Komentarze (120)
Morawiecki o zbrodni wołyńskiej: Rany można leczyć tylko na fundamencie prawdy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • roman_

  Oceniono 13 razy 3

  Spójrzcie na mapę i wyobraźcie sobie Ukrainę w NATO . Nie pie`przcie więcej że my pomagamy Ukrainie bezinteresownie albo bezinteresownie tolerujemy ich sentymenty. Wolna, silna Ukraina sprzymierzona z Zachodem jest naszym interesie.
  Kto jest przeciwko niej jest za Putinem.

 • zd46

  Oceniono 6 razy 2

  Ten pan zachowuje się, jak "d..a wołowa" ale będzie dochodził do prawdy, po całkowitym odejściu od rozumu. Na razie doszedł do milionȯw na koncie, służąc bankom, irlandzkiemu rządowi, rządowi PO a teraz PiS-owi, facet do wynajęcia. Ale nas niebo pokarało narcyzem, megalomanem, mitomanem, kłamcą, krętaczem i zwykłym oszustem. Czy ma on pojęcie o prawdzie? "Modli się pod figurą a diabła ma za skȯrą", bo jak nazwać hołd składany niesławnej „Brygadzie Świętokrzyskiej” i nie złożenie hołdu ofiarom , pobliskiego, byłego obozu koncentracyjnego? Tam ginęli także Polacy !!!! Histeryk , dorobkiewicz czy historyk wart „kokosȯw mnicha Rydzola”?

 • loneman

  Oceniono 4 razy 2

  Dobre jakie sciemy wali :))
  Za jego kadencji zadnej prawdy nie ustala, takie same "fakty" pokaza jak Antek w sprawie katastrofy smolenskiej :/

 • jml13060

  Oceniono 2 razy 2

  Czekam na akcję ziomkostw żydowskich w sprawie mienia zagrabionego polskim obywatelom wyznania mojżeszowego na terenie wschodnich województw II Rzeczypospolitej. Tam mordowani byli nie tylko Polacy (Słowianie) ale i żydzi. Ich mienie zostało zagrabione lub zniszczone. Przecież należy się odszkodowanie za synagogi, kirkuty, ziemię, budynki mieszkalne i produkcyjne (młyny, piekarnie, manufaktury, …), dzieła sztuki, złoto, brylanty, papiery wartościowe. Ukraina powinna zapłacić odszkodowanie za to zagrabione mienie osobom i ocalałym z Holokaustu.

 • alima.zgali451

  Oceniono 4 razy 2

  Krzywousty znowu w marynarce z młodszego brata a taki ponoć milioner.

 • adela.pruszynska

  Oceniono 4 razy 2

  Tylko jak to będzie jak będą dwie prawdy i każdy będzie obstawa przy swojej?

 • czechy11

  Oceniono 6 razy 2

  Morawiecki kłamiącym non stop udaje moralistę. Wyborne.

 • andrew1507

  Oceniono 8 razy 2

  Ten cały COBOS do likwidacji, to pisowska sondazownia, calkowicie niewiarygodna jak za I Komuny.

 • martha.wise

  Oceniono 8 razy 2

  Pani Anders, po matce Ukrainka, bierze udział w tych pisowskich szopkach, wstyd.
  Bo prawda o Wołyniu jest skomplikowana jak całe stosunki polsko - ukraińskie, ale to za trudne na prostacki rozumek M.M.

 • crizs

  Oceniono 8 razy 2

  zastanawia mnie bezradność odpowiedzi na pytanie - skąd wzięła się nienawiść ukraińców która doprowadziła do tak potwornego okrucieństwa na wołyniu.. odpowiedź jest znana od kilkudziesięciu lat.. proponuję naszym włodarzom dobrze obejrzeć film smarzowskiego.. podaje on co najmniej trzy przyczyny..

 • Lech Pawluk

  Oceniono 1 raz 1

  Ma pan rację panie premierze, mówienie prawdy i zarządzanie prawdą powinno dotyczyć nie tylko rządzących ale każdego uczciwego człowieka, nie omijając prezesa rady ministrów.

 • jan.go

  Oceniono 1 raz 1

  Pisowcom przypominam , jeszcze w 2005 byliście za tym z PO ( ci chociaż pozostali przy swoim zdaniu ) by o Wołyniu nie mówić a ludzi Samoobrony traktowaliście jako zdrajców za kontakty i współpracę z radziecką partyzantką

 • angelus-silesius

  Oceniono 7 razy 1

  "Rany można leczyć tylko na fundamencie prawdy"
  I dlatego te rany leczone nie będą:
  Http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/pogromy-zydow-w-polsce-miasta-smierci,artykuly,371176,1.html
  Https://video.wp.pl/i,lamsdorf-demony-wojny-lowcy-przygod,mid,1989410,cid,2298751,klip.html?ticaid=11ba04
  Https://www.youtube.com/watch?v=OQ5H69E2LMU&list=PLCsqolN0lx8j6l2jPaRQj9pkxBYD9QXUH&index=21

 • tadjan

  Oceniono 11 razy 1

  głupku, przestań wiecować i weź się do uczciwej roboty..... jeśli wiesz co to jest.

 • wmr2000

  Oceniono 25 razy 1

  16 lipca mija rocznica zakończenia akcji niszczenia cerkwi na Chełmszczyźnie i Podlasiu. W jej trakcie w 1938 r. polskie władze zburzyły ponad 120 świątyń. Czy Pan Premier upamiętni ten fakt?

 • wmr2000

  Oceniono 27 razy 1

  W Jedwabnem go nie było.

 • wo151

  Oceniono 19 razy 1

  Prawda wymaga kontekstu i dopowiedzeń, a tu ani słowa o "polskich panach" i polskim osadnictwie, ani o akcji Wisła, w której praktyczne zlikwidowano naród Łemków

 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 1

  Nasza prawda krzywousta jest mojżejsza bardziej. Najmojżejsza jest prawda naszego naczelnego prawiczka kaczorka - żeby żył nam wiecznie i krzewił socjalizm w tępych umysłach suwerena najmojżejszego sortu.

 • grobelozaur

  Oceniono 13 razy 1

  o "fundamencie prawdy" bredzi człowiek, który kłamie praktycznie w każdym wypowiedzianym zdani...
  łącznie z tym gdzie twierdził, że jako bankster nie przyznał żonie kredytu, choć tydzień później się okazało, że jednak to zrobił.

 • pogromca_mrowek

  0

  Pajac

 • marcin1948

  Oceniono 14 razy 0

  MOrawiecki pej.sie skończ doopić farmazony i słodkie słowa( jak Trump w Warszawie w zeszłym roku) ,tylko skończ z ta wazeliną w ban.der.owską doope .

 • jozbieszczad

  Oceniono 5 razy -1

  A tak mówi głos stepów Klimkina :
  fakty.interia.pl/swiat/news-mocne-slowa-wojewody-lubelskiego-szef-msz-ukrainy-zszokowany,nId,2605503

  Wyobrażacie sobie co będzie w przyszłości z 3 milionową diasporrą ukraińską w Polsce ?

  To mówiłem ja : Jozbieszczad -niech służby nas uzbroją .
  Jak mamy bronić w przyszłości naszych rodzin ?

 • jozbieszczad

  Oceniono 18 razy -2

  Zajrzałem tutaj dzisiaj przypadkiem .
  Skąd ta większość diaspory ukraińskiej w rocznicę Krwawej Niedzieli w wyborczej ?
  Wstydu nie macie Polacy ?

 • press23

  Oceniono 16 razy -4

  Polsce kiedyś bokiem wyjdzie polityka promowana przez Wielkiego Brata ktora polega na bezwarunkowym wsparciu Ukrainy (aby dokopać Rosji). Ci którzy twierdzą że polityka nie może być budowana na historii nie mają racjii. Jak można wspierać kraj który stawia pomniki zbrodniarzom wojennym. To jest chore. To tak jakby Niemcy stawiali pomniki Hitlerowi a wszyscy wymagali od państwa Izrael żeby utrzymywał z nimi przyjacielskie relacje. Kompletnie nie zgadazam się z dyrdymałami p.t. silna Ukrainą gwarancją silnej Polski. Nawet nie chcę myśleć jak Ukraina budowałaby relacje z PL, gdyby mieli silną armię i broń atomową.
  p.s. w przemówieniu Morawieckiego żałosny był akapit że do zbrodni OUN-UPA przyczynili się hitlerowcy i Rosjanie. Znów relatywizacja zbrodni i włażenie w d... Ukraińcom. Swoją drogą o ile Hitler czasem wspierał upowców, o tyle Stalin z nimi zaciekle walczył. tak więc Morawiecki jest słabym historykiem...

 • thadde

  Oceniono 18 razy -6

  Morawieckiego mogę nie darzyć sympatią ale doceniam jego wypowiedź po 70 latach zakłamania na ten temat do czego również przyczyniła się GW. Szkoda , że dla komentujących na tym forum dołożenie PISowi jest ważniejsze od potrzeby uczczenia ofiar hekatomby, która stała się udziałem polskich chłopów na Wołyniu. I nie piep....cie mi o jakichś wyzyskiwaczach bo moja babcia , której razem z dziećmi udało się uciec z tej przeklętej ziemi miała tam tylko parę hektarów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX