dewelopera. Biznesmeni usłyszeli zarzuty tak zwanej czynnej korupcji o znacznej wartości. Śledczy nie ujawniają, o jaką kwotę łapówki może chodzić.

Paweł Adamowicz: To odgrzewanie kotletów

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz w komentarzu umieszczonym na Facebooku stwierdził, że sprawa "rzekomej korupcji" była już badana przez prokuraturę, a postępowanie zostało kilka lat temu umorzone.

"Obecnie po bez mała trzech latach od umorzenia, uzależniona od Ministra Sprawiedliwości Prokuratura wyciągnęła inne wnioski. Czyżby więc miały to być tzw. odgrzewanie kotletów, żeby mnie zdyskredytować? Nie przyjąłem od kogokolwiek jakiejkolwiek korzyści majątkowej, ani też nikt takiej korzyści mi nie oferował" - podkreśla Adamowicz.

"Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że aktywność prokuratury nie jest przypadkowa i może mieć bardzo ścisły związek ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, w których, jak Państwo wiedzą, zamierzam ubiegać się ponownie o prezydenturę Miasta Gdańska. Wierzę jednak, że niezależnie od działań prokuratury, gdańszczanie w sposób obiektywny ocenią moje dotychczasowe dokonania i przy urnie wyborczej podejmą niezależną decyzję, która będzie najlepsza dla Gdańska" - dodał prezydent miasta.

Zapowiada się długie lato. Według prognoz ciepło będzie aż do listopada

Więcej o:
Komentarze (140)
CBA zatrzymało dwie osoby, miały skorumpować Pawła Adamowicza. "To nieprzypadkowe"
Zaloguj się
 • Jerzy Suchocki

  Oceniono 40 razy 28

  Ciekawa sprawa,pewnie jeszcze tajemniczy zleceniodawca,utajnione akta sprawy,świadkowie-póżniej odnajdą się w jakiejs spółce.Dziwny termin na ujawnienie takiego faktu ,widac akcja przygotowywana od dawna.

 • pysio62

  Oceniono 43 razy 13

  Prokuratura to juz jest PIS-owska przybudowka, a teraz Kaczynski i PIS daza do podporzadkowania sobie sedziow i sadow po to, zeby moc skazywac swoich przeciwnikow politycznych i samemu zapewnic sobie bezkarnosc. Sprawe Adamowicza wyjasni sie i to calkowicie, ale juz w wolnej od PIS-u Polsce.

 • Dominika Bura

  Oceniono 15 razy 11

  Cenę kazdegozakupu można negocjować z wlascielem. Jeśli kupuję coś w większej ilości to zawsze spuszczają mi z ceny. Czy przyjdzie po mnie CBA?

 • jxl82

  Oceniono 42 razy 10

  Coś brakuje Zioberce pomysłów w kuchni skoro odgrzewa kotlety. Może tak ministerku czas na rosół z KOGUTA?

 • nieotake

  Oceniono 17 razy 9

  ZiZi Zerro ma coraz bardziej zapocone okularki od gorliwego studiowania spuścizny naszego wielkiego rodaka, prokuratora Wyszyńskiego, z wiekopomną „Teorią dowodów sądowych w prawie radzieckim” na czele, z której wie np., że prawo musi służyć polityce partii.

 • MACIEKR76

  Oceniono 18 razy 8

  Teraz przeżyją tzw. areszt wydobywczy żeby jak pękną obciążyli Adamowicza!

 • f1909

  Oceniono 46 razy 8

  Budyń to najuczciwszy obywatel III RP ! -- Co wy od niego chcecie ? -- Cały majątek ma po rodzicach ,którzy ciężko harowali w PRL-u !!!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 15 razy 7

  Adamowicz nie musiał wiedzieć ile kosztuje 1m..kw. tych mieszkań,a developerzy sami z siebie obniżyli cenę,aby podziękować za dobrą lokalizację.Nie znam żadnego developera,aby nie przekupił włodarza za nabycie terenu pod budowę.Formy są różne,albo kasa,albo mieszkanko.Taka jest cała Polska,przetargi ustawiane itp.itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX