Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka w śledztwie. "Bez żadnego trybu pozyskał informacje"

"Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka ws. przecieków ze śledztwa prowadzonego przeciwko posłowi Stanisławowi Gawłowskiemu" - podał Roman Giertych, obrońca Gawłowskiego.

Jarosław Kaczyński był w czwartek gościem TVP Info. To właśnie po tym wywiadzie Roman Giertych postanowił zgłosić go na świadka.

Jarosław Kaczyński stanie przed prokuratorem?

"Po wczorajszej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na antenie TVP, który ogłosił, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne, konieczne jest wezwanie go na świadka w sprawie, która odnosi się do przecieków z postępowania przeciwko Gawłowskiemu" - napisał na Facebooku Roman Giertych. Dodał, że obrona "nie wie o jakimkolwiek wrześniowym terminie postawienia zarzutów".

Należy przyjąć, że poseł Jarosław Kaczyński bez żadnego trybu pozyskał informacje, które odnoszą się zarówno do treści, jak i do terminu czynności w sprawie, która jest objęta tajemnicą śledztwa

- tłumaczy Giertych, który jest obrońcą Gawłowskiego. Mecenas Giertych przypomina, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie "przecieków z postępowania karnego, które doprowadziły do ujawnienia m.in. przez dziennikarza TVP Cezarego Gmyza informacji ze śledztwa odnoszących się do sposobu prowadzenia się osób wynajmujących od posła Gawłowskiego mieszkanie. W postępowaniu tym, które zostało wszczęte miesiąc temu, Stanisław Gawłowski ma status pokrzywdzonego".

Co dokładnie Jarosław Kaczyński powiedział w TVP Info?

Michał Adamczyk, prowadzący program "Gość Wiadomości", zwrócił się do Kaczyńskiego: - Ważny polityk PO Stanisław Gawłowski, już po opuszczeniu aresztu, z mównicy sejmowej stwierdził, że wasze miejsce jest w więzieniu. Czy szykuje pan swoich kolegów i koleżanki z klubu do takiej perspektywy, więzienia?

- To są takie rojenia, w tym wypadku rojenia człowieka, który zaraz po wakacjach będzie miał kolejne zarzuty, bo sądzę, że Sejm uchyli immunitet także w innych sprawach. Ten immunitet był uchylony, ale dotyczył konkretnych spraw, wyszły jeszcze kolejne - odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Zarzuty dla Stanisława Gawłowskiego

Prokuratura postawiła posłowi PO Stanisławowi Gawłowskiemu pięć zarzutów i zapowiada kolejne. Gawłowski miał m.in. przyjmować łapówki za ustawianie przetargów w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji. Biznesmen Bogdan K., który zdaniem śledczych korumpował polityka PO, usłyszał dziewięć zarzutów. 

Sąd Okręgowy pozwolił wyjść na wolność politykowi PO i przedsiębiorcy kaucją. Stanisław Gawłowski wpłacił pół miliona złotych, Bogdan K. - milion. 

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (305)
Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka w śledztwie. "Pozyskał informacje"
Zaloguj się
 • dudi-w

  Oceniono 136 razy 68

  To przecież jest to samo źródło! Kaczyński nakazał widowiskowy areszt dla prominentnego polityka strony przeciwnej, Ziobro to zrealizował, media stosownie nagłośniły. To jest SYSTEM - po to było potrzebne rozwalenie wymiaru sprawiedliwości, aby oskarżyć przeciwników politycznych o dowolne zbrodnie i aby nie można było tego zastopować. Niedługo przecież oskarżą Tuska - bo to dla tego głównego celu zbudowano!

 • pasti2

  Oceniono 81 razy 37

  A gdy wygra znowu PO : " Nie będziemy stawiać Jarka przed TS bo to nie na miejscu i nie po dźentelmeńsku" - gdyby nie te ci...y już od 10 lat nikt by nie pamiętał, że istniał taki człowiek. Lenin też ostrzegał przed Stalinem ....

 • pysio62

  Oceniono 50 razy 28

  To Kaczynski decyduje kto bedzie osdkarzony i o co, wiec Kaczynski jest z zalozenia osoba najlepiej poinformowana. Kaczynski i PIS daza do podporzadkowania sobie sedziow i sadow po to, zeby moc skazywac swoich przeciwnikow poltycznych , a samemu zapewnic sobie bezkarnosc. Prokuratura jest juz calkowicie PIS-owska.

 • eiran

  Oceniono 52 razy 26

  Można mieć różne zdanie o p. Romanie, ale podczas kiedy różni "szlachetni" obserwatorzy sceny politycznej w rodzaju red. Żakowskiego załamują ręce jak tak można, Giertych po prostu szybko wykorzystuje sytuację i wikła Kaczyńskiego w dość wstydliwe dla prokuratury śledztwo. Prokuratura może nawet i to umorzy, ale trzeba będzie wezwać Kaczyńskiego na świadka, a ten będzie musiał (zgodnie lub niezgodnie z prawdą) powiedzieć że kłamał.

 • igaks50ks5

  Oceniono 56 razy 26

  Kaczynski to pzrestepca..za pomoca swich Miernot I Marionetek stworzyl Kaste.Sekte ktora notorycznie lamie prawo i konstytucje. Po to sa mu Sady i Trybunal aby uniknac kary..ale on juz jest na Smietniku Hitorii...jest poprostu odrazajacy

 • jakos-takos

  Oceniono 55 razy 23

  Bzdura. Ten pan - Jarosław, nie pozyskał żadnych informacji, on wyda polecenie, żeby postawić kolejne zarzuty. Wybory do Samorządów się przecież zbliżają, trzeba pokazać jakie to inne partie są be.

 • lepiregenre

  Oceniono 39 razy 21

  W Polsce dokonuje się zamach stanu. Podobne wydarzenia miały ostatnio miejsce w Turcji. Pod przykrywką walki z postkomuną i dawnymi komunistycznymi układami obecnie dokonuje się publicznego przestępstwa na narodzie. Mieliśmy czerwoną zarazę teraz mamy pisowską zarazę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX