Wybory samorządowe 2018. Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart wystartuje na prezydentkę Wrocławia

Marta Lempart będzie kandydowała na prezydentkę Wrocławia. Zapowiedziała to na antenie radia TOK FM. Na razie ma dwóch kontrkandydatów.

Marta Lempart powalczy o fotel prezydenta Wrocławia w wyborach samorządowych 2018. Lempart to liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. - Powstał komitet wyborczy, który nazywa się Wrocław dla wszystkich - powiedziała w radiu TOK FM działaczka feministyczna. To właśnie z jego poparciem Lempart będzie się starać o prezydenturę Wrocławia.

Wybory samorządowe we Wrocławiu - kandydaci

Marta Lempart powalczy z Mirosławą Stachowiak-Różecką (PiS) oraz Jackiem Sutrykiem, kandydatem wskazanym przez urzędującego prezydenta Rafała Dutkiewicza. Sutryk prowadzi w przedwyborczych sondażach. Poparcie dla niego zadeklarowały na razie SLD i Nowoczesna. 

Sutryk to dyrektor departamentu spraw społecznych we wrocławskim magistracie. Stachowiak-Różecka była radną PiS we Wrocławiu, obecnie jest posłanką tej partii.

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (76)
Wybory samorządowe 2018. Marta Lempart wystartuje na prezydentkę Wrocławia
Zaloguj się
 • stronzo_bestiale

  Oceniono 34 razy 16

  Ładna jest. Taka w sam raz na aktywistkę lewicową - feministkę. Tak je sobie zawsze wyobrażam.

 • javall

  Oceniono 18 razy 12

  Toto prezydentem Wrocka? Nigdy!

 • brunschwick

  Oceniono 20 razy 12

  Z pewnością wygra, jako jedyna kandydatka. Pozostali wymienieni, będą startować w wyborach na prezydenta.

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy 12

  Panie Boże, za co Ty ten Wrocław tak nienawidzisz?!

 • yan57

  Oceniono 18 razy 10

  do koryta do koryta do koryta./...

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 17 razy 9

  Szkoda tylko, że nie zamieściliście informacji o jej deweloperskiej karierze, o której pięć lat temu tak pisała Gazeta Wrocławska (wydawana przez Polskapresse - zarzuty o prawicowość będą chybione!):

  W 2013 roku Marta Lempart wygrała plebiscyt Gazety Wrocławskiej na najbardziej wpływową kobietę Dolnego Śląska. W tym czasie była prezesem firmy Diamond Properties sp. z o.o. zajmującej się budownictwem wielkopowierzchniowym.

  Marta Lempart jest prezesem zarządu Diamond Properties, a jej ojciec Andrzej Lempart (ur. 1953) jest członkiem rady nadzorczej. Już cztery lata temu dali się poznać jako nieuczciwi deweloperzy. Diamond Properties realizowało projekt „6. Dzielnica” we Wrocławiu, na który miało się składać dziesięć domów energooszczędnych w zabudowie szeregowej. Generalnym wykonawcą tej inwestycji był nie kto inny, a właśnie państwo Lempartowie, którzy kierowali spółką ART Budownictwo, posiadającą 99,9% udziałów dewelopera. Tym razem Andrzej Lempart był prezesem zarządu, a prokurentem była Marta Lempart, która zapewniała klientów, że firma ART Budownictwo nie zostanie zlikwidowana, a przyszli nabywcy nowoczesnych domków nie mają powodów do obaw w kwestii respektowania gwarancji. Wbrew zapewnieniom Lempart, w 2015 roku decyzją Sądu Okręgowego we Wrocławiu spółka ART Budownictwo została zlikwidowana. Okazało się, że obawy klientów w kwestii respektowania gwarancji przez dewelopera były słuszne, zwłaszcza że już wcześniej Andrzej Lempart – zarządzając inwestycją przy ulicy Małopolskiej we Wrocławiu – dał się poznać jako nieuczciwy gracz, gdy mimo zaawansowanej sprzedaży cały projekt tajemniczo upadł, a klienci – jak wynika z naszych ustaleń oraz kupców, którzy opublikowali swoje wypowiedzi w Internecie – zostali na lodzie: bez mieszkań i bez wpłaconych pieniędzy. Sama „6. Dzielnica” ostatecznie została wykończona przez Diamond Properties. Po likwidacji ART Budownictwo ceny znacząco spadły, co skłoniło wielu klientów do zakupu domów. Okazuje się jednak, że budynki zostały wzniesione niedbale, a Marta Lempart nie ma zamiaru za to odpowiadać.

  Na tym nie koniec. Cztery lata temu, kiedy Marta Lempart odbierała statuetkę dla „najbardziej wpływowej kobiety na Dolnym Śląsku”, publicznie pochwaliła się, że kupiła od miasta kamienicę przy ulicy Bolesława Prusa 38-40.

  Kamienica nie została zburzona i zastąpiona nowoczesnym budynkiem, tylko wyremontowana i przywrócona do dawnych funkcji mieszkalnych. W sobotę, 9 marca, odbędzie się jej uroczyste otwarcie. Wiele osób z branży mówiło nam, że to nam się nie uda, a udało się i mam nadzieję, że inni będą brali z nas przykład. Zwłaszcza panowie – dla Gazety Wrocławskiej mówiła Marta Lempart.

  Cena uzyskana za kamienicę położoną w ścisłym centrum Wrocławia – 1 001 000, tak blisko rynku, jest rażąco mała. To samo dotyczy ceny wywoławczej – 590 000 zł – tyle wszakże kosztują pojedyncze mieszkania w tej okolicy, a nie cały budynek, w szczególności takich rozmiarów. Zwłaszcza, że nie kupuje się samego tylko obiektu, ale jego lokalizację. Wielce zastawiającym jest to, że urzędnicy nie chcą wydać kopii operatu szacunkowego, na podstawie którego wyliczyli wartość budynku. Powołują się tutaj na orzecznictwo, ale prawda jest taka, że po prostu nie chcą ujawnić operatu. W sprawie należny mieć świadomość, że Wojewódzkie Sądy Administracyjne rozstrzygały już na korzyść wnioskodawców, którzy chcieli zapoznać się z kopiami operatów, vide wyrok Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 26 maja 2014 r., sygn akt II SAB/Wa 162/14, czego urzędnicy na pewno są świadomi – mówi mecenas Jarosław Litwin z Oławy, który na początku grudnia wystosował wniosek do prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza prosząc o udostępnienie informacji w sprawie zawierania umów przez miasto ze spółkami, z którymi powiązana jest Marta Lempart.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX