Kto był najlepszą Pierwszą Damą w III RP? Zwyciężczyni zgarnęła ponad połowę wszystkich głosów

Niekwestionowaną zwyciężczynią sondażu na najlepszą Pierwszą Damę III RP została Jolanta Kwaśniewska. Konkurentki osiągnęły wielokrotnie niższe wyniki.

Jolanta Kwaśniewska pełniła funkcję Pierwszej Damy przez dwie kadencje, w latach 1995-2005. Była prezydentową bardzo aktywną. Jej fundacja Porozumienie Bez Barier, którą założyła w 1997 roku, sfinansowała Klinikę Hematologii i Onkologii Dziecięcej przy Akademii Medycznej w Gdańsku, odremontowała wiele oddziałów dziecięcych w szpitalach, organizuje wakacje dla dzieci, których rodzice zginęli podczas pełnienia obowiązków służbowych, finansuje rehabilitacje dla dzieci chorych i z niepełnosprawnościami. Ponadto, Kwaśniewska zajmowała i zajmuje się m.in prawami kobiet czy walką z dyskryminacją ze względu na wiek.

Aktywność żony Aleksandra Kwaśniewskiego zdają się doceniać ankietowani sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski. Jolanta Kwaśniewska otrzymała w badaniu 51 proc. głosów. Na podium znalazły się też Agata Kornhauser-Duda z 11 procentami głosów i Maria Kaczyńska z 10 procentami głosów. Danuta Wałęsa i Anna Komorowska dostały po 2 procent głosów. Niemal co czwarty badany nie wiedział, kogo ma wskazać. 

W maju poznaliśmy wyniki sondażu, w którym pytano "Kto był najlepszym prezydentem III RP?". Niekwestionowanym zwycięzcą ankiety został Aleksander Kwaśniewski, który zgarnął 36,2 procent głosów. Na kolejnych miejscach znaleźli się Andrzej Duda i Lech Kaczyński, którzy otrzymali po kolejno 11,9 i 11,7 procent głosów. Dalej Lech Wałęsa z 7 procentami, Bronisław Komorowski z 4 procentami i Wojciech Jaruzelski z 1 procentem. Odpowiedzi "nie wiem" udzielił co czwarty badany.

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna dla WP.pl metodą CAWI na próbie 1067 dorosłych Polaków. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Kwaśniewski podsumowuje dwulecie rządów PiS

Więcej o:
Komentarze (320)
Kto był najlepszą Pierwszą Damą w III RP? Zwyciężczyni zgarnęła ponad połowę wszystkich głosów
Zaloguj się
 • duckoff

  Oceniono 114 razy 54

  A ze ta paprotka jest na drugim miejscu, to nie mogę zrozumieć. Na razie pamiętam ja z blyskotliwego wystąpienia w KFC.

 • jahodovy

  Oceniono 83 razy 53

  Nie rozumiem jak to możliwe, że Duda dostała więcej głosów niż Pani Maria Kaczyńska, która miała własne zdanie, była odważna w wyrażaniu swoich poglądów, nie obawiając się chamskiej krytyki z toruńskiej rozgłośni.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 122 razy 40

  No, niemowa Agacia coś kiepsko wypadła. Może to przez ten wygląd stewardessy, bo przecież zabiera za każdym razem głos w ważnych sprawach. Szczególnie w KFC.

 • cezar85

  Oceniono 121 razy 33

  lubiłem Marię Kaczyńską

  szkoda tylko, że za jedną miernotę wyszła, a drugą urodziła

 • mp102

  Oceniono 47 razy 31

  Nigdy nie głosowałem na Kwaśniewskiego, ale też uważam, że nr jeden Kwaśniewska, nr dwa Kaczyńska, potem spora przerwa i nr trzy/cztery Komorowska, Wałęsowa, a potem kolejna olbrzymia już przerwa i Pani Duda, która wogóle chyba nie uważa, że pierwsza dama ma jakieś obowiązki. Nie rozumiem nawet tych 11% no chyba, że to zafascynowani wyborcy PiS, ale chyba nawet oni powinni wybrać Panią Kaczyńską.

 • krynolinka

  Oceniono 134 razy 30

  11% dla pani Agaty? Taka wielka dama co się samego pana prezesa nie boi i tylko 11 ?
  Śmierdzący leń. A nie dama.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 97 razy 23

  Jolanty Kwaśniewska i wszystko jasne :-)
  serdeczne gratulacje i oby ktoś taki jak pani Jolanta najprędzej znalazł się u boku nowego, prawdziwego prezydenta RP... bo ten tutaj obecny to ... a zamilczę

 • teresa lee

  Oceniono 30 razy 20

  A gdyby Kaczynski Jaroslaw bylby prezydentem Polski, I bylby ozeniony z Krystyna Pawlowicz, ta zwyciezylaby tenze sodaz w 100% zwalajac w dol poprzednio damy !!!!!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 93 razy 17

  gdyby SLD mogło uzyskać podobny wynik do Kwaśniewskiego i Kwaśniewskiej w wyborach parlamentarnych to podejrzewam że w Polsce można by było wreszcie żyć jak w normalnym kraju myśląc raczej o przyszłości swojej i swoich dzieci niż o Smoleńsku, wyklętych itp tak do usranej śmieci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX