Pomniki w całej Polsce "wciągnięte" w protest. Dostają koszulki "Konstytucja"

Łódź, Poznań, Toruń, Gryfice, Żywiec, a nawet Bruksela - KOD przebiera pomniki w koszulki z napisem "Konstytucja". To forma protestu przeciwko zmianom, jakie PiS wprowadza w sądownictwie.

Najpierw był Lech Kaczyński ze Szczecina, który "przypominał Jędrkowi", czyli Andrzejowi Dudzie, o przestrzeganiu konstytucji. Wkrótce dołączył do niego Kaczyński z Białej Podlaskiej w kamizelce "Konstytucja". I nagle przebranych pomników zaczęło przybywać. Płaszczyk z "konstytucją" dostał m.in. łódzki Miś Uszatek. Podobno stał się dzięki temu jeszcze większą atrakcją. Nie obyło się przy tym bez problemów.

Policja zgarnia za przebieranie pomnika

W trakcie ubierania Misia Uszatka przyjechała policja. Ubierający trafili na komisariat. Nikomu nie postawiono zarzutów, ale interwencja i tak jest przedmiotem kpin. - Tak policja ośmiesza władzę - komentowała prawicowa blogerka Kataryna.

To nie jedyna reakcja policji na przebieranie pomników. Mężczyzna podejrzewany o przebranie monumentu Lecha Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej poskarżył się na antenie radia TOK FM, że policja przyszła do jego domu na rewizję o 6.30 i wystraszyła dziecko. Wiele osób zaczęło się z nim solidaryzować i oburzać na postępowanie policji, które sam szef MSWiA określił jako "nieadekwatne".

Teraz KOD umieszcza w internecie zdjęcia kolejnych przebranych pomników opatrzone hasztagami #ToJaUbralemPomnik oraz #KonstytucjaJestStosowna.

W weekend do akcji pomnikowej dołączył m.in Toruń. Gadżety z napisem "Konstytucja" otrzymało kilka pomników, w tym słynny osiołek przy rynku.

Poniżej możecie zobaczyć jeszcze kilka przyozdobionych pomników.

Pomniki z koszulkami "Konstytucja"

Żywiec: 

Grifice: 

Bruksela:

Lublin:

Więcej o:
Komentarze (324)
KOD. Pomniki w całej Polsce "wciągnięte" w protest. Dostały koszulki "Konstytucja"
Zaloguj się
 • koles751

  Oceniono 112 razy 82

  Brawo! To jest właściwa odpowiedź na debilizm pisowskich bolszewików. Trzeba ich paranoję obrócić przeciw nim.

 • vomitorium1

  Oceniono 86 razy 32

  "W czasie ubierania Misia Uszatka przyjechała policja."
  o bardzo małym rozumku

 • rbski

  Oceniono 38 razy 30

  Ja pamiętam , jak dawno temu pomnik Lenina w Nowej Hucie został przyodziany w gumowce i kufajkę , anapis na nim głosił:
  " Tu masz kurtkę , tu masz buty ,
  Wy,,d,,laj z Nowej Huty "
  Tak więc -wg. mnie - ta wersja z konstytucją jest rozbrajająco niewinna.
  Nie żebym coś sugerowała , tylko tak mnie się przypomniało.

 • fantomas200

  Oceniono 29 razy 27

  Zawsze powtarzam, śmiech i kpina to potężna broń! Przy okazji, nasze kabarety unikają konotacji politycznych w swych występach. Kiedyś to załatwiał Laskowik.

 • wieslawgd1

  Oceniono 25 razy 23

  a wszystkiemu winna szydłowa nie publikując prawomocnych wyroków sądu najwyższego od tego się zaczęło .Kiedyś za to przypuszczalnie odpowie ,na razie mamy pogłębiający się bałagan w prawie.

 • kaszynap985

  Oceniono 51 razy 21

  Brawo! Nie przystoi, żeby w Polsce, państwie wyznaniowym stały nagie pomniki! Rząd powinien dać dotację, na to, że dba się o zlikwidowanie nagości w przestrzeni publicznej!

 • racionalist

  Oceniono 32 razy 16

  Hmmmm... A gdyby tak na komisariaty w calej Polsce zaczely sie zglaszac kilkudziesiecioosobowe grupy ludzi i kazdy z nich skladalby na samego siebie zawiadomienie o zniewazeniu pomnika poprzez ubranie go w koszulke z napisem konstytucja? To mogloby pismatolom sparalizowac policje, prokurature i sady na dobre.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX