Robert Biedroń zdecydował w sprawie startu w wyborach samorządowych. Wybrał "Kocham Polskę"

Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych 2018 - donosi "Gazeta Wyborcza".

Prezydent Słupska Robert Biedroń nie będzie się ubiegał o drugą kadencję - wynika z informacji "Wyborczej". W wyborach samorządowych 2018 nie wystartuje, ale z polityki nie odchodzi. Biedroń "jeszcze w tym roku ogłosi premierę swojego ogólnopolskiego projektu politycznego" - podaje "Gazeta Wyborcza".

Projekt Biedronia ma się nazywać "Kocham Polskę", a ugrupowanie ma się sprawdzić w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Aktualizacja: Robert Biedroń nie będzie kandydował w wyborach samorządowych? Komentuje >>>

Konflikt Roberta Biedronia z PO

O planach stworzenia przez Biedronia nowej formacji politycznej media informowały od pewnego czasu. 

O fiasku rozmów Biedronia i Koalicji Obywatelskiej pisał z kolei ostatnio dziennikarz Gazeta.pl, Łukasz Rogojsz. Politycy Platformy narzekali na zbytni "indywidualizm" i "nieumiejętność gry zespołowej" Biedronia. Przypomnijmy: PO wystawiła nawet w wyborach samorządowych w Słupsku swoją kandydatkę - Beatę Chrzanowską

Robert Biedroń na prezydenta?

Robert Biedroń był często uwzględniany w sondażach prezydenckich. W lipcowym sondażu (Pollster dla "Super Expressu") znalazł się na 3. miejscu z wynikiem 17 proc. Donald Tusk w tym sondażu miał 21 proc. zaś Andrzej Duda 32 proc. 

Robert Biedroń deklarował chęć powrotu do ogólnopolskiej polityki, ale nigdy - mimo wielu pytań dziennikarzy - nie potwierdził startu w wyborach na prezydenta w 2020 roku. 

Coraz bardziej jestem wkurzony na to wszystko. Ja wrócę do tej polityki i pokażę, że polityka może wyglądać inaczej

- mówił Robert Biedroń w kwietniu w programie Onet Rano. 

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o:
Komentarze (258)
Robert Biedroń zdecydował ws. startu w wyborach samorządowych
Zaloguj się
 • co.ty.powiesz

  Oceniono 51 razy 21

  "podaje portal 300polityka.pl, powołując się na wtorkowe wydanie "Gazety Wyborczej"."
  To coś kiepsko z GW i Agorą, jeżeli jej pracownicy (lulu), urzędujący na Czerskiej, nie mają dostępu do papierowej ani elektronicznej GW i o tym, co tam napisano, dowiadują się z drugiej czy trzeciej ręki.

 • tamreg

  Oceniono 26 razy 14

  Polacy sa zbyt ciemnym narodem by odseparowac to co czlowiek moze zrobic od tego co sie uniego w domu dzieje. Polacy sa zbyt glupi by zrozumiec ,ze gejem sie nie jest z wyboru.
  Zbyt glupi by zrozumiec ,ze czlowiek nie wybiera sobie orientacji seksualnej z nia sie rodzi bo tak sobie zarzyczyl wasz BOG.
  Czy wy bogobojni katolicy jestescie w stanie pojac ,ze to nie Biedron zadecydowal, ze chce byc gejem. Tak zadecydowal wasz wszechobecny BOG. Takim Biedronia stworzy£. Nie wiem czy dla kawa£u czy dla Jaj ale to wasz BOG obdarzy£ Biedronia homoseksualizmem. Nie nie kupi£ sobie on go w sklepie z homoseksualizmem.
  I dlatego Biedron ma moj bogobojny g£od. Bo widocznie BOG tak chcial

 • wolverine_14

  Oceniono 35 razy 7

  Wielokrotnie powtarzał, że będzie kandydował ponownie, widać ile jego słowo jest warte.

 • Oceniono 22 razy 6

  Szkoda , bardzo żałuję, że się nie zdecydował. Jednocześnie życzę powodzenia, jednemu z nielicznych politykow z klasą.

 • Oceniono 30 razy 6

  Patrząc po tych komentarzach nie dziwota,że Polska to zaścianek Europy. Dziewięćdziesiąt procent z was tu piszących nadaje się co najwyżej do mieszkania w Rosji i to daleko za Uralem.Ciemniogrod i słoma wystająca z butów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX