Beata Mazurek wie, dlaczego Tusk chce zmierzyć się z Kaczyńskim. "Nie chce przegrać z Dudą"

Donald Tusk w piątkowym wywiadzie w TVN24 zapowiedział, że wystartuje w wyborach prezydenckich w 2020 r. pod warunkiem, że na to samo zdecyduje się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Deklarację Tuska skomentowała na Twitterze rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk zapowiedział w piątek w TVN24, że po zakończeniu kadencji w RE wystartuje w wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku. Tusk postawił jednak warunek. Wystartuje, jeśli kandydować będzie równie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

- Nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku. Możecie w Polsce państwo zapytać prezesa Kaczyńskiego, czy przyjmuje takie wyzwanie - mówił Tusk.

"Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą"

Słowa Donalda Tuska skomentowała w sobotę rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

"Wyzwanie Jarosława Kaczyńskiego przez Donalda Tuska to rejterada przed Prezydentem Andrzejem Dudą" - stwierdziła Mazurek na Twitterze.

Dodała, że "to sygnał, że Tusk nie będzie startował w wyborach, bo wie, że Jarosław Kaczyński nie wybiera się kandydować".

"Donald Tusk nie chce przegrać z Andrzejem Dudą, który według Jarosława Kaczyńskiego będzie kandydatem na prezydenta w 2020 r." - zakończyła wpis Mazurek.

Andrzej Duda kandydatem na prezydenta

Rzeczniczka PiS nawiązała w ten sposób do ostatnich słów prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, tobym powiedział, że obecny prezydent. Ale ta decyzja będzie oczywiście oficjalnie podjęta przez radę polityczną lub kongres partii - mówił Kaczyński kilka dni temu w wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Donald Tusk do Trumpa: Drogi prezydencie, Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika od Europy

Więcej o:
Komentarze (266)
Beata Mazurek wie, dlaczego Tusk chce zmierzyć się z Kaczyńskim
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 59 razy 35

  1) Duda to zero, wiadomo że to pacynka Kaczyńskiego, który to Kaczyński nawet mu ręki nie podaje. Trudno traktować go poważnie.
  2) Tusk sam nie wie czy wystartuje, tak sądzę. A gdyby wiedział - to nie czas i nie miejsce na takie deklaracje, dziś on jest prezydentem UE i dopóki jest na tym stanowisku, dopóty jasne deklaracje że wystartuje w wyborach w Polsce byłyby po prostu niezręczne.
  Deklaracja Tuska w sprawie wyborów prezydenckich, na "tak" albo na "nie", będzie za ponad rok, gdy będzie dobiegała końca jego kadencja w UE.
  Jedyne co realnie wczoraj Tusk powiedział, to że nie boi się rywalizacji z Kaczyńskim - no i trudno się dziwić, bo nie ma się czego bać, Tusk wielokrotnie pokonał Kaczyńskiego i to byłby łatwy rywal. Duda też jest łatwy, ale jacy będą rywale i czy Tusk weźmie udział w "wyścigu" (sadzę, że tak, choć Kaczyńskiego nie będzie) to się przekonamy dopiero za ponad rok.

 • ap.aries

  Oceniono 57 razy 33

  Oczywiście, że gnom nie będzie nawet próbował , ponieważ jest tchórzem, chowającym się pod spódnicą Beci albo wręcz w Du..ie . Nędzny człowieczek ......

 • owca888

  Oceniono 55 razy 29

  Dyżurna idiotka dała głos. Długo myślałaś?
  Tusk sobie zakpił z tchórzliwgo gnoma, nic więcej.

 • xinfx

  Oceniono 48 razy 28

  Nie mogę, jak widzę te osobniki - Mazurek, Pawłowicz, a w szczególności Sobecką, to po prostu źle się zaczynam czuć. Zbiera mi się na wymioty. Bardzo proszę o niewstawianie takich zdjęć.

 • fifakowski

  Oceniono 45 razy 27

  No, Mazurek jak zwykle wyszedł i PISdnął, jak Jojo Trampkarz Kolejowy grzywą o beton.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 36 razy 24

  Powiedzcie mi ludzie......za co duda jest bardziej popularny niż ktokolwiek inny, wykluczając oczywiście kwestie łamania prawa i Konstytucji, za co,??????

 • Oceniono 37 razy 23

  Ten człowiek z Żoliborza zostanie prezydentem jak osiągnie wysokość 184 jego koty zaczną szczekać

 • bog43

  Oceniono 40 razy 22

  kiedy wreszcie ten durny suweren zrozumie , że Duda to nic innego jak pajac pociągany za sznurki . Wstyd z takim błaznem jak Duda rywalizować . Pies w tym stadzie baranów ma więcej samodzielności niż wszyscy razem i każdy z osobna .

 • Tadeus Ko

  Oceniono 26 razy 22

  ty mazurek przegrałaś ze starą raszplą w konkursie na urodę i inteligencję !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX