Donald Trump uległy wobec Rosji? Mateusz Morawiecki: Ja tego nie widziałem

Mateusz Morawiecki był pytany o krytykę, jaka spadła na Donalda Trumpa po spotkaniu z Władimirem Putinem. Stwierdził, że ustępstw wobec Rosji nie zauważył. 

- A gdzie on był taki uległy, ten pan prezydent Trump, bo ja tego nie widziałem? - odpowiedział Mateusz Morawiecki, kiedy dziennikarze zapytali go o zarzuty wobec Donald Trumpa.

Donald Trump krytykowany

Przypomnijmy: prezydent USA spotkał się w Helsinkach w prezydentem Rosji. Oburzenie wzbudziło, że Trump - pytany o ingerencję Rosji w amerykańskie wybory - podważył ustalenia własnych służb. Donald Trump stwierdził m.in., że ma powody wierzyć obu stronom - FBI i Putinowi. Spadła na niego fala krytyki. Donalda Trumpa zbeształ m.in. Arnold Schwarzenegger. - Stałeś tam jak ciapa. Zastanawiałem się, kiedy poprosisz go (Putina) o autograf - mówił Schwarzenegger.

Mateusz Morawiecki: Donald Trump nie ustąpił 

W zachowaniu Trumpa nic zdrożnego nie widzi premier Mateusz Morawiecki. - Ja nie widzę, gdzie on jakoś zasadniczo, czy w ogóle jakoś w istotny sposób, ustąpił - ocenił Morawiecki. Premier wymieniał, że uległości nie dostrzegł ani w kontekście spraw związanych z Nord Stream 2, ani ws. aneksji Krymu, ani też agresji Rosji na Ukrainę i walk w Donbasie.

Mateusz Morawiecki do spotkania USA - Rosja odniósł się w czasie konferencji ws. programu Dostępność Plus. Dofinansowana zostanie m.in. likwidacja barier w szkołach, na dworcach i przystankach, w bibliotekach, przychodniach i szpitalach. 

Putin z opóźnieniem dotarł na spotkanie z Trumpem. Prezydent USA: Nadzwyczajne relacje

Więcej o:
Komentarze (159)
Donald Trump uległy wobec Rosji? Mateusz Morawiecki: Ja tego nie widziałem
Zaloguj się
 • neko_gd

  Oceniono 60 razy 56

  Całe USA to widziały ,tak Demokraci jak Republikanie ,ale premier pacynka-prezesa nie .
  Normalnie jak dla mnie bankier Morawiecki dokonał kompromitacji całkowitej .

 • ap.aries

  Oceniono 55 razy 29

  Mamy z Jankesami coś wspólnego - np. wybieranie na prezydentów byle kogo .....

 • kabanos84

  Oceniono 43 razy 27

  On nic nie widzi. Nawet republikanie w USA widzieli. Może po prostu podoba mu się zbliżenie do Putina?

 • anielskie_oczka

  Oceniono 33 razy 21

  Oczywiście nie spodziewaliśmy się niczego innego, nawet by nie śmiał tego zobaczyć. Tatuś dumny? Prezes też? Brawo, nasz premierek dostanie kieszonkowe

 • polakadam

  Oceniono 32 razy 18

  Krzywousty nie widział . Widocznie ogląda tylko reżimowe media. W ustawie IPN też nie widzieli nic złego i okrzyknęli ją sukcesem. Po pół roku dostrzegli i ją cofnęli i znowu okrzyknęli sukces. He he he. Rozdwojenie jaźni. A ile czasu zajmie dostrzeżenie polityki trampka.

 • martha.wise

  Oceniono 32 razy 16

  Angielski pana Morawieckiego genialny nie jest, ale oto dowiedzieliśmy się że on i ślepy jest.

 • herp_derp

  Oceniono 31 razy 15

  A co ma powiedzieć pacynka pożytecznego idioty Kremla?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX