Komentarze (195)
Jan Olszewski komentuje PiS-owskie zmiany w sądach
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • postulat_22

  Oceniono 9 razy 7

  Trybunał Konstytucyjny nie jest uprawniony do badania postanowień Prezydenta, a to na mocy jego postanowienia, a nie na mocy ustawy, prof. Gersdorf jest Pierwszym Prezesem Sądu Najwyższego. Ustawa sama się nie wykonuje. Wykonują ją rozporządzenia, a w tym przypadku postanowienie Prezydenta o powołaniu Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego na sześcioletnią kadencję. Tego postanowienia nikt i nic nie może zmienić ani uchylić. Prezydent ma prawo wydać postanowienie o powołaniu Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, ale nie ma prawa wydać postanowienia o jego odwołaniu. Gdyby było inaczej, to Prezydent już dawno wydałby takie postanowienie, zamiast pisać list do prof. Gersdorf. PiS liczyło, że prof. Gersdorf ulegnie presji i odejdzie sama, bo wtedy Prezydent z czystym sumieniem mógłby wydać postanowienie o powołaniu nowego Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego. Teraz tego zrobić nie może, a nawet gdyby to zrobił, to i tak będzie to nieskuteczne, bo nie może być dwóch Pierwszych Prezesów Sądu Najwyższego, a kadencja prof. Gersdorf jeszcze nie upłynęła. To, że PiS powołuje się na przepis ustawy, a "zapomina" o postanowieniu Prezydenta, dowodzi jego bezsilności w tej sprawie. To, że Prezydent pisze listy, zamiast wydać postanowienie, dowodzi, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że złamałby Konstytucję, a na domiar złego dowód na to musiałby sam kazać ogłosić w Monitorze Polskim.

 • coelka

  Oceniono 15 razy 7

  Echa tam napisałam rok temu na forum ,ze jak wzięli sie za Trybunał K. to wezmą się za sąd najwyższy, że to tylko kwestia czasu i ze pokazali przy Trybunale Konstytucyjnym ,ze można nawet niezgodnie z prawem .Znowu wyszło na moje bo napisałm to po tym, jak wielcy specjaliści mówili ,ze jeszcze nie jest tak źle ,ze mamy niezależność przez Sąd Najwyższy hehe i co wszyscy specjaliści od polityki, profesorowie od niczego , z myśleniem logicznym i wyciąganiem wniosków macie jednak problem. Ciagle tez pisze ,ze takich zmian nie robi sie po to żeby oddac władze po dobroci za 4 czy 8 lat jak spadna notowania bo w końcu spadna i ze beda kombinowac przy ordynacji wyborczej a WOT to chyba z logiki wiadomo ,ze nie na Rosje tylko na własne społeczeństwo trzeba rozdac broń swoim przygłupom jakby kiedys naród wyszedł na ulice , wtedy napisałam ,ze ja sie rzadko myle i teraz tez to napisze hdehe.To ,ze taki plan przejęcia władz\y mogł spor5zadzic tylko kosciół katolicki tez mam racje i jestem tego raczej pewna, to ze Rydzyka wspiera Rosja i mu pomogła tez jestem pewna bo mieli rozeznanie i Rosja wiedziała w co pakowac kase i komu pomagac zeby Polske odciagnąc od zachodu i ze tym jedynym czynnikiem ,który moze to robic jest kosciół katolicki jako insytucja w całosci a dodakowo ejszcze jest ktos taki jak Rydzyk. A takim kmiotom jak ci wszyscy wielcy profesorowie jak Gieremek czy Mazowiecki i inni to tr5zeba by kopa w dupe zasunac za to ,ze wepchneli Polske w łapy koscioła poprzez układy i teraz jest problem i to duzy bo jak to potrwa dłuzej to zostaniemy znowu na dziesieciolecia odcieci od swiata zachodnieiego. Co do Wałęsy to on sobie wpiał matke boska w klapie ,ale rlawirował doskonale pomiędzy kosciołem nie podpisał ani aborcji , ani konkordatu, był duzo sprytniejszy od was wszystkich panie michnik a wyscie sie z niego smiali ,ale decyzje , które zaważyły na losach polski i za które płacimy dzisiaj to wy powzieliscie nie on. Kwasniewski podpisał tez konkordat, .Wałęsa by was wszystkich na sniadanie zjadl i jak zawsze historia pokazuje kto miał racje i wychodzi ,ze był duzo sprytniejszy od was.

 • druzpoz

  Oceniono 17 razy 7

  Czyli Olszewski również nie widzi żadnego problemu z tą "reformą", nie widzi również 6 letniej kadencji I prezes zapisanej w Konstytucji? Demencja?

 • piokor1

  Oceniono 8 razy 6

  Następny idiota się odezwał. Według standardów pisu nie powinien się odzywać na temat sądów bo jest za stary

 • azx67

  Oceniono 10 razy 6

  Ciemniak pisolubny. Sympatyk hucpiarzy. Spiepszaj dziadu!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 10 razy 6

  Mógłbyś, Olszewik, od czasu do czasu umyć głowę i zmienić koszulę...

 • wikal

  Oceniono 12 razy 6

  Pierwszy prezes jest, stanowisko zajęte do 2020 roku. Uzurpator z politycznego nadania będzie tylko brał pieniądze jak Wolfgangowa w TK. Prezesem się dzięki temu nie stanie.

 • ulther

  Oceniono 16 razy 6

  Nie ma potrzeby wybierac I Prezesa SN - ten sad ma I Prezesa - jest nim Malgorzata Gersdorf.

 • tomtg123

  Oceniono 12 razy 6

  Jeśli Olszewski wierzy w to co mów to jest chyba jednym z ostatnich ludzi w Polsce, który myśli, że PiSowi chodzi o odpolitycznienie sądów...? Pan Olszewski albo jest skrajnym kretynem, albo zwyczajnie kłamie.

 • anette444

  Oceniono 18 razy 6

  To gnidy pisowskie zrobiły z Gersdorf polityka! Czy ona wcześniej zajmowała się polityką?!

 • maaac

  Oceniono 13 razy 5

  Olszewski właśnie z Macierewiczem powinni więzienie opuszczać za zamach czerwcowy. Facet mający na sumieniu szantażowanie posłów opozycji jako autorytet prawny czy moralny? Dla kogo?

 • tag1

  Oceniono 9 razy 5

  Kompromitacja Olszewskiego jako prawnika- wstyd na stare lata

 • zd46

  Oceniono 13 razy 5

  Panie Olszewski, starosc nie musi osmieszac, no chyba ze sie tego chce. Przypominam, ze 6 (szesc) to jest suma palcow jednej reki lub stopy plus (PiS0wy "+") jeden dowolny palec drugiej reki lub stopy, ewentualnie to co "dziadziowi uwiedlo".

 • wawiak57

  Oceniono 9 razy 5

  Panie Olszewski, pan jest inteligentnym człowiekiem i dobrze wie, że zmiany wprowadzane przez Pis mają wyłonić ich przewodniczacego, a nie niezależnego specjalistę. I pana argument, że Gersdorf "ma argument" jest zwykłym kręceniem. Ten argument to Konstytucja. Wyrażona myśl o szybkiej potrzebie wybrania nowego prezes sądu jest zachętą do łamania Konstytucji. Demencja czy zła wola ?

 • kleopatra51

  Oceniono 7 razy 5

  Bredzi dureń. Pierwszy Prezes jest.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 17 razy 5

  Jan Ferdek Olszewski - W latach 1991–1992 prezes Rady Ministrów, w latach 1991–1993 i 1997–2005 poseł na Sejm I, III i IV kadencji, twórca i przewodniczący Ruchu dla Rzeczypospolitej oraz Ruchu Odbudowy Polski, w latach 1989–1991 i 2005–2006 członek Trybunału Stanu, w latach 2006–2010 doradca prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

  Dzięki takim betonom, którzy rządzili latami, którzy reprezentowali społeczeństwo mamy to co mamy, skłócone społeczeństwo, popieranie łamania "przenajświętszej" konstytucji, wstyd Panie Janie Ferdku, członek Szarych Szeregów, obrońca opozycjonistów a ... (tu proszę wpisać sobie odpowiednie określenie) na starość.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 4

  Co to znaczy "spoza polityki"?
  Jest ktoś taki, kto nie ma krewnych, przyjaciół i znajomych?

 • 43elvis

  Oceniono 8 razy 4

  jak to ludzie niegdyś prawi mogą się zeszmacić.Konstytucja panie mecenasie,konstytucja.

 • kac

  Oceniono 6 razy 4

  Po Panu Olszewskim nic więcej się nie spodziewałem i zdania o nim nie zmieniłem.

 • spark5719

  Oceniono 8 razy 4

  "jesteśmy dopiero przy rozwiązywaniu wstępnych problemów organizacyjnych",

  Ineteresujące określenie na rozpirzanie sądownictwa (i nie tylko) w Polsce....
  Panie Olszewski, popierając obecną pisowską demolkę państwa przekreśla pan swoje zasługi jako opozycjonisty. Wstyd, po prostu wstyd...

 • niezalany

  Oceniono 12 razy 4

  jak można aż tak nisko upaść panie olszewski... i to niby jest ta emblematyczna postać z czasów komuny, która walczyła by prawo znaczyło prawo?!

 • japka_putina

  Oceniono 10 razy 4

  Jeżeli zmiany będą szły w obecnym kierunku, to za jakiś czas mecenas premier będzie mógł powiedzieć, że nie jest najlepszym pomysłem, by prokurator wskazany przez ministra był jednoczenie oskarżycielem, obrońcą i sędzią, choć to oczywiście bardzo przyspiesza postępowanie i eliminuje niepotrzebne apelacje.

 • praskiso

  Oceniono 10 razy 4

  Panie Olszewski problem polega na tym, że pani Gersdorf ciągle jest sędzią SN, a tym samym pierwszy prezesem tego sądu. Prezydent stchórzył i nie wysłał prawomocnego postanowienia o przeniesieniu pani profesor w stan spoczynku. To postanowienie powinno mieć asygnatę premiera. Wysłał jedynie niewiążącą informację o zmianie w ustawie. Czy pan oszalał ? Czy zapomniał pan jak pan walczył z komuną ? Czy na stare lata zmienił pan orientację i popiera bolszewizm w Polsce ?

 • bjbax

  Oceniono 6 razy 4

  I na stare lata zostanie Olszewski komunistą :)
  A tak na poważnie. Skoro mają spytać się TK czy można ustawą zmienić konstytucyjności zapis o nieusuwalności sędziów to czy sędziowie z PiS w TK będą mieli odwagę na to pozwolić bo każde przegrane wybory spowodują czystkę w TK i SN dokonane zwykłą ustawą.

 • pensylwania2

  Oceniono 8 razy 4

  Panie Olszewski był pan najgorszym premierem Polski po 1989 roku i ta bylejakość została panu do dzisiaj. Do tej pory nie istniał pan w polityce i teraz nagle widzi pan swoją szansę?

 • warturek

  Oceniono 10 razy 4

  Olszewski był prekursorem zamachu stanu który teraz nastąpił.Jest oczywiste że gdyby mu się to udało przed laty do dziś nie bylibyśmy w NATO i UE. Teraz swoją wypowiedzią to potwierdza.

 • ilenka50

  Oceniono 12 razy 4

  A ja chcę, żeby pokój był na świecie. Nie po to są te zmiany, żeby prezesem SN został ktos spoza kręgu PiS-u. Poza tym nikt spoza się nie zgodzi tak zeszmacić nazwisko.

 • polak66maly

  Oceniono 12 razy 4

  stary duren, adwokat , ktory nie zna prawa.

 • gosford

  Oceniono 12 razy 4

  Ten dziadyga niech szykuje się na cmentarz, tu nikomu jego bełkot nie jest potrzebny!

 • radomkid

  Oceniono 12 razy 4

  Po 2020 r i owszem, w zgodzie z Konstytucją RP. Bo każde inne rozwiązanie to jawny zamach stanu, ale może Mecenasowi to nie przeszkadza?

 • junk92508

  Oceniono 14 razy 4

  To niech zobaczy jak 'losowo' przydziela PiS w TK - wiekszosc składów byla ręcznie sterowana.

 • marcin_72a

  Oceniono 5 razy 3

  prawde mowiac to najlepiej by bylo, gdyby caly rzad byl spoza polityki, a jeszcze lepiej spoza Polski, wynajety w konkretnym celu i rozliczany z konkretnych efektow :-)

 • loneman

  Oceniono 11 razy 3

  Kolejny parszywy kolaborant co da sie kupic bandytom by miec na swoje wydatki???

 • miets1

  Oceniono 7 razy 3

  A Olszewski konstytucję czytał?

 • niezalany

  Oceniono 11 razy 3

  cały świat widzi i nie ma wątpliwości że zapis o skróceniu kadencji pierwszej prezes jest wbrew konstytucji, ale mec. olszewski uważa, że powinien rozstrzygnąć to tk... oczywiście z gory wiedząc, że nikt tej ustawki tam nie skieruje.
  ciekawe czy gdyby prezesem tk nie była pisowska przybłęda, też by miał nadzieję na wyrok ogłaszający zgodność z konstytucją tego potworka legislacyjnego

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 5 razy 3

  Dla zamachowców pisowskich, prawo i Konstytucja, napisane jest atramentem sympatycznym.
  Niektóre, a kluczowe zapisy - znikają.
  Przestępca żoliborski i jego podwładni, są ślepi na literę prawa.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 9 razy 3

  Wymiaru sprawiedliwości nie może reformować rosyjski agent Ziobro pod dyktando rosyjskiego agenta Kaczyńskiego.

  To jest w ogóle punkt wyjścia. Inaczej rosyjski agent Kaczyński z rosyjskim agentem Ziobrą zrobią z Polską to co Janukowycz z Partią Regionów zrobił z Ukrainą.

 • kotmiki

  Oceniono 13 razy 3

  Dzisiejsza RP do złudzenia przypomina III Rzeszę z lat 30 XX w ,tylko czekać jak będą otwierać obozy koncentracyjne dla opozycji ,ta władza boi się najbardziej więzień w ,których kiedyś wyląduje stad ta histeria

 • walsmet

  Oceniono 11 razy 3

  Panie Olszewski nie kompromituj się, polecam lekturę Konstytucji RP.

 • zapiekanek

  Oceniono 7 razy 3

  I ty, Brutusie, przeciwko Polsce?

 • Paul Paul

  Oceniono 8 razy 2

  " ... to powinien rozpoznać Trybunał Konstytucyjny. " jaki TK ? To tylko tuba Prezesa. JO powinien wrócić do tego co mu wychodzi najlepiej / podobno robi świetny bimber / a nie gadać bzdury. Wg Konstytucji mamy Prezesa SN do 2020 i kropka.

 • wujekdolf

  Oceniono 4 razy 2

  ten stary dziad próbuje wytłumaczyć po ludzku coś co się po ludzku wytłumaczyć nie da - "pełzający" zamach stanu pisiorów.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 8 razy 2

  Będzie antyrosyjski majdan, bo PiS to druga Partia Regionów Janukowycza. Rosyjska agentura.

 • a100

  Oceniono 12 razy 2

  I co panie Kaczyński, miał rację LW, że pogoni tego typa że stanowiska premiera? Wszędzie gdzie dociera Kaczyński to potem czuć smród KGB.

 • nn311

  Oceniono 2 razy 2

  oczywiście że będzie, zobaczymy tylko na jakim pasku polityków będzie prowadzony. Mało to miernych a ambitnych mających coś do stracenia co zależy od władzy? Znam co najmniej jeden przykład jak wszyscy, więc jak jest jeden to jest ich i więcej.

 • petrucchio

  Oceniono 10 razy 2

  "To powinien rozpoznać TK." To pan Olszewski nie wie, że nie ma już TK?

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy 2

  Olszewski:

  - "Sądy muszą zostać zreformowane. Ale uważa, że I prezesem SN "powinna być osoba spoza polityki".
  -----
  Uwazam ten komentarz za 'bardzo skromny', jak na bylego premiera Polski.
  No, ale moze to lezy w tym, ze ja 'kocham sie' w okreslanie stanu rzeczy tym czym ow stan jest w danej chwili.

  Dlatego powiem;

  Zgadzam sie z tym, ze sadownictwo powinno byc zreformowane, ale NIGDY NIE ZAWLASZCZONE przez sekte PiS.

  NIE DLA POLSKI JEST:

  • PISOWSKA KONSTYTUCJA

  • PISOWSKI TK

  • PISOWSKA TROJWLADZE

  • PISOWSKA ORYNACJA WYBORCZA

  • PISOWSKA WOLNOSC SLOWA

  • PISOWSKA DYKTATURA NAZYWANA DEMOKRACJA

 • adam.gr

  Oceniono 12 razy 2

  tak jak osoby młodsze niż 18 lat nie mogą uczestniczyć w życiu politycznym tak osoby starsze niż 65 lat nie powinny w nim uczestniczyć!!! młodzi bo niedoświadczeni a starzy bo ich demencja dopada!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX