Najnowszy sondaż. Rządzący dalej liderem, ale z koalicją "anty-PiS" przegrywają. 6 partii w Sejmie

PiS może liczyć na 40 proc. poparcia, a PO 27 proc. - wynika z najnowszego sondażu dla "Super Expressu". W Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań, a koalicja "anty-PiS" złożona z PO, Nowoczesnej, SLD i PSL ma o 6 punktów procentowych więcej od partii rządzącej.

Instytut Badań Pollster przeprowadził dla "Super Expressu" najnowszy sondaż preferencji partyjnych. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (a właściwie Zjednoczona Prawica, w skład której wchodzi PiS, Porozumienie i Solidarna Polska) z poparciem na poziomie 40 proc.

W porównaniu do poprzedniego badania tej samej sondażowni to spadek o jeden punkt procentowy.

Druga na podium uplasowała się Platforma Obywatelska, którą wskazało 27 proc. respondentów, a trzecie miejsce przypadło Kukiz'15 z poparciem rzędu 9 proc.

6 partii w Sejmie. Koalicja "anty-PiS" z przewagą

Poza tymi trzema ugrupowaniami do Sejmu weszłyby jeszcze: Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 proc. poparcia), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.) i Nowoczesna (5 proc.). Pod progiem wyborczym, wynoszącym 5 proc. znalazły się natomiast Partia Razem i Wolność.

Przyjmując, że do PO i Nowoczesnej doliczy się poparcie na PSL i SLD, to koalicja "anty-PiS" ma w sondażu 46 proc. głosów, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż PiS.

Sondaż na zlecenie "SE" Instytut Badań Pollster przeprowadził w dniach 11-12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Quiz dla długodystansowców. Sto pytań z naszego dzieciństwa
1/100Zeszyt z pytaniami, w którym wpisywali się nasi szkolni (i nie tylko) znajomi to:
Zobacz także
Komentarze (536)
Najnowszy sondaż. Poparcie dla partii. PiS z 40 proc. głosów
Zaloguj się
 • maks1956

  Oceniono 103 razy 59

  Jak widzę w TV jakiegokolwiek polityka PiS, od razu przełączam. Ja już nie mogę na nich patrzeć. Te cyniczne uśmiechy przyklejone do nieinteligentnych twarzy, tępa satysfakcja z odgrywania się za 8 lat porażek, kłamstwa w żywe oczy i poczucie bezkarności to niestrawna mieszanka.

 • skuba2

  Oceniono 60 razy 40

  Ja tam widzę tylko 1 proc. przewagi! Do PiS należy zawsze dopisać przecież Kukiza! To ta sama mentalność i kto wie czy PiS jeszcze ich nie połknie przed wyborami chyba, że potraktuje ich jako skrajnie prawicową przyczepkę i pozwoli im przemycić do sejmu jakiś ONR i MW!

 • ugly_cup_bought_in_caernarfon

  Oceniono 72 razy 38

  Zandberg znowu rozwali wybory, braknie procencika i będziemy mieli kolejne 4 lata w PiSdu.

 • oko2009

  Oceniono 69 razy 33

  I dlatego jest im potrzebny Sąd Najwyższy i KRS. Żeby w razie czego mogli ogłosić, że wybory są nieważne.

 • czechy11

  Oceniono 64 razy 28

  Polacy mobilizacja musimy szambo zwane PiS odstawić od koryta i rozliczyć. Pamiętajcie w każdych wyborach partia rządząca w sondażach jest przeszacowana i wcrzeczywustosc 40% to 30%. Czas PiSu dobiega kresu.

 • mazzini890

  Oceniono 38 razy 24

  Prawda jest taka że większość naszego narodu nie chciała demokracji w stylu zachodnim ani nawet dalekowschodniej organizacji. Chciała dobrobytu jak na Zachodzie ale by pozostać jaka jaka była.Czyli bez zmian.Póki jest koniunktura Kaczor wytworzył iluzje że to ruszy.

 • marc.pl

  Oceniono 44 razy 22

  Nic nie dzieje się przypadkowo w naszym kraju - PiS się spieszy aby do wyborów parlamentarnych całkowicie podporządkować sobie całe sądownictwo w naszym kraju. To Sąd Najwyższy zatwierdza ważność wyborów i wiemy co może być gdy tam siedzą tylko swoi ulegli kolesie. Skargę na zafałszowanie wyborów można będzie jedynie składać do Pana Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje