Kornel Morawiecki: Nie róbmy z rozkradzionego wraku tupolewa narodowej relikwii

Nie przywiązywałbym wagi do szczątków tupolewa. I tak niczego nowego się o tej katastrofie nie dowiemy. Nie róbmy z już rozkradzionego wraku narodowej relikwii - apeluje w rozmowie z "Do Rzeczy" Kornel Morawiecki.

Większą część rozmowy z przewodniczącym koła poselskiego Wolni i Solidarni wypełnia kwestia naszych relacji z Rosją i polityka państwa rządzonego przez Władimira Putina. W ostatnich tygodniach Kornel Morawiecki wielokrotnie pozytywnie wypowiadał się o Rosji, czym mocno naraził się politykom prawicy. Mówił m.in. o tym, że żałuje, że jego syn nie pogratulował Władimirowi Putinowi reelekcji.

W najnowszym numerze "Do Rzeczy" podkreśla, że Polską nie ma pomysłu na relacje z Moskwą.  Według Morawieckiego "Rosja w ogóle nie prowadzi agresywnej polityki", a wojna na Ukrainie "to w pewnym sensie wojna domowa, zderzenie dwóch racji". Za to " my wspieramy druga stronę" "nawet jeśli nie bezpośrednio to wysyłamy tam sprzęt".  

- Rosja nie ma żadnego interesu w tym, żeby użyć siły militarnej przeciwko Polsce. Rosjanie od czterech lat bronią się rękami i nogami żeby tylko nie zająć Doniecka, to cóż dopiero mówić o agresji na Polskę! - twierdzi Morawiecki.

Na pytanie, czy rzeczywiście nie powinniśmy się obawiać zagrożenia ze Wschodu Morawiecki odpowiada:  - Jeśli Rosja chce nas sobie podporządkować, to tym bardziej powinniśmy starać się utrzymać z nią jak najlepsze relacje. Nasza polityka zagraniczna sprowadza się niestety do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu - podkreśla Morawiecki 

Tymczasem nasze stosunki z Rosją zdominował konflikt wokół katastrofy smoleńskiej. - Nie przywiązywałbym wagi do szczątków tupolewa. I tak niczego nowego się o tej katastrofie nie dowiemy. Nie róbmy z już rozkradzionego wraku narodowej relikwii -  apeluje Morawiecki. 

CZYTAJ TEŻ: Kukiz dał organizacji Morawieckiego 720 tys. zł na dom weterana. Poszły na wczasy dla seniorów

Jarosław Kaczyński po odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej: "Nie lękajcie się"

Więcej o:
Komentarze (292)
Kornel Morawiecki: Nie róbmy z wraku tupolewa narodowej relikwii
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 82 razy 48

  PiS rozbi wszystko, aby Rosja nie oddała wraku.
  Z wraku wynika jedno: żadnego zamachu, żadnych wybuchów.
  A tego PiS boi sie najbardziej.
  Bo cała chucpa na nic!

 • nieco1

  Oceniono 47 razy 37

  Niech stary uważa co mówi, bo mu młodego ze stołka usuną :)))

 • skandy5

  Oceniono 78 razy 36

  Pozostały do ustalenia dwie istotne sprawy:

  1. Kto kazał pilotom lądować - przecież chcieli wracać do Warszawy albo np. do Mińska Białoruskiego a przecież podjęli próbę. W kręgu podejrzeń znajduje się człowiek, któremu stawia się teraz pomniki i nazywa jego nazwiskiem ulice

  2. Jak powinna odpowiadać KARNIE wierchuszka PiS, która podzieliła (na pokolenie chyba) naród wmawiając mu zamach. Zrobiono to dla dorwania się do koryta i zniszczenia demokracji w Polsce

 • dziadekjam

  Oceniono 57 razy 25

  Z ostatniej chwili!
  Wrak Tu154 poiprosił o azyl polityczny. w Rosji.
  Uzasadnienie.:
  Obawa pocięcia na relikwie.
  Obawy uznano za uzasadnione. Rosja azyl udzieliła

 • hamsterx

  Oceniono 40 razy 22

  ciemnemu ludowi potrzeba relikwii
  obojętne czy będzie to gwóźdź czy część ruskiego samolotu

 • senior2244

  Oceniono 34 razy 20

  Wiadomo że niczego się nie dowiemy od kretyńskich wypowiedzi idioty Antka i jego wymyślonych bredni na temat zamachu.Idioci mają swoje miejsce w domu wariatów a nie w rządzie. Tylko szambo PiSowskie mogło barana postawić na stanowisku ministra. A swoją drogą tatuś wygląda na mądrzejszego od synalka premiera. Przynajmniej stara się mówić do rzeczy a nie bredzić.

 • Stan Majewski

  Oceniono 44 razy 16

  Kochani to był zamach. I wybuchy. Nawet kilka. W czerepie Świra Smoleńskiego który nadal pełni tajemniczą a ważną rolę w rządzie PISSdzielczym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX