Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy, będzie "jedynką" PiS w Krakowie

Ojciec prezydenta prof. Jan Duda będzie "jedynką" PiS do sejmiku wojewódzkiego w Krakowie. Listy zaakceptował w piątek Komitet Polityczny PiS.

O kandydatach w wyborach samorządowych poinformował poseł PiS Jarosław Szlachetka. W rozmowie z portalem lovekrakow.pl powiedział, że krakowska listę Zjednoczonej Prawicy do sejmiku wojewódzkiego otworzy prof. Jan Duda, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Jan Duda "jedynką" PiS do sejmiku wojewódzkiego w Krakowie

- Profesor Duda otrzymał pierwsze miejsce ze względu na swoją dotychczasową pracę w sejmiku praz osiągnięty w poprzednich wyborach wynik - powiedział w rozmowie z lovekrakow.pl Jarosław Szlachetka.

Obecnie Jan Duda jest radnym sejmiku małopolskiego, a także pracuje na dwóch uczelniach: krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. 

Na drugim miejscu listy znajdzie się przewodniczący małopolskiej „Solidarności”, Wojciech Grzeszek. Trzeci miejsce będzie należało do Tomasza Urynowicza, polityka Zjednoczonej Prawicy, który obecnie zasiada w krakowskiej radzie miasta. 

Z okręgu obejmującego powiaty krakowski ziemski, miechowski, proszowicki i wielicki z „jedynką” wystartuje z kolei były rzecznik rządu Beaty Szydło, Rafał Bochenek

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (261)
Kraków: Jan Duda, ojciec prezydenta, będzie "jedynką" PiS do sejmiku
Zaloguj się
 • andree111111

  Oceniono 93 razy 69

  Pamiętam, jak w 2015 jeden taki dr prawa krzyczał tym swoim cienkim głosikiem, że czas skończyć z nepotyzmem. Mówił tez coś o dojnej zmianie... . Teraz już nie piszczy? Nie wygraża? Dziwne, nieprawdaż?

 • tyfus.wolski

  Oceniono 48 razy 36

  Wystarczy nie kraść. Po prostu brać, co się należy.

 • mirarob

  Oceniono 49 razy 31

  zero nepotyzmu i kolesiostwa też, prawda?

 • state77

  Oceniono 40 razy 28

  1 Prezes SN won z pracy bo jesteś za stara - 65 lata, ojciec łamacza konstytucyjnego 69 lat - najlepszy na prezydenta Krakowa. Kraków 3/4 powierzchni miasta należy już do Watykanu. To się zmieni! Pękła rura w Krakowie? Państwo Polskie będzie musiało wkrótce płacić Watykanowi, za możliwość naprawy, bo ziemia przecież należy do czarnych. Tak trzymać Polacy, służcie dalej Panu.

 • sprawazlewa

  Oceniono 39 razy 27

  "Jak Kali ukraść komuś krowa to być dobrze, a jeśli Kalemu ktoś ukraść krowa to być źle"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX