Tąpnięcie poparcia dla PiS w najnowszym sondażu. Ale nadal z mocną przewagą nad opozycją

O 7 punktów spadło poparcie dla PiS w najnowszym sondażu Kantar Public. Na partię zagłosowałoby 34 proc. badanych. w Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania.

Poparcie dla PiS spadło z 41 proc. do 34 proc. w porównaniu z sondażem Kantar Public z czerwca - podaje Polsat News. To spadek o aż 7 punktów procentowych. PO odnotowała wzrost o 3 pkt. Na największa partię opozycyjną głosowałoby 23 proc. respondentów. 

Jeszcze tylko dwie partie przekroczyłyby próg wyborczy: Kukiz'15 z poparciem 9 proc. (wzrost o 3 pkt) i SLD, na które głosowałoby 6 proc. badanych (bez zmian w porównaniu do ostatniego miesiąca). 

Poniżej progu są PSL (4 proc.), Nowoczesna (3 proc.), Razem (2 proc.) i Wolność (1 proc.). 18 proc. respondentów nie jest zdecydowana, na kogo zagłosować. 62 proc. deklaruje, że raczej lub zdecydowanie wzięłaby udział w wyborach. 

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (196)
Tąpnięcie poparcia dla PiS w najnowszym sondażu
Zaloguj się
 • antonikarcz

  Oceniono 74 razy 36

  Sondaże, sondażami, a PiSuary dalej kradną bez krępacji w imię zasady nachapać się póki można, po nas choćby potop.

 • slaaw74

  Oceniono 32 razy 26

  Prawo i Sprawiedliwość zawarło wiele lat temu sojusz z polskim chamem. Nie z przedstawicielem polskiego ludu, który ma określone aspiracje i tak samo, jak za Kościuszki, jak w czasie powstania styczniowego, czy w międzywojennej Polsce, łaknie modernizacji, oświaty dla swoich dzieci-po prostu zasobniejszego bytu, ale sojusz właśnie z polskim chamem. Cham, czyli prymityw niezdolny do rozumienia czegokolwiek i dlatego zawsze łaknący prostych, często spiskowych wyjaśnień swojej nędzy, sfrustrowany sobą samym i tym, jak traktują go inni (popełniający od stuleci ten sam grzech wobec chama, grzech zaniechania i pogardy). Cham nienawidzący wszystkich elit i spragniony przynależności do jakiejś wspólnoty, bez zaangażowania w to osobistego wysiłku, niejako z klasowego, czy rasowego automatycznego przydziału. Ten cham stanowi właśnie o sile bolszewików polskiej prawicy. Wszystko jedno, czy rzeczywistość wyjaśni mu Ojciec Dyrektor Rewolucjonista razem z Robesspierem Pospieszalskim, czy zrobi to sam Jarosław Kaczyński, cham jest gotowy na uwiedzenie. On chce bezpieczeństwa z daleka od odpowiedzialności i wolności, od debat, również tych toczonych przez „rewolucjonistów”. Wizja świata musi być prosta i zawsze zawierać element tłumaczący status chama: jego nieudaczność i biedę. Polski cham nie zna historii Polski. Nie zna, bo nigdy się jej nie nauczył, nawet jeżeli ktoś nauczyć go jej próbował. Historia Polski nie jest zresztą dobra dla bolszewickiego planu. Za dużo w niej nagłych zwrotów akcji, niejednoznaczności i finezji. Za dużo idei, często sprzecznych ze sobą, właśnie wieloznacznych, nie dających się wepchnąć w ramy jednej definicji

 • miszka_szyfman

  Oceniono 59 razy 25

  Neobolszewicy znowu trzęsą gaciami. Jarek musi coś wymyślić dla ciemnego ludu.

 • czechy11

  Oceniono 36 razy 20

  Dziad żoliborski zaraz jakąś bujdy dla kretynow wyprodukuje a w tym czasie Obajtkoei menago z Orlenu czyli wójtowi Pcimia chcą podwoić pensje do 1,5 mln miesięcznie. Boja się ze go head hunterzy podkupią. Pewnie następna do podwyżki jedt Kempa i Szydło, bo podobno ofert z całego świata te wybitne prawniczki, co to oceniały czy wyroki Trybunału Kobstytucyjnegi są zgodne z prawem maja bez liku😂😂😂

 • next-mcgyver2

  Oceniono 38 razy 16

  Wybory samorządowe pokażą rzeczywiste poparcie dla pis. Jak przegrają w dużych miastach i nie będą rządzić w większości sejmików to zacznie się zjazd w dół.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 14

  Siedzę spokojnie pije sobie kawę i wiem doskonale, że PiS prze............li wybory. I choć będą chcieli fałszować to ulica im bardxo mocno ten pomysł z głowy wybije.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX