PiS przyspiesza w Senacie. Głosowanie nad sądami z "najwyższym priorytetem"

Miała być debata nad prezydenckim referendum, był wniosek o rozpatrzenie ustawy o sądach jako pierwszej. Tymczasem przed Senatem trwa protest przeciwko nowelizacji ustawy.

Pakiet nowelizujący ustawy sądowe został włączony do porządku posiedzenia Senatu. Ten punkt - po wniosku senatora PiS Marka Martynowskiego - jest rozpatrywany jako pierwszy. Pierwotnie informowano, że pierwszym punktem obrad miała być debata nad prezydenckim wnioskiem o rozpisanie referendum w dniach 10 i 11 listopada.

"Najwyższy priorytet"

W Senacie jest Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Poinformował on, że rozpoczęto pracę nad nowelizacją. "Ustawa uzyskała najwyższy priorytet i wyprzedziła nawet dyskusję nad prezydenckim referendum konsultacyjnym" - napisał.

Protest przed Senatem

Coraz więcej osób pojawia się na demonstracji obok Senatu. Jak wspominają senatorowie, skandowane hasła słychać na sali plenarnej.

Czytaj więcej w relacji na żywo z obrad Sejmu i protestów >>>

Więcej o:
Komentarze (115)
PiS przyspiesza w Senacie. Głosowanie nad sądami z "najwyższym priorytetem"
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 7 razy 7

  Senator T. Grodzki: Witam wszystkich świrów 😜 To, co przerabiamy w Senacie, to może ostatnia bitwa, ale odczuwamy wasze wsparcie. Jak powiedział Churchill, demokracja jest może okropnym ustrojem, ale nikt nie wymyślił nic lepszego. Wszelkie dyktatury kończą źle.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 6

  ❗️To jest ustawa, która sprawia, że niezależność polskiego sądownictwa może być zlikwidowana! Uważamy, że po tym tempie „pendolino” w #Sejm.ie w #Senacie nie może to mieć to miejsca. Wzywamy pana marszałka i państwa senatorów do opamiętania! @BogdanKlich 👏

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 6

  Świry pod wodzą mega świra przegłosuje wszytko ale przyjdzie czas kiedy was rozliczą , a to niedługo nastąpi

 • tadjan

  Oceniono 28 razy 6

  kacze prostytutki muszą zapracować na karmę.. .

 • damtek

  Oceniono 5 razy 5

  H. Krzywonos: Pobicie chłopca to początek. Za chwilę będziemy mieli stan wojenny. Musimy opowiadać młodzieży, jak żyliśmy. Jest zagrożenie dla młodych ludzi. 'Trzasną' wszystkie telefony i komputery. Nasz 'wódz' może tego zapragnąć, bo się na tym nie zna.

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  H. Krzywonos do policjantów: Kiedyś będziecie się wstydzić, że tu byliście. Dzisiaj błagam was: trzymajcie ręce w kieszeniach. Kiedyś zabiorą wam emerytury. Mówicie o niskich pensjach i chcecie, byśmy was poparli. Jak mamy was poprzeć, gdy widzimy, co robicie!

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  Można się śmiać z tych ludzi, można ich obrażać, ale prawda jest taka, że od 2 lat przychodzą protestować przeciwko rozkradaniu państwa przez polityczną elitę. To, wbrew pozorom, duża siła. Bo konsekwencja jest siłą. #WolneSądy
  Krzysztof Izdebski/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX