Protest na antenie TVP Info. Poseł Nowoczesnej przyszedł w znaczącej koszulce

Zakładanie koszulek z napisem "Konstytucja" na pomniki to forma protestu przeciwko PiS. W takiej koszulce pojawił się na antenie TVP Info poseł Nowoczesnej Piotr Misiło.

Poseł Piotr Misiło był gościem programu "Minęła 20" w TVP Info. Mówił ze studia TVP w Szczecinie. Już przed programem pochwalił się na swoim Twitterze zdjęciem koszulki, w której zamierza wystąpić. Po chwili pojawił się w niej na antenie.

"KonsTYtucJA" na koszulkach

Przypomnijmy: koszulki z napisem "KonsTYtucJA" są elementem protestu KOD przeciwko PiS. W całej Polsce trwa akcja zakładania podobnych koszulek i bannerów na pomniki. Zaczęła się po tym, jak Andrzej Duda podpisał zmiany m.in. w ustawie o Sądzie Najwyższym

Spór w studiu TVP Info

Przez większą część programu prowadzący z TVP Info ignorował ubiór Misiły, ale pod koniec do niego nawiązał. - Czy jest fair siedzieć w tiszercie z napisem "konstytucja" i straszyć piętnowaniem ludzi, którzy zgłosili się do Sądu Najwyższego? Panie pośle, za to jest paragraf, piętnowanie ludzi, poseł RP takie rzeczy robi? - powiedział prowadzący Adrian Klarenbach. 

- Ustawa o SN jest niekonstytucyjna. Nie ma cienia wątpliwości - odpowiedział Misiło. Poseł Nowoczesnej mówił też o "upartyjnieniu TK" i KRS. 

- Panie pośle, proszę się nie gniewać, ale to co pan uprawia, to jest tania demagogia - przerwał mu Klarenbach i mówił, że poseł "nie ma prawa namawiać do napiętnowania". W tle było słychać Misiłę, który stwierdził, że "TVP kłamie i manipuluje programem".

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (339)
Protest na antenie TVP Info. Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło w znaczącej koszulce
Zaloguj się
 • ap.aries

  Oceniono 60 razy 36

  Po pierwsze:dlaczego słowo " konstytucja" tak rozwściecza chwilowo rządzących i ich służbę ?
  Po drugie : dlaczego ta służba tak się podnieca tym, w co odziani są rozmówcy ?

 • dojcze_kabana

  Oceniono 72 razy 16

  Misiłło? Uwielbiam gościa. Szczególnie podobała mi się akcja jak skakał i rzucał samolocikami w przewodniczącego komisji

 • jan700

  Oceniono 35 razy 13

  Konstytucja:
  kochaj Boga
  kochaj ludzi
  nie kłam
  nie zabijaj
  nie kradnij
  nie cudzołóż
  nie pożądaj rzeczy

 • wkoz1

  Oceniono 20 razy 12

  uj.. tego klarenbacha trzeba zlustrowac.. nazwisko wskazuje ze jego dziadek warszawiakow w powstaniu rozstrzeliwał..to jest nazistowski agent w kur...eskiej tvp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX