Protesty przeciwko Dudzie czeka造 na niego nawet w Australii. By造 okrzyki i list do premiera

Cho wizyta Pary Prezydenckiej w Australii zdaje si przebiega dosy pomy郵nie, nawet na antypodach Duda nie unikn掖 protest闚 przeciwko 豉maniu konstytucji.

Trwa pierwsza w historii wizyta polskiego prezydenta w Australii i Nowej Zelandii. Z władzami obu krajów Andrzej Duda będzie rozmawiał o sytuacji bezpieczeństwa oraz o zmianach klimatycznych.

Prezydent na antypodach spotyka się też Polonią. W planach są także rozmowy z żyjącymi jeszcze Polakami, którzy w czasie II wojny światowej jako dzieci wyemigrowały na antypody i znane są jako “dzieci z Pahiatua”.

Rola Dudy w niszczeniu demokracji

Australii mieszka około 180 tysięcy Polaków. Najwięcej, bo 56 tysięcy, jest w stanie Wiktoria. Społeczność polska w Australii to zarówno osoby, które wyjechały w czasie II wojny światowej, w latach 80., oraz grupa Polaków, którzy przyjechali na antypody w ostatnich latach.

Nie wszyscy są zadowoleni z wizyty Dudy. Grupa Polaków wystosowała list do premiera Malcolma Turnbulla szefowej MSZ Julie Bishop. Sygnatariusze listu podkreślali, że australijscy politycy powinni mieć "pełne zrozumienie sytuacji politycznej w Polsce oraz roli, jaką odgrywa Andrzej Duda w niszczeniu demokracji w Polsce".

Nie obyło się także bez protestów. W deszczowym Melbourne zebrało się kilkadziesiąt osób. Byli ubrani w koszulki z napisem "konstytucja" i trzymali transparenty m.in. z napisem "hańba" i zdjęciem Dudy wklejonym w pióro do pisania. Zebrani skandowali m.in "wolność, równość, demokracja". 

W poniedziałek i wtorek mają odbyć się kolejne demonstracje, tym razem w Sydney. Wizyta pary prezydencka wraca z Australii w czwartek, 23 sierpnia.

Jak Australia rozwiązała problem masowych strzelanin?

Wi璚ej o:
Komentarze (560)
Protesty przeciwko Dudzie czeka造 na niego nawet w Australii. By造 okrzyki i list do premiera
Zaloguj si
 • karolus2222

  Oceniono 143 razy 57

  A TO WSTR邛NE POLONUSY , PRZESZKADZAJ W WYCIECZKACH TURYSTYCZNYCH ! FE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • nanabun

  Oceniono 148 razy 32

  Oj boli to pisiork闚, bo zaraz trolli rzucili do komentowania. Brawo dla polonus闚, tak trzyma. Niech si d逝gopis tam za dobrze nie czuje.

 • ladne_sny

  Oceniono 68 razy 28

  my郵a dudi, ze australijska polonia to taki sam rydzykowy skansen jak ameryka雟ka, a tu taki klopsik ;)

 • Erek Reet

  Oceniono 29 razy 21

  I co tu z nim zrobic. To, ze nas osmiesza to jedno.
  Ale to, ze niszczy demokracje to dramat.
  Ciezko zrozumiec sciezki, ktorymi kroczy jego umysl.
  Chyba nie warto.

 • nieotake

  Oceniono 51 razy 21

  Jak parsknie toto tym swoim 鄉iechem wykwintnym jak kaszel 鈍ini, to jak amen w pacierzu przymkn Australijczyki PADalca na kwarantann, bo oni tam wielce ostro積i w kwestii bydl徠 zamorskich.

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX