Trzaskowski chce delegalizacji ONR-u, Jaki odpowiada: Mogę się podpisać, ale to sprawa nieistotna

Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy, skomentował wniosek Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO, o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego. - Chce zamienić Warszawę w stolicę ideologiczną - stwierdził Jaki.

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy, domaga się delegalizacji Obozu Narodowo-Radykalnego. Wysłał w tej sprawie list do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Domaga się, aby ten złożył do sądu wniosek o rozwiązanie Stowarzyszenia ONR.

Według Rafała Trzaskowskiego członkowie stowarzyszenia propagowali faszyzm 11 listopada ubiegłego roku, a także 1 i 15 sierpnia tego roku podczas swoich marszów w Warszawie.

- Miarka się przebrała. Warszawa musi być wolna od faszyzmu, ale ja powiem więcej Polska musi być wolna od faszyzmu, bo taką mamy tradycję - mówił polityk PO.

Patryk Jaki:

Do wniosku Rafała Trzaskowskiego odniósł się w trakcie briefingu prasowego kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

- Ja już szybciej wnioskowałem o delegalizację ruchów faszystowskich w Polsce, m.in. szybciej napisałem wniosek o delegalizację jednego z takich ruchów. Natomiast uważam, że to są sprawy poboczne z punktu widzenia rozmowy o samorządzie. Najważniejsza jest kwestia poprawy jakości życia mieszkańców, a nie sprawy ogólnopolskie - stwierdził Jaki. Dodał, że "Rafał Trzaskowski chce zamienić Warszawę w stolicę ideologiczną".

- Ja mogę się nawet podpisać pod tym wnioskiem, ale to jest sprawa nieistotna z punktu widzenia przyszłości naszego miasta - powtórzył Patryk Jaki.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy nie odpowiedział jednak wprost na pytanie jednej z dziennikarek, czy jego zdaniem ONR to organizacja faszystowska.  - Ja już wcześniej mówiłem, po niektórych występach ONR-u, że jestem za tym, żeby zdelegalizować organizacje faszystowskie. Mówiłem to szybciej niż Rafał Trzaskowski - podkreślał Jaki.

Zdaniem polityka wniosek Rafała Trzaskowskiego "to po prostu tylko i wyłącznie gra polityczna". - Charakterystyczne jest to, że przecież ten wniosek, o którym mówił mój szanowny konkurent, można złożyć do co najmniej kilku instytucji, ale on składa akurat do Ministerstwa Sprawiedliwości - zauważył kandydat ZP.

Marsz ONR rozwiązany

15 sierpnia marsz ONR przeszedł ulicami Warszawy. Natomiast 1 sierpnia władze Warszawy rozwiązały Marsz Powstania Warszawskiego, zorganizowany przez Obóz Radykalno-Narodowy „Z powodu flag i koszulek uczestników z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny” - napisano wówczas na profilu Warszawy na Twitterze.

Więcej o:
Komentarze (204)
Trzaskowski chce delegalizacji ONR-u, Jaki odpowiada: Mogę się podpisać, ale to sprawa nieistotna
Zaloguj się
 • krakowiankadaria

  Oceniono 42 razy 24

  Według mnie, Warszawiacy, nikt was tak nie ocygani jak Rom z Opola. Zapytajcie kogokolwiek z OPOLA co o tym pacjencie myśli.

 • art_102

  Oceniono 31 razy 17

  O! Bylejaki, żeby podlizać się warszawskim wyborcom, jest gotów podpisać się pod delegalizacją swoich kolegów ONR?!
  Jak tak dalej pójdzie, to gotów się do PO zapisać:)

 • cedet

  Oceniono 43 razy 17

  BYLE JAKI, to ty jesteś NIEISTOTNY !!!!!!!!!!!! SPRAWA JEST BARDZO WAŻNA !!!!!!!!!!!!

 • 2stan13

  Oceniono 26 razy 16

  Przypominam, że w II RP ONR został zdelegalizowany!

 • precz_z_komunia

  Oceniono 38 razy 16

  Patryku Jakow co słychać u twoich kumpli księży pedofilów których wciąż zapominasz dopisać do rejestru :-)

 • lottare21

  Oceniono 34 razy 14

  Nieistotny zabrał głos. Co za drań. Inaczej jaki drań.

 • jacek kasprzak

  Oceniono 22 razy 12

  Hmm... O ile mnie moja kiepska wiedzą historyczna nie myli to chyba właśnie faszyści zrównali Warszawę z ziemią w czasie II wojny .... ale może delegalizacja organizacji która hołduje właśnie faszyzmowi to rzeczywiście sprawa drugorzedna dla Warszawy i przede wszystkim Jakiego... Sprawa pierwszorzędna to zająć stołek prezydenta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX