Najnowszy sondaż. Rządzący dalej liderem, ale z koalicją "anty-PiS" przegrywają. 6 partii w Sejmie

PiS może liczyć na 40 proc. poparcia, a PO 27 proc. - wynika z najnowszego sondażu dla "Super Expressu". W Sejmie znalazłoby się sześć ugrupowań, a koalicja "anty-PiS" złożona z PO, Nowoczesnej, SLD i PSL ma o 6 punktów procentowych więcej od partii rządzącej.

Instytut Badań Pollster przeprowadził dla "Super Expressu" najnowszy sondaż preferencji partyjnych. Zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość (a właściwie Zjednoczona Prawica, w skład której wchodzi PiS, Porozumienie i Solidarna Polska) z poparciem na poziomie 40 proc.

W porównaniu do poprzedniego badania tej samej sondażowni to spadek o jeden punkt procentowy.

Druga na podium uplasowała się Platforma Obywatelska, którą wskazało 27 proc. respondentów, a trzecie miejsce przypadło Kukiz'15 z poparciem rzędu 9 proc.

6 partii w Sejmie. Koalicja "anty-PiS" z przewagą

Poza tymi trzema ugrupowaniami do Sejmu weszłyby jeszcze: Sojusz Lewicy Demokratycznej (8 proc. poparcia), Polskie Stronnictwo Ludowe (6 proc.) i Nowoczesna (5 proc.). Pod progiem wyborczym, wynoszącym 5 proc. znalazły się natomiast Partia Razem i Wolność.

Przyjmując, że do PO i Nowoczesnej doliczy się poparcie na PSL i SLD, to koalicja "anty-PiS" ma w sondażu 46 proc. głosów, czyli o 6 punktów procentowych więcej niż PiS.

Sondaż na zlecenie "SE" Instytut Badań Pollster przeprowadził w dniach 11-12 lipca na próbie 1094 dorosłych Polaków.

Jeśli jesteś bardziej wymagającym czytelnikiem, to musisz wypróbować nasz nowy newsletter >>>

Więcej o:
Komentarze (527)
Najnowszy sondaż. Poparcie dla partii. PiS z 40 proc. głosów
Zaloguj się
 • maks1956

  Oceniono 103 razy 59

  Jak widzę w TV jakiegokolwiek polityka PiS, od razu przełączam. Ja już nie mogę na nich patrzeć. Te cyniczne uśmiechy przyklejone do nieinteligentnych twarzy, tępa satysfakcja z odgrywania się za 8 lat porażek, kłamstwa w żywe oczy i poczucie bezkarności to niestrawna mieszanka.

 • skuba2

  Oceniono 60 razy 40

  Ja tam widzę tylko 1 proc. przewagi! Do PiS należy zawsze dopisać przecież Kukiza! To ta sama mentalność i kto wie czy PiS jeszcze ich nie połknie przed wyborami chyba, że potraktuje ich jako skrajnie prawicową przyczepkę i pozwoli im przemycić do sejmu jakiś ONR i MW!

 • ugly_cup_bought_in_caernarfon

  Oceniono 72 razy 38

  Zandberg znowu rozwali wybory, braknie procencika i będziemy mieli kolejne 4 lata w PiSdu.

 • oko2009

  Oceniono 69 razy 33

  I dlatego jest im potrzebny Sąd Najwyższy i KRS. Żeby w razie czego mogli ogłosić, że wybory są nieważne.

 • czechy11

  Oceniono 64 razy 28

  Polacy mobilizacja musimy szambo zwane PiS odstawić od koryta i rozliczyć. Pamiętajcie w każdych wyborach partia rządząca w sondażach jest przeszacowana i wcrzeczywustosc 40% to 30%. Czas PiSu dobiega kresu.

 • mazzini890

  Oceniono 38 razy 24

  Prawda jest taka że większość naszego narodu nie chciała demokracji w stylu zachodnim ani nawet dalekowschodniej organizacji. Chciała dobrobytu jak na Zachodzie ale by pozostać jaka jaka była.Czyli bez zmian.Póki jest koniunktura Kaczor wytworzył iluzje że to ruszy.

 • marc.pl

  Oceniono 44 razy 22

  Nic nie dzieje się przypadkowo w naszym kraju - PiS się spieszy aby do wyborów parlamentarnych całkowicie podporządkować sobie całe sądownictwo w naszym kraju. To Sąd Najwyższy zatwierdza ważność wyborów i wiemy co może być gdy tam siedzą tylko swoi ulegli kolesie. Skargę na zafałszowanie wyborów można będzie jedynie składać do Pana Boga.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX