Ktoś zdewastował biuro szefa Rady Mediów Narodowych. Napis na drzwiach: "PZPR"

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że w nocy ktoś zdewastował filie biura poselsko-senatorskiego, które prowadzi wspólnie z senatorem Andrzejem Mioduszewskim.

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych przez Krzysztofa Czabańskiego, wandale namalowali na chodniku sprayem napis "Czas na sąd ostateczny". Z kolei na drzwiach pojawił się napis "PZPR".

Asystenci parlamentarzystów z Golubia-Dobrzynia uważają, że atak miał charakter polityczny. Jerzy Nadolski zwrócił uwagę, że doszło do niego krótko po tym, jak Sejm uchwalił ustawy o Sądzie Najwyższym, sądach powszechnych i KRS. - Ja rozumiem słowo demokracja, natomiast w tej demokracji trzeba przestrzegać prawa. Nie może być tak, że to się przekłada na wojnę na tle, można powiedzieć, totalitarnym - mówił.

Z kolei Jakub Kamiński powiedział, że widać, że jest to zorganizowana akcja, bo podobne napisy pojawiły się na terenie Sejmu.

O incydentach zawiadomiona została policja. Aspirant sztabowy Małgorzata Lipińska z Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu powiedziała, że funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu i przeprowadzili oględziny. Wandale są ścigani w oparciu o artykuł 256 kodeksu karnego, mówiący o publicznym propagowaniu ustroju totalitarnego i nawoływaniu do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych i wyznaniowych. Za taki czyn grozi do dwóch lat więzienia.

Małgorzata Gersdorf złożyła sprawozdanie w Sejmie. "Ustawy o SN spowodowały spowolnienie działalności orzeczniczej"

Więcej o:
Komentarze (217)
Ktoś zdewastował biuro szefa Rady Mediów Narodowych. Napis na drzwiach: "PZPR"
Zaloguj się
 • valdimatrix2

  Oceniono 71 razy 39

  Czabański z kolesiami zdewastował media publiczne. Akcja rodzi reakcję. A ten artykuł 256 KK o propagowaniu ustroju totalitarnego, to jakieś jaja sobie robią?

 • faustxyz

  Oceniono 68 razy 38

  Czabański był w PZPR, może więc historycy mu to wytknęli, wczoraj w PZPR, dziś w PZPR-bis czyli PiS, a jego ojciec był wysoko postawionym ideologiem komunistycznym. Czaban resortowe dziecko, jak miażdżąca większość pisiaków.

 • elninio5

  Oceniono 69 razy 37

  "Wandale są ścigani w oparciu o artykuł 256 kodeksu karnego, mówiący o publicznym propagowaniu ustroju totalitarnego".
  To już nie jest normalny demokratyczny kraj w którym jest demokracja liberalna jak na zachodzie . To są już standardy Putina albo Erdogana. Mój Boże za namalowanie napisu PZPR na drzwiach oskarżenie o propagowanie systemu totalitarnego? Skazują pisiory jak hitlerowcy za namalowanie znaku Polski Walczącej na murach. Takie przychodzi mi jedyne skojarzenie. Oskarżenie o wybryk chuligański jeszcze mógłbym zrozumieć a nie od razu o totalitaryzm.

 • wawiak57

  Oceniono 66 razy 32

  Dewastacja to by była gdyby ktoś nasrał na wycieraczkę. A takt, to ktoś wyraził słuszną opinię.

 • gj61

  Oceniono 42 razy 28

  O co Czabańskiemu chodzi? Należał do PZPR? Należał. Publikował w Sztandarze Młodych zaangażowane kawałki? Publikował. O co ta pierdoła syczy? Idź pogadaj Krzysiek z Piotrowiczem, on ci pomoże: oskarży kogo trzeba, każe spałować. To stary praktyk. Świnia taka jak ty.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 62 razy 24

  PiS podniósł rękę na społeczeństwo i społeczeństwo mu tę rękę odrąbie.

 • brainbox

  Oceniono 24 razy 22

  "Dziś w nocy nieznani sprawcy zdewastowali filie biura poselsko-senatorskiego,......"
  A kilka dni temu znani sprawcy zdewastowali pod osłoną nocy niezależne sądownictwo w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX