Mówił, że "chętnie by popatrzył" na lesbijki i wyleciał z PO. Teraz ma wrócić na jej listy

Robert Węgrzyn wyleciał z Platformy Obywatelskiej z hukiem, po niesławnej wypowiedzi o lesbijkach, na które "chętnie by popatrzył". Dziś deklaruje, że wraca do polityki i do swojej dawnej partii.

- Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami to chętnie bym popatrzył - te słowa na początku 2011 roku wypowiedział Robert Węgrzyn, ówczesny poseł PO. Dodał, że "człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą", a inni "niech się nie obnoszą". Początkowo poseł miał być ukarany przez klub parlamentarny grzywną, ale władze Platformy na Opolszczyźnie złożyły wniosek o wyrzucenie Węgrzyna z partii.

 

On sam kajał się i zapewniał, że "nie jest homofobem". - Nie zamierzałem nikogo dyskryminować i nie mam nic przeciwko homoseksualistom, choć sam inaczej postrzegam związek dwóch osób. To, co powiedziałem o lesbijkach, naprawdę miało być żartem, za który przepraszam - mówił, ale to nie pomogło - niedługo później został wyrzucony z partii, co przypisywał wpływowemu lobby homoseksualnego. 

"Homoseksualistów izolować od dzieci"

Polityk nie ustawał jednak w swoich "żartach" i kilka miesięcy później komentował poprawki Senatu do ustawy o wspieraniu rodziny. Izba refleksji zdecydowała wówczas, że rodzicami zastępczymi i osobami prowadzącymi rodzinnych domów dziecka nie mogą być osoby homoseksualne. "Poprawka jak najbardziej słuszna. Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" - napisał wówczas w SMS-ie do dziennikarzy. Dodał, że "ma pewne osobiste doświadczenia związane z tym tematem". 

Węgrzyn nie dawał za wygraną. Wyrzucony z partii nie dostał miejsca na listach wyborczych, ale w wyborach i tak wystartował - z własnego komitetu i bezskutecznie. Trzy lata później chciał spróbować swoich sił w wyborach na prezydenta rodzinnego Kędzierzyna-Koźla, ale ostatecznie wycofał się "z powodu poważnej choroby, która będzie wymagała długotrwałego leczenia". Pojawił się na liście komitetu Gospodarne Opolskie do sejmiku, ale komitet nie uzyskał mandatów.

Umówiony z Grzegorzem Schetyną

Minęło kilka lat, Węgrzyn prowadzi dziś pensjonat i restaurację. Twierdzi, że nie ma problemu z osobami homoseksualnymi i przyjmuje je wszystkich innych klientów. Zdecydował jednak o powrocie do polityki.

To kwestia honoru. Moja wypowiedź była tylko pretekstem, by się mnie pozbyć. Nie mogę mówić o szczegółach, ale zmieniły się już władze województwa w PO i wygląda na to, że wystartuje z ich listy

- poinformował w rozmowie z Wirtualną Polską. Dodał, że jest już po słowie z Grzegorzem Schetyną, który "często wpada na mielonego i mizerię" do jego pensjonatu.

Nastolatkowie LGBT o życiu w Polsce: "Homofobia to ból, przemoc psychiczna, nienawiść"

Więcej o:
Komentarze (78)
Mówił, że "chętnie by popatrzył" na lesbijki i wyleciał z PO. Teraz ma wrócić na jej listy
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 41 razy 21

  A swoją drogą ciekawe, czy lesbijki z kolei chciałyby popatrzeć na niego.

  <<< Dodał, że jest już po słowie z Grzegorzem Schetyną, który "często wpada na mielonego i mizerię" do jego pensjonatu. >>>

  Od ośmiorniczek do mielonego z mizerią... Mówcie co chcecie, ale ma to pewien wymiar symboliczny ;-)
  Pzdr

 • Oceniono 14 razy 10

  gdzie są ci wszyscy krytycy PO, którzy "już nigdy więcej na PO nie zgłosują, bo Tusk nie dopuścił związków homo". niech się np meller wypowie czy jest lepiej dzięki temu że PO przegrała. niech się wypowiedzą homoseksualiści, czy teraz jest bliżej do uchwalenia ustawy o związkach partnerskich.

 • shane00

  Oceniono 9 razy 5

  Jak każdy typowy prawiczek będzie miał gębę pełna frazesów o rodzinie i małżeństwie, oczywiście zero zgody na "zboczone" związki homoseksualne, ale pierwszy dałby się pokroić żeby popatrzeć na lesbijki. Co za dno

 • Oceniono 21 razy 5

  też bym sobie popatrzył na harcujące lesbijki , jak zresztą 99% heteroseksualnych facetów, ale nie.. święte oburzenie na pokaz, płoń ogniu hipokryzji i fałszu w imię poprawności ...

 • marten

  Oceniono 10 razy 4

  Przy obecnych standardach to niemalże anioł.

 • Oceniono 5 razy 3

  A to figlarz podglądać, Patrzcie państwo a ja sądziłem że tylko chłopcy w okresie dojrzewania lubią podglądać dziewczynki widocznie On ma taki rozumek

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX