Wybory samorządowe 2018. PiS pokazało spot wyborczy. Na filmiku wrzaski i awantury

Termin wyborów samorządowych już ogłoszony, więc partie ruszyły do akcji. Platforma Obywatelska wystawiła w całej Polsce billboardy, a Prawo i Sprawiedliwość odpowiada spotem o totalnej opozycji, która ma jeden plan: "totalnej awantury".

Ogłoszenie terminu wyborów samorządowych 2018 przez premiera Mateusza Morawieckiego (odbędą się 21 października), oznaczało jedno: oficjalnie wystartowała kampania wyborcza.

W teorii nie można prowadzić kampanii przed ogłoszeniem terminu. Kandydaci na prezydenta Warszawy Patryk Jaki z PiS i Rafał Trzaskowski z PO mówili więc, że po prostu spotykają się z mieszkańcami. Takie działania budziły zastrzeżenia nawet Państwowej Komisji Wyborczej, ale teraz wszystko jest jasne i partie mogą otwarcie wydawać pieniądze z subwencji na potrzeby kampanii.

Wybory samorządowe 2018. Kampania Platformy Obywatelskiej

Platforma Obywatelska zdecydowała, że podczas kampanii przed wyborami samorządowymi postawi na billboardy (są już w wielu miastach Polski), które mają jeden motyw przewodni: zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego i hasło "PiS wziął miliony". Do tego dopisane są dodatkowe stwierdzenia (jest ich kilka), jak np. "A wszystko drożeje" albo "A prąd drogi jak nigdy".

Wybory samorządowe 2018. PiS odpowiada spotem

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości, które przygotowało spot pod hasłem "Totalna awantura to nie program dla Polski".

W nagraniu PiS umieszczono kilkanaście momentów, gdy podczas protestów obrażano policjantów bądź też ich uczestnicy zachowywali się agresywnie. Do tego dołączono wypowiedzi niektórych polityków Nowoczesnej i PO.

Jak widać więc, kampania, choć samorządowa, na razie raczej nastawiona jest na cały kraj, a nie konkretne regiony. Dwie największe partie wymieniają ciosy na szerszych płaszczyznach, w dużej mierze wytykając sobie to samo, co zawsze.

Więcej o:
Komentarze (331)
Wybory samorządowe 2018. Billboardy PO i spot PiS
Zaloguj się
 • iwona-maria2108

  Oceniono 89 razy 39

  PiS to najgorsze nieszczęście dla Polski - złodzieje, kłamcy i łobuzy!

 • 2majtek1

  Oceniono 73 razy 29

  Nic nie drożeje , no może tak na przykład : masło
  2015 - cena za kostkę 2,90 zł --- 2018- cena za kostkę 7,80 zł. ( to samo, ten sam producent).
  Kiełbasa krakowska sucha ( ten sam producent )
  2015 -cena 24,00 zł kg 2018 - cena 43,00zł kg.
  ITD, ITP --nic nie drożeje prawda pisgłupy.

 • 2majtek1

  Oceniono 60 razy 22

  Pełno tu trolli pisowskich czyli pisgłupów.
  Pisgłupy pora na minusy za co wam kaczor płaci z tych ukradzionych pieniędzy.

 • jtby

  Oceniono 38 razy 16

  Ja tam wolę TOTALNĄ OPOZYCJĘ niż butną, zarozumiałą i chamską , ograniczającą prawa obywatelskie TOTALNĄ WŁADZĘ. I tego będę się trzymał przy wszystkich kolejnych wyborach.

 • big_gadu

  Oceniono 53 razy 15

  Osoby które występują w spocie mogą zaskarżyć PIS za brak zgody na publikacje !

 • honkers

  Oceniono 28 razy 14

  Program partii programem narodu - czyli aby w Polsce żyło się lepiej a ludziom dostało się żytniej... oto program PiS - taki żywcem z czasów Gierka i Gomułki... PiS to PZPR-BIS

 • js08836

  Oceniono 20 razy 10

  " Świetny " spot reklamowy PiS. To strzał w dziesiątkę, brawo. Ale spokojnie. Spot pokazuje wściekłość tłumu skierowaną na to co wyrabia PiS. To przecież budzi zaciekawienie dlaczego ten tłum, i dlaczego awantury z Policją są tak wyeksponowane ? Coś się dzieje, jaka jest przyczyna ? Taki przekaz idzie w świat. Ten spot tak naprawdę, to seria z automatu po kolanach PiS -u. Przekaz jest aż nadto czytelny że PiS, to draństwo inaczej awantur by nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX