Senatorowie PO: Zaskarżymy głosowanie ws. ustawy sądowej do sądu. "To skandaliczne"

Kłótnia z marszałkiem i wyłączanie mikrofonu poprzedziły głosowanie, w którym Senat poparł pakiet zmian w sądownictwie. - Zaskarżymy to głosowanie do sądu - zapowiadają politycy PO. Ich zdaniem doszło do nieprawidłowości w procedurze.

Senat po dziewięciu godzinach debaty przyjął pakiet zmian w sądownictwie, w tym wyborze sędziów Sądu Najwyższego. Przed głosowaniem, które odbyło się przed godz. 2 w nocy, doszło do kłótni. 

Najpierw marszałek Senatu Stanisław Karczewski nie chciał dopuścić do głosu senatora Rulewskiego. Wtedy senator PiS Marek Martynowski (który wcześniej naciskał na przyspieszenie prac) zgłosił wniosek, by od razu przeprowadzić głosowanie. Znowu doszło do sprzeczki, senator Bogdan Klich chciał zabrać głos. Karczewski wyłączył mu mikrofon. W końcu Senat zagłosował. 

Po zakończeniu posiedzenia senatorowie PO zapowiedzieli, że złożą ws. głosowania zawiadomienie do sądu - podaje TVN24. Ich zdaniem doszło do złamania regulaminu. - Składaliśmy wnioski o poprawki lub o odrzucenie ustawy w całości. Marszałek nie pozwolił nam ich uzasadnić. To nie tylko skandaliczne, ale też niezgodne z prawem i dlatego ta sprawa będzie zaskarżona do sądu - mówił senator Bogdan Klich. - Marszałek zmienił zasady gry w trakcie - stwierdził z kolei senator Jan Rulewski.

Marszałek Karczewski komentował, że "politycy PO nie chcą zmian w sądownictwie",  tymczasem "tych zmian oczekuje społeczeństwo i my je wprowadzamy".   

Protesty pod Senatem. Ludzie zbierają się od południa

Więcej o:
Komentarze (133)
Senatorowie PO: Zaskarżymy głosowanie ws. ustawy sądowej do sądu
Zaloguj się
 • Jacek

  Oceniono 25 razy 15

  Trzeba będzie wprowadzić ustawę delegalizująca PIS od roku 2015 i po problemie. Wszystkie "reformy" nieważne.

 • remo29

  Oceniono 23 razy 13

  W nocy się uchwali (a Adrian rano podpisze), że skarżenie się jest nielegalne. 24 godz. po złożeniu skargi na chatę skarżącego się wjedzie komando kulsonów, a usłużny prokurator już będzie czekał.

 • kocurimysza

  Oceniono 25 razy 11

  WITAMY DYKTATORE , PRZECIEZ MACIE SLUCHAC LUDU !!!!! CO BANDYCI ROBICIE Z TYM KRAJEM ! ROZGONIC TA BANDE PISu , CO POWRACA KOMUNIZM !!!!!!.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 25 razy 11

  Polacy to się już z historii niczego nie naucza, za króla Sasa także było popuszczanie pasa (takie ichnie 500+ na kredyt), Sejm niemy i jego "reformy" ... przygotujcie się teraz na 123 lata zaborów! ja to mam jeszcze dobrze bo będziemy w Reichu, ale te wszystkie Edki co na pis głosowały ...

 • asr1

  Oceniono 23 razy 11

  I to jest problem dyskusji z człowiekiem głęboko zdeprawowanym ty mu mówisz łamiesz Konstytucję a on społeczeństwo oczekuje zmian ?? te 18% ??? bo gdyby nie idiota miller co zmarnował 7,5% głosów to byście nie rządzili !!! I rado dla opozycji jak będziecie ich wyczyny prostowali łamoiąc prawo to pamiętajcie: Społeczeństwo tego oczekuje i wszystko !!!

 • marywil2012

  Oceniono 21 razy 9

  Rzady PiS to koniec demokracji i wolności obywatelskich. Robi to kilkaset osób w imieniu propagandowego suwerena. A tak naprawdę realizują zamysł psychopaty i socjopaty Jarosława kaczYnskiego. Smutne

 • plutoniczna

  Oceniono 24 razy 8

  mało tego.
  Gamonie z PIS przepchnęli nowelę z karygodnym błędem.

  W nowelizacji jest odesłanie do art. 31 par. 2a, ale taki paragraf NIE ISTNIEJE - ani w ustawie o SN, ani w tej nowelizacji.
  nowa wersja "pisz na Berdyczów"??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX