Uczestniczka Powstania o ojcu Kaczyńskich. "Powiedział: moim dzieciom nie wolno dać władzy"

Hanna Stadnik, uczestniczka Powstania Warszawskiego, w rozmowie w programie TVN24 wspominała wydarzenia z 1 sierpnia. Na koniec wywiadu przywołała słowa, które miał wypowiedzieć Rajmund Kaczyński, również powstaniec, ojciec Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 była Hanna Stadnik. Od 1 sierpnia 1944 r. walczyła na Mokotowie jako łączniczka i sanitariuszka w Pułku "Baszta" Kompanii "O2" porucznika "Withala".

Hanna Stadnik nie tylko wspominała w wywiadzie Powstanie Warszawskie, odniosła się również do bieżącej sytuacji politycznej i rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Żyłam w PRL-u i doskonale wiem, że rządziła tylko jedna partia i teraz jest to samo. Nie było sądów w PRL-u, wszystko było to, co wymyślił przewodniczący partii. I teraz jest to samo. Przecież to jest przerażające - komentowała weteranka Powstania.

- Nie tylko ja jestem przerażona, ale wiele osób z nas jest przerażonych, całe rodziny. Ja już się nie martwię o nas, bo my odchodzimy, ale ja mam dzieci, nie tylko ja, ale wszyscy, mają dzieci, wnuki, prawnuki. W jakiej Polsce będą żyli?

Boże, zróbcie młodzi ludzie coś, żeby nie doszło do tego, żeby oni trwali, żeby zwyciężyli w jakichkolwiek wyborach - zaapelowała weteranka.

Dodała, że "Polska nie jest już wolna".

Hanna Stadnik o Rajmundzie Kaczyńskim

Pod koniec rozmowy weteranka nawiązała do Rajmunda Kaczyńskiego, zmarłego w 2005 r. ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskich. W trakcie Powstania Warszawskiego był dowódcą 7 drużyny 2 plutonu kompanii K 1 Pułku "Baszta".

Ojciec braci Kaczyńskich był moim kolegą z "Baszty". Jak Leszek [Lech Kaczyński - red.] został prezydentem Warszawy, myśmy my gratulowali. Ojciec [Rajmund Kaczyński - red.] nam powiedział: "moim dzieciom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego, kto będzie od nich lepszy, bo są złośliwi". Ojciec, jeśli to mówi, to wie, co mówi - stwierdziła Hanna Stadnik.

- Leszek się zmienił. Znałam panią Marię, żonę Leszka, naprawdę wspaniała kobieta. I ona go wychowała, prawie jak każda żona męża - dodała.

Mieszkańcy Warszawy oddali hołd bohaterom Powstania

Więcej o:
Komentarze (918)
Uczestniczka Powstania o ojcu Kaczyńskich. "Powiedział: moim dzieciom nie wolno dać władzy"
Zaloguj się
 • wicipinski

  Oceniono 280 razy 228

  Zawsze się setnie śmieję, jak ktoś mi mówi, że Kaczyński to intelektualista i wybitny strateg. Ja w nim widzę tylko przebiegłego manipulatora i cynicznego cwaniaczka, który uzależnił od siebie zgraję marionetek. Myślę, że nawet na brata zbierał haki. Parszywa persona.

 • antirussia81

  Oceniono 139 razy 103

  Bardzo Pani współczuję, bo hunwejbini Kaczyńskiego wyleją teraz na Panią hektolitry pomyj.

 • misku123

  Oceniono 111 razy 87

  Młodzi zostali kupieni za 500 zł. I dokąd PiS będzie płacił comiesieczny haracz zachłannemu ludowi w postaci 500+, dotąd będzie rządził.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 114 razy 76

  Jestem ciekaw komentarzy w tej sprawie samego J.Kaczynskiego, jego prominentnych towarzyszy partyjnych, oraz sprzyjających partii pis dziennikarzy, gazet, telewizji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX