Funkcjonariusz trafiony megafonem w twarz. Kto kogo uderzył? Rzecznik policji komentuje

Spór o nagranie z manifestacji przed Sejmem. Widać na nim, jak policjant zostaje uderzony megafonem w twarz. Protestujący mają swoją wersję zdarzeń, policja swoją.

W środę po protestach przed Sejmem policja skuła kajdankami Klementynę Suchanow ze "Strajku kobiet". Dziś na jej profilu na Twitterze pojawiło się nagranie z wczorajszej manifestacji. Widać na nim, jak jeden z funkcjonariuszy zostaje raniony megafonem w twarz. Na jego policzku widać potem rozcięcie.

Zdaniem protestujących, do sytuacji doszło w wyniku szarpaniny, którą rozpoczął inny policjant. "Polska policja bije się sama. Połamane ręce, szyje, wykręcone nadgarstki i kolana, barki, krwiaki, rozerwane łuki brwiowe protestujących to standard PiS. Jakub Skrzypek drasnął szczekaczką policzek policjanta, policja stawia zarzut napaści. Really?" - napisała Suchanow.

Nagranie z protestu przed Sejmem. Uwaga, wulgaryzmy.

Innego zdania są funkcjonariusze. "Policjanci wykonują tylko i wyłącznie swoje obowiązki, dbając o bezpieczeństwo -przede wszystkim wszystkich zgromadzonych" - skomentował na Twitterze Mariusz Ciarka. Jak pisze rzecznik policji, "ataki na policjantów nie są niczym usprawiedliwione, jak i fałszywe oskarżanie funkcjonariuszy o przemoc! Filmik nie wymaga komentarza".

Do tej opinii przychylają się dziennikarze portalu internetowego telewizji TVP Info. W artykule "Brutalne ataki na policjantów pod Sejmem. Jeden trafiony w twarz" czytamy m.in.: "Sęk w tym, że na filmie widać jak jeden z członków antyrządowej demonstracji uderza funkcjonariusza megafonem w twarz, rozcinając mu skórę na policzku".

Protesty pod Sejmem - zatrzymania

Po piątkowych manifestacjach funkcjonariusze zatrzymali łącznie cztery osoby. Jedna z nich, Dawid Winiarski, trafiła do szpitala. Wszyscy zostali już zwolnieni - poinformował na swoim profilu na Twitterze polityk PO, Michał Szczerba. 

CZYTAJ TEŻ:

Jak informuje Mariusz Ciarka, "wstępne czynności nie wykazały nieprawidłowości w działaniach policjantów przed Sejmem". "Policjanci działali adekwatnie do zagrożenia, odpierając bezpośredni, bezprawny atak zagrażający ich zdrowiu i życiu. Policjanci reagowali zgodnie z przepisami i z pełnym wsparciem dowodzących" - napisał rzecznik policji. 

Sądowa ustawa PiS znowu do poprawki. Zmiany mają zadowolić Komisję Europejską, ale opozycja krzyczy: 'niechlujstwo'

Więcej o:
Komentarze (189)
Funkcjonariusz trafiony megafonem w twarz. Kto kogo uderzył? Rzecznik policji komentuje
Zaloguj się
 • Thomas Ravick

  Oceniono 47 razy 19

  Ludzie czego Wy nie rozumiecie??? Oni nie oddadza wladzy. Beda mataczyc, klamac i oszukiwac. To sie skonczy rozwiazaniem silowym. Tylko ze oni po swojej stronie maja sluzby mundurowe.

 • maaac

  Oceniono 29 razy 15

  Rany oni naprawdę mają coś z wzrokiem. Megafon uniesiony. Megafon skierowany do ucha Kulsona. Kulson odruchowo wali w niego z całej siły łapą. Megafon wali w twarz drugiego Kulsona. Trzymający megafon nie mógł tego skontrować bo jego ręka była osią obrotu.

  Mariusz Ciarka powinien podać się do dymisji w związku..... skandalicznymi problemami ze wzrokiem. To jest jedyna szansa by po upadku Dobrej Zmiany komisjka weryfikacyjna nie pozbawiła go wszystkich przywilejów emerytalnych policji.,

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 15 razy 13

  Wszystko filmować ze wszystkich stron.
  Wtedy zgodne zeznania nawet trzech kulsonow o nieposzlakowanym przebiegu dotychczasowej służby, nie pomogą.

 • prawdziwy-wiarygodny

  Oceniono 17 razy 11

  policja robi wszystko aby doprowadzić do wojny domowej !
  to debile - czy sługusy "sekty pis" ???!!!

 • wasaty_janusz

  Oceniono 30 razy 10

  I kulson pojdzie teraz na rente....

 • usera

  Oceniono 15 razy 9

  Nadszedł czas, żeby PiS wykazał się zdrowym rozsądkiem i pozbył się PATOLOGII z szeregów policji. Jest wiele relacji, że policjanci w czasie interwencji działali z nieadekwatną agresją. Zapominali, że po drugiej stronie jest CZŁOWIEK. Osoby te mając umocowanie w policji stanowią zagrożenie. Następnym razem może być tylko gorzej.

 • terazjakinick

  Oceniono 8 razy 8

  Zaczyna być paranoicznie. Niedawno w Częstochowie policja obrywała za tęczową demonstrację a dzisiaj te same nicki bronią czci policji. Cyrk niezły :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX