Tusk zdradził, jak Trump zakpił z niego przez telefon. "Jak tam Brexit? Są już następni?"

Donald Tusk przekonuje, że jego relacje z prezydentem USA są na najwyższym poziomie. Wyjawił jednak, że gdy rozmawiał z nim po raz pierwszy po wyborach w USA, ten zakpił z niego, pytając o wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

- Poza tym, że mamy to samo imię, to mamy wiele okazji spotykać się ze sobą i rozmawiać. Mamy bardzo dobre relacje - Donald Tusk przekonywał na antenie TVN24, że wie, "jak komunikować się z prezydentem Trumpem".

Były premier Polski dodał, że prezydent Trump "ma bardzo dobre przekonanie co do Polski. Zwłaszcza od czasu, kiedy został bardzo dobrze przywitany przez rząd PiS-u". - Ma generalne wyobrażenie, że Polacy go lubią. I ja z tego korzystam - stwierdził.

Tusk: Trump proponuje rekonstrukcję ładu

Donald Tusk w udzielonym wywiadzie poświęcił Donaldowi Trumpowi sporo miejsca. I choć podkreślał pozytywną relację z przywódcą USA, z jego wypowiedzi najmocniej wybrzmiała niechęć Trumpa do Unii Europejskiej i NATO.

- Prezydent Trump proponuje rekonstrukcję ładu światowego, gdzie Ameryka nie ma stałych przyjaciół, tylko zmienne sojusze i interesy - ocenił Tusk. Dodał, że podczas kilkukrotnych rozmów w cztery oczy z Trumpem "jego niechęć do Unii Europejskiej i do NATO była ponadstandardowa".

A jego otwartość wobec takich ludzi jak dyktator Korei Północnej, prezydent Putin czy prezydent Erdogan jest dość wyraźna

Na koniec przewodniczący Rady Europejskiej wyjawił, o co pytał go Trump podczas pierwszej rozmowy telefonicznej obu przywódców po wyborach w USA. - Zadzwonił do mnie i pyta: "Jak tam Europa? Jak tam Brexit? Są już następni?". I w jego głosie była nadzieja, tak szczerze mówiąc. Zresztą ten ton było słychać również w Londynie.

Tusk rzucił wyzwanie Kaczyńskiemu

W tej samej rozmowie Donald Tusk rzucił wyzwanie Jarosławowi Kaczyńskiemu. - Nie wahałbym się ani chwili i stanąłbym do takiego pojedynku. Możecie w Polsce państwo zapytać prezesa Kaczyńskiego, czy przyjmuje takie wyzwanie. Powiedzmy, że jest to badawcze pytanie o nastrój pana prezesa - mówił Tusk w rozmowie z TVN24. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Donald Tusk do Trumpa: Drogi prezydencie, Ameryka nie ma i nie będzie miała lepszego sojusznika od Europy

Komentarze (328)
Tusk zdradził, jak Trump zakpił z niego przez telefon. "Jak tam Brexit? Są już następni?"
Zaloguj się
 • franekzjanek

  Oceniono 62 razy 32

  .

  Trump pokazał w ten sposób na czym mu zależy w Europie .... Putin jest z niego dumny
  .

 • occam

  Oceniono 38 razy 22

  Tusku zupełnie nie moja bajka, ale skoro wszystkie pisiaki (te ideologiczne i te płatne) dostają rozwolnienia na samo jego nazwisko, znaczy że należy go poprzeć (zagłosować nań jeśli do czegokolwiek wystartuje). A nuż krótki padnie na zawał, czego sobie i nam wszystkim życzę.

 • cezar85

  Oceniono 32 razy 18

  padek EU i NATO byłoby po myśli Trumpa

  znam takiego drugiego, który też o tym marzy, tylko zapomniałem nazwiska

  taki rusek... Pupin, czy jakoś tak

 • muzoman

  Oceniono 32 razy 16

  Prezes wystawi marionetkę i nie będzie się szarpał bo już kapcieje.

 • bardzozimnylk

  Oceniono 25 razy 15

  W interesie Trumpa Zjednoczona Europa ma być podzielona i skłócona, dzięki czemu Stany Zjednoczone będą great again. Ma w tym pomóc Trumpowi Polska pod wodzą Pis, brexit, no i oczywiscie jego przyjaciel Putin . Każda z tych opcji gra na rozbicie Unii Europejskiej co jest aktualnie niestety w interesie USA . Smutne to niestety....

 • alik444

  Oceniono 28 razy 10

  Najlepszy dowód, że USA traktują Unię jako rywala i zależy im na osłabieniu zjednoczonej Europy.

 • farcry3

  Oceniono 11 razy 9

  Trampek ma ego większe niż galaktyka. Całuje się z Kimem i Putlerem, rozwala jedność euroatlantycką + wojna handlowa. Niestety, część Prezydentów USA to kłamcy i oszuści. Na netflixie jest cykl dokumentalny o wojnie w Wietnamie, bez cenzury, jak prezydenci kłamią i oszukują świat i amerykanów. Trampek to niebezpieczny człowiek i chyba faktycznie jest w drużynie Putlera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX