Awantura w TVP. S這wa Ikonowicza o "frajerze" rozsierdzi造 Tarczy雟kiego. "Czerwone korzenie"

Ostre starcie w "Woronicza 17" mi璠zy Dominikiem Tarczy雟kim i Piotrem Ikonowiczem. By這 o "lizaniu derriere", zarzutach o "frajerstwo" wobec Polak闚, ale te o tym, kto siedzia w wi瞛ieniu, by kto m鏬 si gard這wa.

W programie "Woronicza 17" w TVP Info do ostrej wymiany zdań doszło między Piotrem Ikonowiczem (działaczem Ruchu Sprawiedliwości Społecznej) a posłem PiS Dominikiem Tarczyńskim. Goście omawiali stanowisko Donalda Trumpa ws. Nord Stream 2, które jest tożsame z tym, jakie prezentują polskie władze, czyli alarmował o negatywnych skutkach tej inwestycji.

Wszystko zapoczątkował Ikonowicz, który stwierdził:

W polskich elitach jest tradycja podlizywania się jakiemuś hegemonowi. Bardzo długo lizano, że tak powiem derriere (z franc. "pupa") władzy radzieckiej, natomiast Breżniewa zastąpił Trump, ale mechanizm psychologiczny jest ten sam.

Później Ikonowicz dodał, że USA wciągało Polskę w "iracką i afgańską awanturę" i generalnie kontakty ze Stanami Zjednoczonymi zawsze "kosztują konkretne pieniądze". - Ja też na miejscu Trumpa, który jest biznesmenem, chwaliłbym frajera, który jest skłonny kupować trzy razy droższy gaz - skwitował.

Tarczyński: Polacy i Polska nie są frajerami!

Na to zareagował oburzeniem Dominik Tarczyński, który dopytywał, o kim per "frajer" mówi Ikonowicz. - O Polsce niestety - usłyszał. To rozsierdziło posła PiS, który zaczął grzmieć, że zarówno Polska, jak i Polacy, frajerami nie są i to nie jest język, który powinien pojawiać się w telewizji publicznej.

Na tym jednak się nie skończyło, ponieważ Tarczyński dalej drążył temat. Ocenił, że gdy słuchał Ikonowicza, to przypominało mu to Dziennik Telewizyjny z lat 80.

- Takie prosowieckie postawy o imperialistach, o wielkich tych, którym się podlizujemy - zaczął Tarczyński, ale przerwał mu Piotr Ikonowicz, wtrącając, że przecież krytykował też "podlizywanie się Breżniewowi". - Proszę mi teraz nie przerywać! Pan, który ma korzenie, wywodzi się, czerwone, jest osobą, która ma najmniejsze prawo mówić - odparł Tarczyński, ale znów wtrącił się Ikonowicz, zarzucając mu kłamstwo.

Ikonowicz wspomina więzienie, Tarczyński drwi

Pan jest ignorantem albo pan kłamie, pan mnie obraził, muszę odpowiedzieć. Pan jest młodym człowiekiem, pan ma prawo nie wiedzieć, kim ja jestem. I ja panu wybaczam. Natomiast po to, żeby pan mógł dzisiaj tak gardłować, to ja siedziałem w więzieniu. Proszę o trochę szacunku

- mówił Ikonowicz.

W te zapewnienia (Ikonowicz rzeczywiście, m.in. za kolportaż niezależnych pism siedział w latach 80. w więzieniu - red.) nie wierzył jednak Tarczyński, który kpił, że "Wałęsa też był internowany". Dalszą dyskusję uciął jednak prowadzący "Woronicza 17" Michał Rachoń, który po prostu przekazał głos kolejnemu gościowi.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Wi璚ej o:
Komentarze (465)
Piotr Ikonowicz kontra Dominik Tarczy雟ki ws. Nord Stream 2
Zaloguj si
 • owca888

  Oceniono 203 razy 171

  Tarczy雟ki to gnojek i nie zmieni tego 瘸den drogi garnitur. Ten sam gatunek co Jaki, tylko jeszcze bardziej chamski. Pokroju paw這wicz. Odpad. Jako pis przyci庵a takich meneli.

 • czechy11

  Oceniono 130 razy 98

  Ten czerwony Ikonowicz chamie Tarczynski po katouczelni KULu w czasie gdy ty strzelasz sobie fotki na luksusowych wycieczkach z luksusowych jacht闚 pomaga i pom鏬 bardzo wielu ludziom w potrzebie pro publico boni. Wiec zamknij dw鎩 chamowaty pysk jak zresz za basze pidatnika pieni康ze.

 • jare_jare

  Oceniono 134 razy 96

  Trafi sw鎩 na swego. Tyle, 瞠 Tarczy雟ki jedyne co osi庵n掖 to wydrukowa koszulk z dziadkiem i j za這篡. Wielki wojownik o wolno嗆, olaboga.

 • walkirrr

  Oceniono 100 razy 84

  po co te dyskusje z tarczynskim, przeciez to albo debil albo zwykly cynik ?

 • radiomanchester

  Oceniono 91 razy 67

  Ja czekam na moment jak sra販zynski nakryje sie nogami w studio, jak mu kto porz康nie w ten zawszony wykl皻y zdradziecki u鄉iech przypie...!

 • chi-neng

  Oceniono 91 razy 61

  Wystarczy sam wyglad i obled w oczach tego kretyna, by zamknac go w klatce.
  Chetnie w towarzystwie niejakiej panny Krysi. Oboje z tego samego 'turnusu smolenskich oszolomow', dla ktorych nie ma juz zadnego ratunku...
  Za wyjatkiem klatki:).

 • lumpior

  Oceniono 63 razy 55

  Tarczy雟ki to wezwanie W掖瘰y do walki "na solo",ale Wa喚s chcia zast徙i Darek Michalczewski.No, sko鎍zy這 si na strachu.Chyba 瞠 egzorcyzmy pomog造,Tarczy雟ki to fachman w tym temacie. A og鏊nie to oszo這m,klakier PiSlamski,cynik i egoista.

 • dziadekjam

  Oceniono 66 razy 52

  Najlepszym dowodem na to, 瞠 Polacy s frajerami, to Tarczy雟ki jako ich "wybraniec|".

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX