Komentarze (235)
"Iustitia" krytykuje zmiany w Sądzie Najwyższym i KRS
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rg142

  Oceniono 11 razy 5

  piss powinien wydelegować w końcu młodego działacza do zadań specjalnych-na osobistego asystenta pani profesor Krystyny!
  "dobra zmiana" zyskałaby nowy wymiar

 • norton2

  Oceniono 4 razy 4

  Klasyczny przykład na to jak baba upada do rynsztoka jak nie ma chłopa i nie ma co do pochwy włożyć !!!!!!!!!!!!!

 • bigark

  Oceniono 4 razy 4

  Posłałbym tę oślizgłą flądrę do wyrka Jarozbawcy, to by się przekonał, że totalitaryzm to fatalna forma nierządu ...

 • hristomoltisanti

  Oceniono 4 razy 4

  Maliniak może sam decydować o kolorze swojego stroju narciarskiego . O kim tu gadać skoro to wynajęta pacynka ? A to żrące zwierze ... nawet nie chce mi się już obrażać tego żałosnego stworzenia ...

 • jurek4491

  Oceniono 8 razy 4

  Od zakończenia II wojny światowej nigdy przy władzy w naszym kraju nie było takiego BYDŁA , w stanie wojennym było lepiej .

 • wj_2000

  Oceniono 10 razy 4

  0
  @poparzony, który widzi w oporze sędziów jedynie element rzeko mego odrywania od koryta.
  _______*__**
  Tzw. popularnie emerytura sędaiów nazywa się stan spoczynku i wynosi 75% pensji. Co więcej, z roku na rok jest to 75% aktualnej pensji sędziego czynnego na takim stanowisku - rosnie więc szybciej niz inflacja.
  Sędzia majacy juz prawo do takiego stanu spoczynku, gdy nadal pracuje, robi to za 25% swojego uposazenia. Bo 75% i tak by dostał. A czasu wolnego zyskuje 100%.
  Gdy mu ewentualnie owe 25% jest potrzebne (np. ma jakieś dlugi) to majac 100% czasu wolnego duzo latwiej, przyjemniej i więcej zarobi na uczelni jako profesor, czy nawet na nizszym stanowisku jesli jest tylko doktorem prawa.
  Tu nie o kasę chodzi! Wręcz przeciwnie. To wyglada na finansowe poswięcenie. A walka toczy się o ksztalt ustroju Polski. Sąd Najwyzszy obsadzony lizusami PiS zatwerdzi nawet sfalszowane wybory i wpadniemy w system monopartyjny identyczny z PRL.

 • leksie

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego nikt nie pisze lomentarzy na fb pawlowicz. Tam orawie wszyrkie komentarze sa jaka ona jest madra.

 • magor26

  Oceniono 8 razy 4

  Tu nic nie da się zrobić. Trzeba iść na wybory i odsunąć PIS od władzy. Najlepszą ( paradoksalnie)karą dla nich byłoby nie zmieniać przepisów i stosować je w stosunku do nich.

 • hen-live

  Oceniono 6 razy 4

  Sędziowie wybierani do TK,SN czy do KRS powinni byc znani z dorobku naukowego,prawniczego no i powszechnie szanowani. A tu co? Do KRS wybrano posłankę Pawłowicz znaną głównie z pochłaniania sałatek i big macków, nie wspomnę o jej aroganckim zachowywaniu no i na dodatek prokuratora stanu wojennego Piotrowicza znanego głównie z tego że za zasługi w stanie wojennym odznaczono go Krzyżem Zasługi.Ręce opadają.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 8 razy 4

  w Auschwitz była taka ss-manka, która codziennie własnoręcznie zabijała co najmniej jednego więźnia. czemu wydaje mi się że była podobna do pawłowicz.

 • zbych1rych

  Oceniono 12 razy 4

  to chora i wściekła baba, która z braku zblizeń z meżczyzna lub zblizeń z obojniakiem , generuje ścieklość, zazdrość, głupotę, podlość zaraozumiałość i nicość. wielkie szkody ucziniło staropńieństwo tej "babie jadze "

 • 55kris

  Oceniono 14 razy 4

  Pisdokracja w rozkwicie - jak był łaskaw stwierdzićł jego miłość Matołuszek. Ciężko jej bronić, gdy wkoło wrogowie a w pislamskiej wolsce zdradzieckie mordy i mordeczki.

 • yuiop qwerty

  Oceniono 5 razy 3

  przydomek ,pani, czy profesor, to poprostu obraza tych osob .ta osobajest pozbowina jakichjkolwiek cech honorowychwg, bobodziewicza zre asali plenarnej sejmu obraza chamsko innych poslow etc,etc

 • piotr631210

  Oceniono 5 razy 3

  Wyjechałem z kraju bo patrząc na rząd PiS czuje się zagrożony i będę starał się o pobyt stały aby nie patrzeć na takie ryje jak Pawłowicz,Ziobro czy Suski,Kaczyński .zygac się chce na to co się wyrabia z moja ojczyzna .jestem i będę zawsze Polakiem tu czy gdziekolwiek będę ale muszę emigrować bo nawet nie stać mnie na przyzwoite leczenie ,zycie

 • wie wod

  Oceniono 5 razy 3

  Krytykowanie działań posłanki Pawłowicz ma taki sam sens, jak krytykowanie g..na, że śmierdzi a przecież jest to przywiązany atrybut rzeczy.

 • kocurimysza

  Oceniono 9 razy 3

  JA WYPROBOWALEM WEZCIE ZDIECIE TEJ kobiety postawcie na dzialce a ZADEN SZKODNIK NIE WEJDZIE TO SAMO JEST W DOMU NAWET SZCZURY Z DRUGIEGO BLOKU UCIEKLY !.

 • Hela Ska

  Oceniono 11 razy 3

  jak taka zajadła baba z nienawiści, ohydna chamka , prostaczka mimo profesorskiego tytułu ma decydować o tak ważnych sprawach...??? paranoja, baba nie spełna rozumu, hipokrytka, bezmózgowiec....to szczyt perfidii i obłudy....

 • Waldemar Uchman

  Oceniono 13 razy 3

  Jaki z niej profesor?.Oszołom który ma wszystkich w dupie (A może sporo pomieścic).Darmozjad do kwadratu zdolną tylko obrażać ludzi.precz z baba trollem.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 11 razy 3

  Tu nic nie da się zrobić. Trzeba iść na wybory i odsunąć PIS od władzy, nie zmieniać ( paradoksalnie) przepisów i zastosować je do obecnych "przedstawicieli" suwerena.

 • starczypl

  Oceniono 9 razy 3

  Zapamiętamy te zdradzieckie gęby bandytów politycznych, mafiozów teżimu katolsko-wolackiego takie jak niejakiej K.Pawłowicz. Rozliczenie przyjdzie NIEUCHRONNIE

 • zgred151

  Oceniono 5 razy 3

  Nie dosc ze paskudna to i glupia

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Znajac Kryske z wystapien nawet nie dziwie sie juz jej a to dlatego bo jest zaburzona i zadne figle nie pomoga jej na nic to gada co chce i robi bezmyslnie to moze w przyszlosci udac niepoczytalna, co innego pozostali bo beda odpowiadac za zdrade Stanu i bezprawie jako calkiem swiadomi swoich poczynan.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 2

  Nie ma sensu protestować. Trzeba po prostu zrobić majdan taki jak na Ukrainie w trakcie którego ludzie powywieszają na latarniach prokremlowskie Pisuary i wszystkie ich popychadła.

  Wszystkie pisiurskie popychadła muszą mieć świadomość że będą wisiały. Pisuary ich nie obroniay. W wojsku i policji bunt, a ZOMO nie mają.

 • kater-11

  Oceniono 4 razy 2

  Nie rozumiem , przecież poseł Krystyna Pawłowicz jest twarzą kobiet PiS-u . Jest wzorem do naśladowania dla matek , żon, kochanek kobiet myślących zgodnie z wyznaczoną przez kościół katolicki drogą .

 • arbor_1

  Oceniono 4 razy 2

  Przypatrzcie się tym posłom i zwolennikom PIS, a zaczniecie rozumieć, jak było możliwe powstanie i trwanie PRL. Nawet strajki Solidarności nie miały na celu obalenie PRL -- hasła "socjalizmu z ludzką twarzą", "socjalizm tak -- wypaczenia nie" jak i obecna postawa Solidarności Dudy pokazują, jacy ludzie mieszkają w naszym kraju i do czego są zdolni.

 • al48

  Oceniono 10 razy 2

  I Adrian i Krycha robią wszystko aby przypodobać się prezesowi.
  Robią wszystsko na jego polecenie . W PiS nie ma samowolki.

 • kurza_twarza

  Oceniono 6 razy 2

  Mieli usunąć "specjalną kastę", a powstaje nowa. Zaś spiritus movens tej organizcji będą notatki posłanki Pawłowicz. Taki niestety jest autorytet prawa w naszym pięknym kraju.

 • 55kris

  Oceniono 6 razy 2

  Ciężko tak od rana - kwakwakwa

 • pollion1

  Oceniono 4 razy 2

  co to jest na tym zdjęciu? homo simius?

 • borman60

  Oceniono 8 razy 2

  Trzeba ten babsztyl izolować ,a nie pisać o jej wypowiedziach .

 • alejagwiazd

  Oceniono 6 razy 2

  Pawlowicz to powinni premierem albo preziem zrobic. Albo nie, od razu papiezem

 • vidi12

  Oceniono 1 raz 1

  Chyba przerwała emeryturę :)))
  PiS-owcy powinni ją zostawić... nikt tak nie ośmiesza wywodzącego się z PRL-u stanu sędziowskiego jak ta bazarówa - Gersdorf :)))

 • Oceniono 3 razy 1

  czas skończyć z 500+,
  banda nierobów, reproduktorów i wyznawców pisowskich okrada Polskę pobierając co miesiąc łapówkę za przyszłe wybory!

 • piotr1ipawel2

  Oceniono 3 razy 1

  Odzywa się czkawką nienauczenie historii. O ile w słusznie minionym okresie historia Polski nie była po myśli władzy, o tyle po przemianach , gdy już można było, zaniedbano tą część edukacji. Pewno nikt z aktualnych maturzystów, ogromna ilość 30 - 50 latków i niestety, wskutek starczej demencji, obecni seniorzy nie wiedzą jak rodziły się totalitaryzmy. Rodzące się w Europie dyktatury nazywa się prawem do samostanowienia. Niedouków nazywa się populistami. Itd. itp... Może jeszcze czas zbierać wspomnienia dziadków i babć o tym jak i za co szło się do więzienia. Jak nawiedzona/nawiedzony działacz ( a najczęściej karierowicz) na zebraniach "samorządów" zakładowych, podstawowych komórek partyjnych, na uczelniach i w zakładach pracy, na wsiach i w miastach oskarżał, oczerniał, czy tylko życzliwie wyrażał "troskę" wskutek czego fachowcy tracili pracę, sąsiedzi "znikali" a usłużni sędziowie dwoili i troili się demonstrując swoje zaangażowanie i prawomyślność. Gdyby o tym wcześniej mówiono. Gdyby pokazywano przykłady, pani Krystyna ze swoją listą była by natychmiast usunięta z przestrzeni publicznej, a milczący sędziowie z KRS ... Ech pomarzyć Ile jest takich Krystyn? Z przekonania, nie zdających sobie sprawy do czego są wykorzystywani ( pożytecznych idiotów z punktu widzenia wodza ) a ilu cynicznych karierowiczów . Cóż pisał poeta " Polak tak przed szkodą jak po szkodzie głupi"

 • mikejar

  Oceniono 9 razy 1

  Takiego chamstwa jak przez ostatnie prawie 3 lata NIE PAMIETAM.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To co zrobil PIS z podzialem na GORSZY I LEPSZY SORT , nigdy w Polsce nie bylo. Nawet za KOMUNY WLADZA UTRZYMYWALA POZORY. !!!!!!!!! Ale kiedy mamy takich WYBRANCOW NARODU JAK : Pawlowicz , Piotrowicz , Tarczynski , Kaczynski , Terlecki Suski , Sasin, Kuchcinski , Karczewski , Ziobro, Szydlo itd.to czego chcemy rzadac od POLAKOW. Chamstwo , obluda , bezczelnosc , ponizanie innych , nigdy nie bylo tak nasilone jak teraz. Kosciol tez przyklada swoja cegielke a szczegolnie RYDZYK I EPISKOPAT, Tylko PIENIADZ sie liczy. Zachlannosc KOSCIOLA jest PIORUNUJACA. ZADNYCH HAMULCOW !!! A KOSCIOL mial byc biedny I dla wszystkich.

  PAWLOWICZ , DUDA TO HANBA POLSKIEGO PARLAMENTARYZMU.!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kociewiak999

  Oceniono 3 razy 1

  ..ta pani to chora z nienawisci katliczka ,niebezpieczna jako polityk !!

 • mozart

  Oceniono 9 razy 1

  Kolegium Specjalne NKWD (ros. Особое Совещание при НКВД СССР – Osoboje Sowieszczanije, tzw. OSO, Centralna Trójka) – kolegialny organ w strukturach policji politycznej ZSRR (kolejno GPU, OGPU, NKWD, Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego) w latach 1922–1953.

  Kolegium Specjalne zostało powołane uchwałą Wszechrosyjskiego Centralnego Komitetu Wykonawczego (WCIK). W skład kolegium wchodzili przedstawiciel ludowego komisarza spraw wewnętrznych, pełnomocnik NKWD na RFSRR, naczelnik głównego zarządu milicji i komisarz ludowy republiki związkowej, w której popełniono czyn.

  Kolegium Specjalne było organem pseudo-sądowniczym, mającym prawo "karać" za czyny wymierzone przeciw ustrojowi sowieckiemu, w szczególności za "kontrrewolucyjną propagandę", zdradę, dezercję i "szkodnictwo". Kolegium, nie będąc sądem, nie miało obowiązku zachowywania żadnych procedur i gwarancji procesowych, w tym prawa do obrony. Niemal wszystkie sprawy były rozpoznawane zaocznie. Zakres rozpoznawanych spraw i zakres stosowanych "kar" zmieniał się – początkowo kolegium orzekało tylko zesłania, później także osadzało w obozach pracy i konfiskowało majątki. W latach wojny sowiecko-niemieckiej (1941–45) kolegium orzekało również karę śmierci. W czasie terroru stalinowskiego w latach 30. XX wieku kolegium "rozpoznawało" po 20-30 tysięcy spraw rocznie – po 200–300, a nawet 1.000 na każdym posiedzeniu. Po II wojnie światowej kolegium odegrało znaczącą rolę w represjonowaniu ruchów narodowowyzwoleńczych w krajach nadbałtyckich i w Polsce.

  Według oficjalnych danych kolegium "osądziło" 442.531 osób, z czego 10.101 osób "skazało" na śmierć, 360.921 – na więzienie, 67.539 – na zesłanie, 3.970 osób na inne kary.

  Jednym z zadań kolegium była organizacja zbrodni katyńskiej. Kolegium miało zadbać, by mimo wielkiej skali, szacowanej na 25.000 osób, ludobójstwo zostało przeprowadzone w sposób tajny – zarówno przed zagranicą, jak i własnym społeczeństwem. W skład kolegium wchodzili wtedy Leonid Basztakow, Bachczo Kobułow i Wsiewołod Mierkułow.

 • b.szrama

  Oceniono 8 razy 0

  Tusk raczył nie wspomnieć o kandydacie Duda na prezydenta? A kto tego Adriana bierze serio?

 • i.l

  Oceniono 4 razy 0

  ja proszę Panów Sędziów, by zechcieli mi odpowiedzieć, dlaczego w środowisku sędziowskim
  jest tak wielu nieodpowiednich. Jak to się dzieje, że sędziami zostali ludzie o niskim morale.
  Przecież nie można uwierzyć, że oni nagle teraz stracili swój kręgosłup moralny. Alternatywą
  jest przypuszczenie, że nigdy go nie mieli. Jeśli tak jest, to reforma sadownictwa jest zbyt płytka.

 • janusz milewski

  Oceniono 14 razy 0

  sędziowie chcą się sami wybierać spomiędzy siebie?proszę bardzo,ale do zwiazku zawodowego sędziów polskich..natomiast jeśli chcą pełnić funkcje dla społeczeństwa,muszą być wybierani przez to spoleczeństwo.i kontrolowani przez naród.

 • almagus

  Oceniono 18 razy 0

  Z tej kobieciny lecą same rzygowiny!

  Złożone razem ręce, łaska, kajdanki w podzięce.

  Ręce krwawe jak u Kaina.
  On tylko zabił brata.
  Daleko do mordów Stalina.
  Potrzebna w prawie łata.

  Nazywa się „dojna zmiana”.
  Pomniejsi krwawej listy.
  Ludność oszukiwana.
  I wskazany nieczysty.

  Prowokacje i haki.
  Na nowo pisany życiorys.
  Partia wsadza do paki.
  Kawał życia odłożysz.

  2018-07-15 almagus

 • sparky6

  Oceniono 13 razy -1

  „Geremek zginął w ramionach prostytutki. Umarł tak jak żył!”. Szokujące fakty na temat „autorytetu” III RP

 • poparzony

  Oceniono 3 razy -1

  Jestem za stary, żeby być sędzią, ale na tyle młody, żeby śpiewać

  ...nowe motto na gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie 2018 POlska ;)
  Dobra Zmiana :)

 • dar61

  Oceniono 5 razy -1

  Wad prawna goni wadę prawną w rządowym pełzającym zamachu na Konstytucję.
  Samą wadą jest ten rząd.

  O Pawłowiczance ni słowa.

  ****
  Auć:
  '...którzy z racji swojego czynnego zaangażowania w walkę o niezależność sądownictwa w Polsce, winni uzyskać negatywną...' [pisownia oryginalna - osierocanie PODMIOTU od ORZECZENIA w zdaniu prostym]
  >>> w Polsce winni... [BEZ PRZECINKA - no to co, że to cytat?]

  '...postanowienie prezydenta, które ją zainicjowało nie miało...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> zainicjowało nie..., [PRZECINEK]

 • radmaj12

  Oceniono 7 razy -1

  Władza sądownicza była do tej pory samozwańcza. "Niezależność" władzy sądowniczej przy wyborze sędziów powoduje, że nie mają oni mandatu społecznego do sprawowania swojej funkcji. Są obcy. Nie wydają wyroków w imieniu Rzeczypospolitej, tylko w swoim własnym. Jaskrawym przykładem jest Gersdorf.

 • max crecci

  Oceniono 11 razy -1

  "Iusticia" powinna zostać zdelegalizowana jako organizacja godząca w ład konstytucyjny, która uzurpuje sobie prawo, należne wyłącznie Trybunałowi Konstytucyjnemu, do orzekania o konstytucyjności ustaw.

  De facto "Iusticia" nawołuje do zamachu stanu.

 • janrobin2015

  Oceniono 4 razy -2

  cytat z dw.co/pl dotyczacy 'nie politycznego' niemeckiego TK.
  Niemiecki Trybunał Konstytucyjny składa się z dwóch ośmioosobowych izb – Senatów. Pierwszy Senat kierowany jest przez członka CDU Ferdinanda Kirchhofa, na czele Drugiego Senatu stoi zaproponowany przez SPD, choć formalnie bezpartyjny Andreas Vosskuhle, który jest równocześnie prezesem całego TK.
  W Pierwszym Senacie orzeka po trzech kandydatów CDU i SPD oraz po jednym przedstawicielu FDP i Zielonych. W Drugim Senacie zasiada czterech sędziów nominowanych przez SPD i czterech przez CDU/CSU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX