Nowy sondaż prezydencki. Donald Tusk łeb w łeb z Andrzejem Dudą. Duża przewaga nad Kaczyńskim

Z najnowszego sondażu prezydenckiego dla "Super Expressu" wynika, że Andrzej Duda ma zaledwie dwa punkty procentowe przewagi nad Donaldem Tuskiem. Z kolei Jarosław Kaczyński wyraźnie przegrywa z byłym premierem.

Sondażownia Pollster na zlecenie "Super Expressu" zapytała ankietowanych, na kogo chcieliby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Gdyby mieli do wyboru Andrzeja Dudę i Donalda Tuska, urzędujący prezydent tylko nieznacznie wygrałby z przewodniczącym Rady Europejskiej. Na Dudę chce głosować 51, a na Tuska 49 procent badanych. 

Jak zauważa w rozmowie z "SE" prof. Jarosław Flis, nie jest to obiecujący sygnał dla Dudy. - Pamiętajmy, że były prezydent Bronisław Komorowski (66 l.) na 2 lata przed wyborami w sondażach miażdżył konkurencje - powiedział socjolog.

Kaczyński przegrywa z kretesem

Gdyby zaś w szranki stanął Jarosław Kaczyński, odniósłby znaczną porażkę w starciu z Tuskiem. Były szef Platformy Obywatelskiej dostałby w drugiej turze wyborów prezydenckich 65, a prezes PiS zaledwie 35 procent głosów. 

W ubiegłym miesiącu Tusk zadeklarował, że po zakończeniu kadencji w Radzie Europejskiej jest skłonny wystartować w wyborach prezydenckich, pod warunkiem, że to samo uczyni Kaczyński. - Nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku. Możecie w Polsce państwo zapytać prezesa Kaczyńskiego, czy przyjmuje takie wyzwanie. Powiedzmy, że jest to badawcze pytanie o nastrój pana prezesa - mówił Tusk w rozmowie z TVN24.

Podobne, choć nieco gorsze dla Tuska, wyniki pokazywał sondaż z końca lipca. Wówczas 50 proc. ankietowanych chciało głosować na Dudę, a 45 - na Tuska. W wariancie z Kaczyńskim na Tuska chciało głosować 50, a na prezesa PiS 41 procent osób. 

Więcej o:
Komentarze (444)
Nowy sondaż prezydencki. Donald Tusk łeb w łeb z Andrzejem Dudą. Duża przewaga nad Kaczyńskim
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 74 razy 44

  Z moich obserwacji wynika, że nawet sympatycy PiS uważają, że obecny prezydent nie nadaje się na to stanowisko.

 • f1909

  Oceniono 64 razy 30

  Przestańcie wreszcie mendzić z tym Kaczyńskim ! -- Przecież wiadomo że Prezes nie ma zamiaru startować w tych wyborach ! -- Chociażby ze względu na stan zdrowia !?

 • Ziutka Grzywka

  Oceniono 43 razy 27

  Jakie porownanie duda P.Tuskowi do piet nie siega. Lamanie Konstytucji i wrogie decyzje dla nas i Polski dyskwaliufikuja chloptysia. Nie wspomne o doswiadczeniu, kulturze dyplommacji i szacunku miedzynarodowym.

 • bob_59

  Oceniono 59 razy 25

  Ale przecież Duda nie będzie mógł startować w wyborach przez najbliższe 25 lat.
  Chyba, że na mistera Wronek...

 • makskey1

  Oceniono 32 razy 24

  myślę że Śluz będzie coraz bardziej odstawał od Tuska, "dobra zmiana" będzie sie coraz bardziej kompromitować i nie pomogą ,płatne pisowskie trole. Jakie w ogóle macie stawki za zdradę Polski?

 • bigzaganiacz

  Oceniono 56 razy 22

  Bez przesady, gdyby donald chcial kandydowac budyn nie ma najmniejszych szans

 • wojtek2784

  Oceniono 43 razy 21

  Duda wygra kolejne wybory jako Admirał 3 złomowanych ale zakupionych przez niego w Australii korwet .

 • kacykmoralny

  Oceniono 57 razy 21

  Rozumiem, że ktoś zagłosuje na Tuska. Rozumiem, że ktoś w żadnym wypadku nie zagłosuje na Tuska. Ale głosować na Dudę? To jak zagłosować na blok żelu balistycznego.

 • nihilistasl

  Oceniono 40 razy 20

  Nie rozumiem wyników tego sondażu. Nie wiem czy ludzie są tak głupi (przepraszam), czy to jakiś błąd sondażowni...

  Skoro Andrzej Duda wygrywa z jakimkolwiek innym kandydatem, to również Jarosław Kaczyński powinien. Przecież to ta sama linia polityczna. Wiem, że mówię oczywiste rzeczy, które mogą się wydać wręcz trywialne, ale czy ludziom na prawdę wystarczy inna "twarz", żeby zaakceptować wszystko inne? To świadczy o wyjątkowo niskim poziomie demokracji w Polsce, nie mówiąc o poziomie intelektualnym. Niestety kolejne wojny, okres PRL, itd. zniszczyły polską strukturę społeczną i dziś do wyborów (i sondaży) idą głównie ludzie nie mający pojęcia, na co się godzą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX