Lech Wałęsa napisał do Jarosława Kaczyńskiego. "Bracie Kaczyński, proszę o wybaczenie"

Lech Wałęsa zaskoczył wpisem na Facebooku. Zwrócił się bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego.

"Bracie Kaczyński. Za chwilę Ja i Ty wraz z naszym pokoleniem przeniesiemy się do wieczności" - zaczął Lech Wałęsa swój wpis na Facebooku. Dalej deklaruje, że chciałby się pojednać z "nieprzyjaciółmi" przed śmiercią. 

"Chciałbym po sobie pozostawić porządek. Chciałbym też przenieść się pojednany z nieprzyjaciółmi. Nawet udało mi się pojednać z Gen Jaruzelskim a z Kiszczakiem nie zdążyłem" - napisał były prezydent. 

Lech Wałęsa wybacza i prosi Kaczyńskiego o wybaczenie

Lech Wałęsa swój wpis na Facebooku zakończył prośbą.

Jeśli coś uczyniłem przeciw Tobie proszę o wybaczenie i ja jestem w stanie Tobie i świętej pamięć Twojemu bratu, Lechowi wybaczyć wszystko

- stwierdził Wałęsa, a post dopełnił słowami: 

a nawet największą podłość jaką mi uczyniliście, zlecając wykonanie prowokacji pod nazwą Teczki Kiszczaka.

Lech Wałęsa zaprzecza współpracy z SB

Lech Wałęsa utrzymuje, że nie współpracował z SB i twierdził, że służby fałszowały materiały z nim związane. Niedawno IPN umorzył śledztwo ws. "teczki TW 'Bolka'". IPN ocenił, że 53 dokumenty - między innymi o zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa i pokwitowania odbioru pieniędzy - są autentyczne. Sześć według IPN podrobiono.

Więcej o:
Komentarze (400)
Lech Wałęsa napisał do Jarosława Kaczyńskiego. "Bracie, proszę o wybaczenie"
Zaloguj się
 • lottare21

  Oceniono 106 razy 30

  Psychol z Nowogrodzkiej miałby się pojednać? Przecież jego ścieżka życiowa na nienawiści zbudowana jest.

 • dlugi48

  Oceniono 67 razy 19

  No i co z tego? Kaczyński wcale się Wałęsie nie odwdzięczy., bo to menda do szpiku kości.

 • kurza_twarza

  Oceniono 44 razy 12

  Jeżeli Kaczyński jest chrześcijaninem, jak to deklaruje, nie odrzuci wyciągniętej ręki. Jezus kilkakrotnie w mocnych słowach nakazywał wybaczać. I to bezwarunkowo. Tylko, że z Biblii partyjnej chyba niestety wyrwano niektóre kartki.

 • paliwoda2

  Oceniono 30 razy 10

  Wałęsa znowu próbuje nabierać ludzi- to oczywiste ale zastanawiający jest motyw. Zdradza to zakończenie kuriozalnego listu. Wałęsiak próbuje utwierdzić w opinii publicznej swoją absurdalną tezę,że ujawnienie papierów Bolka z archiwum Kiszczaka to spisek niezyjacego Lecha Kaczyńskiego i jego brata Jarosława oraz wdowy po Kiszczaku.To nic dziwnego, bo TW byli tak szkoleni, że mają do końca zaprzeczac i nie przyznawać sie do szpiclowania a złapani za rękę mają krzyczeć ,ze to nie ich ręka. Bolek właśnie tak czyni, jak książce jest napisane.

 • marcin5050

  Oceniono 19 razy 9

  lubię Lecha, ale tą "podłość" mógł ująć jakoś tak delikatniej...

 • corvelinho

  Oceniono 37 razy 9

  Czy w tym wszystkim ktokolwiek zastanawia się choć chwilę nad sensem? Jaki interes miałaby władza komunistyczna w obalaniu samej siebie poprzez Wałęsę który był liderem opozycji i walnie przyczynił się do upadku socjalizmu w PL? Pytam, bo taki wniosek sam się nasuwa gdyby stwierdzić że Wałęsa był agentem.
  Czy naprawdę nikt nie dostrzega braku spójności w tej teorii, jej niedorzeczności, braku logiki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX