Protesty przed Sejmem. Kornel Morawiecki nazwany zdrajcą, Klementyna Suchanow skuta kajdankami

Kornel Morawiecki został zaatakowany przez Obywateli RP podczas akcji "Sejm jest nasz" Lider ruchu: "Zaatakowaliście staruszka szpalerem nienawiści. Nie można tego robić". Z kolei wieczorem policja skuła kajdankami Klementynę Suchanow ze "Strajku kobiet".

„Zdrajca”, „precz z komuną”, „będziesz siedział” - takie okrzyki towarzyszyły Kornelowi Morawieckiemu, gdy szedł jedną z ulic prowadzących do Sejmu. W końcu marszałek senior dotarł do budynku w asyście policji.

Obywatele RP do Kornela Morawieckiego "Będziesz siedział"

Przed Sejmem trwa akcja "Sejm jest nasz". To protest z udziałem m.in. Obywateli RP i KOD, którzy domagają się nowelizacji ustaw sądowych oraz uwzględnienia stanowiska Komisji Europejskiej.

Dziś gorący dzień w Sejmie. Tutaj możesz zobaczyć naszą relację na żywo >>>

Jak poinformowało Radio ZET, gdy poseł Wolnych i Solidarnych szedł ulicą, został zaatakowany przez protestujących, którzy chcieli uniemożliwić mu wejście na teren parlamentu. Incydent na Twitterze potwierdzili Obywatele RP.

Wychodzący z sejmu Morawiecki senior został przywitany okrzykami: „Będziesz siedział”, „Zdrajca”. Jesteśmy! Sejm jest nasz

- czytamy na Twitterze organizacji.

Do sprawy od razu odniósł się lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak, który był na miejscu. Jak relacjonował na Twitterze dziennikarz Polsat News Klaudiusz Ślęzak, Kasprzak miał powiedzieć do protestujących:

Zaatakowaliście staruszka szpalerem nienawiści. Nie można tego robić!

- powiedział lider Obywateli RP. Zaapelował, by zgromadzeni nie zachowywali się w ten sposób. - Pamiętajcie, że walczymy o godność każdego człowieka - dodał.

 Do sprawy odniósł się też marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Bojówkarze spod Sejmu zaatakowali marszałka Seniora. Krzyczeli:„Będziesz siedział". Tyle że on już siedział. Za totalitarnej władzy komuny, z którą ci bojówkarze kolejny raz się w ten sposób identyfikują...

- skomentował na Twitterze.

Policja skuła kajdankami Klementynę Suchanow

Do kolejnej awantury doszło przed Sejmem wieczorem. Jak informuje oko.press ok. godz. 18 policja skuła aktywistkę Strajku Kobiet Klementynę Suchanow i zawiozła na komendę policji przy ul. Wilczej. Radiowóz próbował zablokować Adam Szłapka z Nowoczesnej, który trzymał nogę w drzwiach. 

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Zgromadzenie Narodowe bez opozycji. Orędzie wygłaszał prezydent Duda

Więcej o:
Komentarze (516)
Awantura przed Sejmem. Obywatele RP do Kornela Morawieckiego: "Zdrajca"
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 177 razy 129

  Wreszcie powiedzieli dziadkowi prawdę w oczy, nosił kwity na Wałęsę do Kiszczaka, wykształcił syna na wzorowego komunistę cytującego jak z rękawa tezy komunistycznych sekretarzy.

 • bacowa

  Oceniono 143 razy 99

  ,,Staruszek'' Morawiecki pcha sie na afisz, więc po co to skomlenie?

  już pokazał swoje (pochwalił zaoranie wymiaru sprawiedliwości i poczynania swego synka)

  więc kto sieje wiatr ten zbiera burze

 • orion57

  Oceniono 97 razy 71

  reżim pis może łamać Konstytucję,łamać prawo, ciągnąć Polaków po ulicy,zabijać w komisariatach a MY SUWEREN nie możemy ich tknąć?Jaki atak-okrzyki? tarasowanie wejścia? Trzeba jeszcze więcej ludzi w Sejmie, trzeba im w twarz powiedzieć,że są zdrajcami. Reżim pis działa na poróżnianiu Polaków i udowadnianiu że to w imię interesów Polski.

 • kaczebrednieonline

  Oceniono 83 razy 59

  Dlaczego kuchcinski to duren? Czy kazdy PiSuar musi byc przyglupem? Najwyrazniej TAK!

 • footprintpl

  Oceniono 70 razy 58

  Dlaczego wiek miałby zapewniać ochronę przed ocena opinii publicznej? Jest aktywnym posłem, politykiem, co więcej jego czyny i wypowiedzi są szkodliwe, również niezgodne z prawem jak w przypadku głosowania na dwie ręce. Ludzie mają dać się posuwać staruszkowi, bez prawa do reakcji?

 • ap.aries

  Oceniono 67 razy 45

  Kornel Morawiecki zawsze był śmieszny. To widać dziedziczne.A starość nie usprawiedliwia matolectwa. Kropka.

 • def11

  Oceniono 74 razy 38

  Rozumiem, że marszałek Kuchciński nie identyfikuje się z przedstawicielem "totalitarnej władzy komuny" prokuratorem Piotrowiczem który opozycjonistów wsadzał ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX