PiS ma zastrzeżenia do daty referendum. Ale Andrzej Duda "ma prawo pytać"

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

PiS ma zastrzeżenia do daty referendum Andrzeja Dudy. Podpiera się stanowiskiem PKW.

Andrzej Duda chce, aby referendum w sprawie konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. Prezydent podał 10 pytań. Co na to PiS?

PiS o referendum konstytucyjnym

- Prezydent ma pełne prawo pytać o rzeczy ważne. Natomiast my uważamy, czy podzielamy stanowisko, na które nie tak dawno wskazała PKW, że zaproponowany termin referendum może być terminem, który uniemożliwiałby czy utrudni przeprowadzenie tego referendum, z uwagi i na wybory (samorządowe) i przede wszystkim na święto niepodległości, które mamy 11 listopada - skomentowała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. 

Andrzej Duda chce referendum, zdecyduje Senat

Teraz o referendum zdecyduje Senat. Andrzej Duda skierował do parlamentarzystów odpowiedni wniosek. Reakcja była szybka. Głosowanie nad wnioskiem prezydenta w sprawie referendum konstytucyjnego odbędzie się we wtorek wieczorem lub w środę rano - poinformował na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Karczewski tłumaczy:

Szanujemy i doceniamy inicjatywę Andrzeja Dudy. Idea jest słuszna a debata ogólnospołeczna na temat zmian kierunkowych konstytucji potrzebna, wręcz konieczna. Decyzja będzie wynikiem analizy kierownictwa partii i senatorów. Weźmiemy pod uwagę wszystkie uwagi i opinie.
Na pewno wiesz, czym zajmuje się botanika, a czym hydrologia? To quiz dla ambitnych
1/15Nauka nazywana hydrologią zajmuje się badaniem:
Zobacz także
 • Andrzej Duda o referendum ws. konstytucji. Podał pytania do referendum Andrzej Duda o referendum ws. konstytucji. Prezydent proponuje datę i dyktuje pytania
 • 67 Posiedzenie Sejmu VIII Kadencji Zmiany w ustawie o sądach. PiS nie wycofuje się z losowego przydziału spraw sędziom
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas kongresu 'Impact'16: 4.0 Economy'. Kraków, 15 czerwca 2016 Nowe informacje o zdrowiu Jarosława Kaczyńskiego. Kolano będzie miało jednak większy wpływ na politykę
Komentarze (68)
PiS ma zastrzeżenia do daty referendum. Ale Andrzej Duda "ma prawo pytać"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 33 razy 11

  No to PiS pokazało mu środkowy. Wygląda na to, że jedyne co Dudzie pozostanie to sondaż na twitterze puścić.

 • dajzeta_wybiorcza

  Oceniono 14 razy 10

  Musicie koniecznie Pisiory zawierzyć referendum Matce Boskiej i Królowi Polski, inaczej frekwencja wyborcza będzie na poziomie 20%. Na pewno pójdą klesze nieroby, rydzykopodobni, wyznawcy jedynie słusznej partii, motłoch, któremu już nic nie zostało z "pińcet plus" oraz cały element PiS-owskiej propagandy, który już nie wie, co ze sobą zrobić.
  Zbłaznicie się tak samo, jak zblazował sie "bul Komorowski i jego referendum na poziomie 7%".
  Polskie społeczeństwo nie jest przygotowane mentalnie na jakiekolwiek referendum, zwłaszcza, że podobno u Dudy ma być dziesięć pytań. Co najmniej jedna czwarta społeczeństwa w tym kraju nie rozumie, co do nich mówią politycy, dziennikarze, wszelakiej maści "ałtorytety", a wy-pisiory chcecie im referendum zrobić buuuuahahahahaha będzie tak samo, jak z referendum bula, większość oleje je ciepłym moczem. Dziękuję za uwagę.

 • alf7red7

  Oceniono 13 razy 9

  "Decyzja będzie wynikiem analizy kierownictwa partii"
  Taaaa.....

 • szaja25

  Oceniono 23 razy 9

  A pamiętacie, jak ten "narciarz" przeciskał się przez tłum z wyciągniętą ręka, żeby się łaskawie przywitać z Naczelnikiem, a nabzdyczony Naczelnik nawet w jego kierunku nie spojrzał, nawet brwi nie zmarszczył. Żałosny widok, żałosnego prezydencika i on referendum proponuje?

 • Stan Majewski

  Oceniono 14 razy 8

  Jak Kasjer Dupa to robi że sznurków nie widać ? Referendum z 10 abc opcjami to zdecydowanie za dużo. Trzeba zrobić 3x TAK. Czy uważasz ze jedyna słuszna partia jest PISS ? Opcje: a) TAK b) TAK. Czy zgadzasz się ze Naczelnik Państwa jest źródłem całej władzy w państwie ? Opcje: a) TAK, b) TAK. Czy uważasz ze PISSdzielski system demokracji jest najlepszy na świecie ? Opcje: a) TAK, b) TAK. 3 a nawet 6 xTAK.

 • Krzysztof Szydłowski

  Oceniono 12 razy 8

  wielu chciało uczestniczyć w jednym z pierwszych talk show 100 pytań do...
  Teraz każdy będzie mógł!
  Kilkaset milionów za referendum zł to kwota warta tego szczęścia...
  Jak mawiali w Rzymie: panem et circenes ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje