Wicepremier Gliński: Muzeum II Wojny Światowej zapłaciło "W Sieci" ponad 25 tys. zł za wywiad

Minister kultury Piotr Gliński w końcu wytłumaczył się z wydatków instytucji podległych resortowi. Jednym z nich było... 25 tys. zł dla tygodnika "wSieci" na sponsorowany wywiad z dyrektorem Muzeum II WŚ.

Posłanka PO Izabela Leszczyna na początku marca tego roku zapytała Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego o zlecenia, jakie resort składał spółkom Apella S.A. i Fratria sp. z.o.o. (wydawca m.in. tygodnika "Sieci", wcześniej "wSieci") w latach 2016-2017.

Odpowiedź nadeszła dopiero w lipcu, a jej treść Leszczyna upubliczniła na Twitterze, można ją znaleźć też na stronach Sejmu. Na pytania posłanki odpowiedział sam wicepremier oraz szef MKiDN Piotr Gliński, który wskazał, że jego resort nie zlecał nic firmom Apella i Fratria.

25 tys. zł za wywiad w "wSieci"

Jak przyznał Piotr Gliński, robiły to za to instytucje podległe lub nadzorowane przez ministerstwo. Razem było osiem takich zleceń. Można znaleźć tam np. informację, że w 2016 roku ponad 62 tys. złotych wydało Narodowe Centrum Kultury na opracowanie sekcji poświęconej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości do miesięcznika " wSieci historii".

Najciekawsze zlecenie pochodzi jednak z 2017 roku. Muzeum II Wojny Światowej zapłaciło tygodnikowi "W Sieci" (obecnie "Sieci") ponad 25 tys. złotych za wywiad sponsorowany z dyrektorem muzeum dr Karolem Nawrockim , w związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej oraz otwarciem wystawy czasowej „Westerplatte w 7 odsłonach”.

Dyrektor Muzeum II WŚ Karol Nawrocki zasłynął, co opisywaliśmy szeroko na łamach Gazeta.pl, propozycją odkupienia od Gdańska terenów Westerplatte. Proponował za to 2 miliony złotych.

Więcej o:
Komentarze (132)
Muzeum II WŚ zapłaciło "wSieci" 25 tys. zł za wywiad z Karolem Nawrockim
Zaloguj się
 • precz_z_komunia

  Oceniono 79 razy 67

  Nawet własne szmatławce brzydzą się ich publikować za darmo :-)

 • baby1

  Oceniono 50 razy 50

  Przy PiSie, to poprzednicy z PO i SLD, to leszcze. A suweren łyka te przekręty bez popicia, bo dostał 500+. Dopiero jak suwerenowi przyjdzie grzebać w śmietnikach, to się połapie jak dobra zmiana, go wykolegowała.

 • t0maszek44

  Oceniono 39 razy 35

  Na wywiady, na Rydzyka, na SOP, nowe auta, podniebne taksówki, podkomisje, drugie pensje, na to jest. Nie ma na odmrożenie pensji w budżetówce ( 10 lat bez podwyżek), na pielęgniarki, niepełnosprawnych.

 • hrabiaa

  Oceniono 31 razy 29

  ja panu Glińskiemu zrobię wywiad za 1 zł, który mi zapłaci ! Albo nie ! Nie ma o czym z nim rozmawiać !

 • sailor2016

  Oceniono 36 razy 28

  Im wszystkim się należy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX