"Wprost": będzie zmiana marszałka Sejmu. Są już pierwsze typy. Błaszczak za Kuchcińskiego

Jedna zmiana w PiS może wywołać efekt domina. Jak donosi "Wprost" Marka Kuchcińskiego zastąpić ma Mariusz Błaszczak, za czym pójdą inne zmiany personalne. Wszystkiemu winne są wybory do europarlamentu, a na biorące miejsca wybierają się prominentni politycy PiS.

O tym, że do Parlamentu Europejskiego wybiera się wielu czołowych polityków Prawa i Sprawiedliwości, pisał dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek już pod koniec czerwca. Jak wówczas ustalił, do PE wybiera się były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, ale też wicepremier Beata Szydło, która już ma uczyć się angielskiego.

Wraz z Szydło do Brukseli mieliby wyjechać Beata Kempa (obecnie pełnomocnik rządu ds. pomocy humanitarnej) i Witold Waszczykowski (były szef MSZ).

"W PiS można usłyszeć, że chrapkę na mandat w Brukseli ma także wpływowy duet wicemarszałków: prof. Ryszard Terlecki (zarazem to szef klubu PiS) i Beata Mazurek (jednocześnie rzeczniczka PiS)" - pisaliśmy na Gazeta.pl.

Kto marszałkiem Sejmu? Dwóch możliwych następców Kuchcińskiego

Liderem list do PE na Podkarpaciu ma być z kolei marszałek Sejmu Marek Kuchciński. To właśnie jego osoba może wywołać - jak opisuje "Wprost" - efekt domina w PiS.

Na miejsce Kuchcińskiego fotel marszałka miałby zająć obecny szef MON Mariusz Błaszczak. Z kolei na miejsce Błaszczaka w MON miałby trafić Michał Dworczyk, obecnie szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Co więcej, jest jeszcze jeden scenariusz, w razie gdyby fotel marszałka miał opuścić Marek Kuchciński. Jeśli szefowa komisji ds. Amber Gold Małgorzata Wassermann nie wygra w wyborach samorządowych w Krakowie, to właśnie ona miałaby zastąpić Kuchcińskiego.

Według "Wprost" wybory samorządowe doprowadzą też do kolejnej rekonstrukcji rządu, a opuściliby go właśnie ministrowie, którzy będą kandydować do europarlamentu, np. szefowa MEN Anna Zalewska.

'Mam czas i chęci, ale jeżeli chodzi o prawo to ja mogę doczytać'. Tak wybierano ławników do Sądu Najwyższego

Więcej o:
Komentarze (310)
Kto marszałkiem Sejmu za Marka Kuchcińskiego? W PiS są dwa nazwiska
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 72 razy 56

  uwaga UE desant do koryta, burakow pastewnych z Polski (ktorzy zreszta szczerze tej Unii nienawidza) nadciaga :-)
  Juz sie niemoge doczekac pierwszej wypowiedzi w PE Szydlo po angielsku... jak to bedzie w jezyku Szekspira: przez ostanie 8 lat Polcy ....

 • bojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 63 razy 39

  Pasztetowa brocha się "uczy angielskiego"? Co za świnia się podjęła edukowania tej oborowej?

 • dama_z_bagien

  Oceniono 52 razy 34

  I jakoś im nie śmierdzą unijne pieniądze ...hipokryci.

 • def11

  Oceniono 42 razy 26

  << ..ale też wicepremier Beata Szydło, która już ma uczyć się angielskiego. >>

  Himilsbach miał propozycję zagrania w zachodnim filmie, był tylko jeden warunek angażu: musiał opanować język angielski. Ponieważ zdjęcia miały się rozpocząć za długi czas, nauczenie się języka w chociaż w stopniu podstawowym było jak najbardziej wykonalne. Po długim namyśle Jan jednak odmówił. Kiedy znajomi pytali go o powody odrzucenia tak intratnego kontraktu Himilsbach wypalił szczerze: - Pomyślcie sami - ja się nauczę angielskiego, a oni jeszcze gotowi odwołać produkcję filmu. I co wtedy? Zostanę jak ten ch..j z tym angielskim...

  Pani Szydło, także daremny trud, suweren zdecyduje, może nie jak ten ch.., ale jednak :)

 • norbertrabarbar

  Oceniono 34 razy 22

  Kuchciński zostanie odwołany w nagrodę za dobrą pracę
  jak Beata Szydło gdy okazało się, że sama sobie
  przyznawała po kryjomu wielotysięczną premię każdego miesiąca.

 • pix_d

  Oceniono 31 razy 21

  Zamiast Kuchcińskiego albo Błaszczaka stanowisko Marszałka można by obadzić dmuchaną lalą. Będzie miała więcej wolnej woli i kompetencji od nich obu razem wziętych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX