Spięcie w Senacie. Karczewski: Pan się kompromituje. Rulewski: Świr, świr, świr

Po 10 godzinach obrad Senat przyjął pakiet nowelizacji ustaw o sądach. Zanim to się stało na sali sporadycznie dochodziło do spięć między senatorami PiS i opozycji. Najmocniej zaiskrzyło pod koniec.

Zaczęło się od wniosku senatora Marka Martynowskiego z PiS, by ograniczyć czas przemówień w dyskusji senatorom oraz zamknąć listę mówców. To nie spodobało się Bogdanowi Klichowi z PO. - Powtarza się sytuacja skandaliczna w Senacie, w którym odbiera nam się możliwość głosu - stwierdził senator. I zapowiedział złożenie wniosku formalnego ws. wysłuchania w trakcie dyskusji RPO Adama Bodnara

Na te słowa zareagował z kolei marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który  stwierdził, że jego wniosek formalny jest "nieprawidłowy" i ocenił, że senator PO "kompromituje swoje ugrupowanie". Na nic zdały się słowa prowadzącej obrady marszałek Marii Koc, przywołujące obu senatorów do porządku. Do dyskusji włączył się senator Jan Rulewski, który pod adresem Karczewskiego zaczął głośno skandować: Świr, świr, świr. Nawiązał do wypowiedzi Karczewskiego, który na spotkaniu z wyborcami stwierdził, że barierki zostały rozmieszczone przed parlamentem, aby "świry się tam nie dostawały i nie szkodziły".

- Czy pan senator Rulewski przedstawiał się w tej chwili - zapytał Karczewski.

Protesty pod Senatem. Ludzie zbierają się od południa

Więcej o:
Komentarze (169)
Senat. Spięcie marszałka Karczewskiego z senatorem Rulewskim
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 103 razy 79

  Brawo panie Rulewski , powiedział pan głośno to co Polacy ,myślą o tym sirze

 • rybka9915

  Oceniono 78 razy 60

  A co mial Pan Rulewski swirowi karczewskiemu powiedziec? Swir jest swir, a swir to pisbolszewickie popychadlo kulawego kurdupla - karczewski. Skoro chce robic za swira, to niech sie dziwi.

 • evergreen111

  Oceniono 66 razy 50

  Świr w ustach Karczewskiego - OK. Nazwanie Karczewskiego świrem - nie wypada...

  KARCZEWSKI, JESTEŚ ŚWIREM I CHAMIDŁEM JAK MAŁO KTO!

 • tygrys102

  Oceniono 56 razy 34

  karczewski...mdły, pisowski śmieć...

 • adam.c.54

  Oceniono 36 razy 22

  mam taka nadzieje ze ten ,,swir'' sie juz od tego dupka nie odklei. Senator Swir Karczewski brzmi tak jakos prawdziwie.

 • lusjola

  Oceniono 38 razy 22

  Brawo Panie Senatorze Rulewski świr już na stałe zostanie świrem . Bo tytuł lekarza nie pozawala na takie zachowanie w końcu otrzymał jakieś wykształcenie... Chyba że się uczył w Pcimiu.Nie obrażając mieszkańców...

 • corvelinho

  Oceniono 27 razy 19

  Zbliża się ten moment wielkimi krokami gdy ktoś zwyczajnie wam obije te pisowskie zakłamane, złodziejskie mordy.
  Chętnie bym wam te szydercze uśmieszki zdjął z twarzy! To co robicie z tym krajem i to jaką pogardę macie dla ludzi jest nie do opisania!!!
  Za Piłsudskiego, na którego tak często się powołujecie, większość z was za to co robicie stanęła by już dawno przed plutonem egzekucyjnym..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX