Komentarze (480)
Protesty w obronie sądów. Dlaczego młodzi nie protestowali
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • maxim-sn

  Oceniono 7 razy 5

  Mamy taką młodzież na jaką zasługujemy. To my , nikt inny tylko my, kształtowaliśmy nasze pociechy od niemowlęcia. Brawo więc wszyscy rodzice tych młodych gniewnych, dla których media społecznościowe to real a real to fikcja

 • jaron22

  Oceniono 6 razy 4

  Oprócz wymienionych tu powodów, myślę, że trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jeden fakt. Pani Prezes Gersdorf poszła sobie na urlop. To jest dla mnie szok! Jak można mówić, że następuje łamanie konstytucji, zamach na Sądy na trójpodział władzy i zamiast stać jako Najważniejszy Sędzia w Polsce na czele protestów, to pójść na urlop. To jest tak słabe jak wyjazd Petru na Maderę. Ludzie jak zobaczyli, że na dobrą sprawę osoby których chcieli bronić mają ich i całą sprawę w nosie to sami odpuścili. Wystarczyłoby by Pani prezes przychodziła do pracy, z której kto wie może by ją wyrzucali, a ona codziennie by tam przychodziła o 8:30 to ludzie by widzieli ze jest o co walczyć. Niestety Pani prezes w dniu gdy tłumy zebrały się by ją wesprzeć, postanowiła odpuścić. Przyszła do pracy, wypisała wniosek urlopowy i olała wszystkich. Taka jest niestety prawda, tylko wielu nie chce tego głośno powiedzieć.

 • Grzegorz Bury

  Oceniono 6 razy 4

  Odpowiedź na tytułowe pytanie jest jedna. Po przełomie 1989 roku szkolnictwo oddaliśmy kościołowi. Tyle i aż tyle.

 • yuo7leo9

  Oceniono 8 razy 4

  Nieprawdą jest, że młodych na protestach jest mniej, to raczej starszych jest znacznie, znacznie mniej. Na ostatnich protestach proporcje wiekowe (na moje oko) były fifty-fifty. W ogóle mniej jest protestujących - a powodem jest (prócz przytoczonych w art. przyczyn) głównie zniechęcenie, jak i błędy organizatorów (protesty zwoływane albo w godzinach pracy, albo o 21, co uniemożliwia udział tych, co nie mieszkają w Wawie)

 • ritzy

  Oceniono 6 razy 4

  "Na protestach można było spotkać influencerów"

  Rogojsz, menel polskiego języka.

 • poparzony

  Oceniono 18 razy 4

  To bunt STARCÓW w Sądzie Najwyższym wysyłanych na emeryturę :(
  Reszta to zasłona dymna ;)
  Koniec rządów Gerontokracji z komunistycznymi korzeniami ;)
  Dobra Zmiana :)

 • igor_terleg

  Oceniono 18 razy 4

  Powód jest bardzo prosty - ludzie nienawidzą III RP a PiSu co najwyżej nie lubią.

 • nadredaktorgw

  Oceniono 22 razy 4

  Walczyc za starych komunistycznych prykow łasych na kase??
  a spadajcie na szczaw i mirabelki

 • vader2010

  Oceniono 18 razy 4

  a może panie redahtorze "młodzi" wcale nie chcą "trójpodziału" władzy i o wiele lepiej czują się w "demokracji bezpośredniej" gdzie wybrany polityk robi dokładnie to co obiecał i żaden sąd nie ma tu nic do powiedzenia?

 • inder

  Oceniono 40 razy 4

  Nie tyle PiS odrobił lekcje, co ich mocodawcy z Kremla. Budujące jest jednak to, że - przynajmniej wedle moich obserwacji - coraz więcej osób (w tym także młodych) otwiera oczy i zauważa fakt, iż...

  PiS to drużyna
  sługów Putina.

 • sarton

  Oceniono 16 razy 4

  jeszcze 11.. skoro po tym wszystkim PIS ma poparcie w zależności od badania 30-40% społeczeństwa to młodzi pewnie wyszli z założenia że nie ma się co kopać z koniem, oni skończą studia i wyjadą do normalnego kraju. Polacy mają syndrom syndrom dziecka alkoholika.. sami kopią sobie dołek.

 • Oceniono 5 razy 3

  nie dajmy się manipulować,tym kastą które w strachu przed odpowiedzialnością ,potrafią nawet nasze narodowe problemy rozgłaszać po europie,Muszą odpowiedzieć,za sprzedawanie kraju dla własnej prywaty,trzeba energicznie rozliczyć tych oszustów,którzy dobrze żyją za mieszanie w narodzie,Niech PIS zacznie rozliczać tych sędziów,polityków,lekarzy,dziennikarzy,najwyższy już czas

 • maxim-sn

  Oceniono 3 razy 3

  "młodzi to wytwór wychowania, wytwór rodzin, w których wychowywało się ich bezstresowo,
  w których mówi się tylko o głupotach i pieniądzach , nie uczy się historii, nie uświadamia czym jest demokracja i jak trudno było ją wywalczyć ,
  Rodzin, w których słowo na k zastępuje każde dowolne słowo...

  z tym komentarzem zgadzam się w 100%

 • wj_2000

  Oceniono 3 razy 3

  @popsuty2x, który powtarza slogan o odrywaniu od koryta.
  _______*
  Jakos do Ciebie nie dociera, że owo wczesniejsze wysylanie jest, gdy się zastanowić, aktycznym PREZENTEM. Bo trzeba zrozumiec, ze sędzia który moze byc juz w stanie spoczynku, jesli pracuje nadal, to robi to za JEDNĄ CZWARTĄ PENSJI!!!!!!
  Bo przeciez 75% uposazenia moze miec za nic nierobienie!!!
  To jest moze przyczyna, że opór sędziów jest slaby i nieszczery. Oni protestuja dla zachowania twarzy, a nie dla kasy.
  Mając 100% czasu wolnego mogą różne rzeczy! Gdy sa chciwi, to na uczelni (np. takiej na jakiej zatrudnial się Duda) latwo dorobia więcej niz owe 25% które im ubywa w stanie spoczynku. A praca latwa, przyjemna, bez strsów, z mlodziezą. Poniewaz 75% to kupa kasy, mogą oddawac się rozmaitym uciechom i podróżom, bo w wieku 65 lat ma się jeszcze sporo sil i zdrowia.
  Więc nie pisz, ze placzą odrywani od koryta!!

 • dr_pitcher

  Oceniono 3 razy 3

  Powod jest prostszy. Nastapila powazna dewaluacja protestor tego typu. Co rusz to wiec also strajk a efektow nie ma, to po co 'spacerowac'?

 • korollaq

  Oceniono 7 razy 3

  Usłyszeli od jakiegoś kodowskiego tetryka, że jeżdżą na narty do Solden i zawdzięczają to jemu. Wkurzyli się, bo tyrają na śmieciówkach i postanowili olać to oderwane od koryta towarzystwo.

 • ad4lbertus

  Oceniono 3 razy 3

  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że problem jest poważniejszy niż obrona obecnego składu osobowego SN, czy też przeciwstawienie się udawanej niby-reformie wymiaru sprawiedliwości. Problem polega na tym, że brak większości konstytucyjnej nie przeszkadza w przeforsowaniu faktycznej zmiany konstytucji. Ten rząd robi to po to, żeby przejąć dla siebie (i obsadzić swoimi) wszystko, co się da. Pytanie otwarte - do jakich zmian posunie się kolejny rząd, który też może nie mieć większości, by Konstytucję lege artis zmienić?

 • alfalfa

  Oceniono 5 razy 3

  Powiedzmy to sobie szczerze: młodzi to hołota, menele, chamy i prawie pisiory.
  A.

 • maciek87912

  Oceniono 11 razy 3

  Dzień dobry niestety GAZETA sie bardzo myli. PIS będzie dalej wygrywał wszystko dopóki nie podziękujemy buziaczkom takim jak Schetyna, Petru itd. Czy naprawdę wydaje się Wam że w 2018 ktoś zagłosuje partię na której czele stoi taki Schetyna? Ile jeszcze lat musi minąć żeby ktoś zrozumiał, że siła PISU jest brak jakiekolwiek innej opcji. Jestem przeciwko PIS ale sorry jak widzę krzywą fałszywą gębę Schetyny z tą bandą od ośmiorniczek, to zastanawiam się o czym oni myślą i na co liczą kreując się na opozycję? Ile jeszcze razy mają dostać od społeczenstwa kopa, że do nich dotarło, że są politycznymi bankrutami?

 • nieprawomyslny

  Oceniono 3 razy 3

  Tak nie może być, by nieskazitelni jak Topyła, niezawiśli jak Milewski, niezaangażowani jak Tuleya sędziowie mieli być ruszeni z posad. Bolek, Kijowski, Mazguło prowadźcie młodych na barykady. Wielki zjazd w Puławach nie może być przeszkodą na drodze ku praworządności.

 • jozinzpolski

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego nie poszedłem na protesty? Bo to NIE JEST MÓJ PROBLEM. Ja się już zbliżam do emerytury więc skoro 20- i 30-letni ludzie maja w dupie to, jakiej Polsce będą żyć za 10 lat - to ja mam to tym bardziej.

 • issa-a

  Oceniono 9 razy 3

  dlaczego nie staneli? to proste,. Bo maja to w doopie.
  Rok temu tez mieli ale że ktoś zorganizował akcje "na fejsbumiu", to było cool pokazanie sie na proteście, mozna było selfika zrobić i wyslac kumplowi....i tez być cool..
  I taka jest smutna prawda.
  Kiedy ja byłam w ich wieku i rodzila sie Solidarnosc to wszyscy, WSZYSCY, właczylismy sie w to. To głównie młodzi ludzie ganiali sie z MO na wszelkich protestach, np. każdego 3.05. To głównie młodzi protestowali, bez nich to by się nie udało bo "starzy" byli zbyt zachowawczy, bo juz się "urządzili" w PRL.
  I to właśnie tamci młodzi teraz protestuja, bo pamiętaja, bo wiedzą czym to grozi i jak moze być dalej.
  A dzisiejsi mlodzi? siedza w komputerach i goowno ich to wszystko obchodzi.
  Moze dopiero dzieci dzisiejszych młodych zaczna protestować. Jak juz nie beda mieli wladzy nad swoim zyciem bo tym życiem będzie sterował ktos inny, ktos inny będzie je organizował i dyktował mlodym, jak maja zyc. Wtedy sie wqrwią. Może.
  Ale wtedy juz nie będzie skurdupla, przekupy Krychy, psa, członka i tego dzisiejszego rzadzącego goowna. Może tylko Mati wyladuje we wieźniu i odbiora mu medale - no bo stopnia wojskowego to nie da się, mimo wszystko .
  Chyba, że wcześniej spieprzy na ten "okropny" zachód, gdzies do "tej ohydnej" UE. Z 30 bańkami to mozna się urządzic, bez ogladania sie na ciemny lud w Polsce.

 • komentarz.24

  Oceniono 7 razy 3

  To taka racjonalizacja ? Sądy są "bee" i niesprawne, to zlikwidujemy państwo prawa ?
  Najsprawniejsze dotychczas systemy wymiaru "sprawiedliwości" stworzono:
  1/ w Związku Radzieckim, wprowadzając tzw. "trójki" które nie były sądami, a orzekały bez oglądania podsądnego,
  2/ w Niemczech, gdy porządek prawny Republiki Wejmarskiej zastąpiono systemem dekretów i ustaw wyjątkowych, a następnie wprowadzono od dnia 21.02.1933 roku tzw. sądy specjalne (Sondergericht).
  Była to bezspornie reforma sądownictwa, a jej oficjalnym celem było usprawnienie jego działania. Reforma oczywiście powiodła się: obywatele mieli zapewniony łatwiejszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości, a ich sprawy były załatwiane szybko i sprawnie, od 1940 roku wyrok wydawano w 24 godziny.
  W 1947 roku, w tzw. III Procesie Norymberskim, niemieccy sędziowie i prokuratorzy zostali uznani za: „winnych zbrodniczego udziału w organizowanych przez rząd okrucieństwach i prześladowaniach, które nie mają sobie równych w historii". Reforma oczywiście powiodła się: obywatele mieli zapewniony łatwiejszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości, a ich sprawy były załatwiane szybko i sprawnie, od 1940 roku wyrok wydawano w 24 godziny.
  W 1947 roku, w tzw. III Procesie Norymberskim, niemieccy sędziowie i prokuratorzy zostali uznani za: „winnych zbrodniczego udziału w organizowanych przez rząd okrucieństwach i prześladowaniach, które nie mają sobie równych w historii".

 • maxim-sn

  Oceniono 3 razy 3

  jakie oburzenie poniżej...prawda w oczy kole. Z jakich rodzin pochodzą młodzi - tak się zachowują w dorosłym życiu.

 • adaco22

  Oceniono 7 razy 3

  żeby protestować trzeba mieć pojęcie o państwie a na religii ich tego nie nauczą

 • misio1942

  Oceniono 3 razy 3

  zejdzcie na ziemię, oni nie mają co dać ale "im się wszystko należy"

 • tilow3

  Oceniono 7 razy 3

  Temat młodych ludzi, to temat rzeka, a i to pewnie mało, bo jak to bywa, doświadczenie uczy życia i potrafi mieć wpływ na poglądy. Myślenie dziś, niekoniecznie musi być tym samym myśleniem jutro.
  Jednego jestem pewien jak mało czego! gdyby roczniki urodzone na tyle wcześnie, by nie doświadczyć komunizmu, nagle przeniosły się w czasie i zobaczyły Polskę sprzed 1990 roku, nie zagłosowałyby na PiS nigdy. Pytanie jak ich uzmysłowić nie ma sensu, bo to jest tak, jak w pewnej rozmowie dziecka z ojcem, który próbował wytłumaczyć zasobność komunistycznych sklepów, i że stał na półkach tylko ocet, dziecko rezolutnie zauważyło "tato, to nie mogłeś pojechać do macro?". Tak samo teraz można tłumaczyć obraz komuny, a młodzi powiedzą "widzieliśmy "Misia" serial "Alternatywy" i wcale najgorzej nie było, a nawet zabawnie". Polska nacja od wieków nie radzi sobie z wolnością, ma to już chyba wpisane w geny. Dlatego niech młodzież doświadczy pisowskiej władzy jeszcze przez kilka lat. Niech się przekonają sami czym jest autorytaryzm i niszczenie demokracji. Co? że niby jak się nie będę wychylać, to nic złego mnie nie spotka? za komuny też się tak wielu wydawało. Że sobie poradzę? bo jak coś to pojadę na zmywak do Anglii? a kto takich Polaków przyjmie gdziekolwiek? Za komuny żal było zachodowi nas i przygarniali biedaków zza kurtyny, ale teraz? gdy pokazujemy naszą "solidarność" z tymi co się borykają z uchodźcami? Niemcy sobie poradzą lepiej niż się wam wydaje, i słyszą to szyderstwo płynące z Polski czy Węgier. Zobaczymy w przyszłości, do czego doprowadziliśmy, a jestem pewien jak mało czego, że kwestia 2. góra 3. lat i nastąpi kryzys na ogromną skalę. Skończy się wzrost gospodarczy a banki upomną się o spłatę zadłużenia. Młodym na pisowskiej drodze życia - wszystkiego najlepszego!

 • nanabun

  Oceniono 11 razy 3

  Nie jestem socjologiem ni psychologiem, ale mam znaczny kontakt z młodzieżą. Niestety głównym powodem jest to, że nie przeżywszy komuny młodzi ludzie nie dostrzegają podobieństw. Wychodzą z założenia, że skoro pis wygrał wybory, to może sobie reformować jak chce. A że przy okazji łamie Konstytucje, to kto by w to wnikał. Jeśli jest do wyboru udział w "łańcuchu światła" albo impreza, to wiadomo, że wygra impreza. Więc trzeba zdawać sobie sprawę, że młodzi nie ruszą d... dopóki pisiorki im fejsa nie ocenzurują. I pewnie kiedyś to zrobią (jeśli dłużej pozostaną przy władzy) bo jako bolszewicy, nie zniosą wymiany informacji bez nadzoru. Tylko wtedy będzie za późno na protesty.

 • Jakub Szuba

  Oceniono 15 razy 3

  Prawie każdy w rodzinie ma kogoś, kto został przeorany przez polski wymiar sprawiedliwości, ciągnącym się procesem, niesprawiedliwym wyrokiem, zaniżonym odszkodowaniem, wypuszczeniem bandyty etc. Nieszczególnie dziwi ten mizerny zapał do obrony instytucji, które raczej nie wzbudzają pozytywnych skojarzeń. Najgorszy był przypadek sędziego od zwinięcia banknotu przy kasie, gdyby zwykłak zrobił to samo to miałby przechlapane.

 • gorillaglu

  Oceniono 9 razy 3

  Śmieszy mnie nieco podejście. Demokrację mamy od 30 lat, oczywiste jest, że będziemy popełniać błędy. W 30 lat nie nauczysz społeczeństwa tego, co w UK zajęło 500 a w USA i Francji 200 lat.

 • adam545

  Oceniono 17 razy 3

  Oczywiście jeszcze mlodych wygnajcie na ulice żeby utrzymać sie przy korycie ale oni już Was oblewają

 • punter

  Oceniono 29 razy 3

  Powiem wprost - mam głęboko w d... czy 22 tys. w SN bierze jakaś babcia-komunistka, "wybitny prawnik po mężu", czy ktoś pokroju Patryka Jakiego. I tak nie widać różnicy.

  I jedni i drudzy mają "swoich", promują "swoich", nagradzają "swoich", zatrudniają "swoich" i upychają "swoich" w radach nadzorczych. A mnie, jako szaremu obywatelowi to zwisa i powiewa czy w tej chwili Orlen okrada akurat Bajtek Bezmajtek z PiS czy też Igor Pijarowiec z PO.

 • FILIP

  Oceniono 11 razy 3

  Młodzi to mają sieczkę w głowie to nic dziwnego że ich SN nie interesuje.

 • bardu

  Oceniono 17 razy 3

  To ich przyszłość i będzie taka, jaką sobie wypracują/wywalczą. Ja też już przestałam chodzić na demonstracje, na siłę nie będę im życia urządzać.

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 2

  Wreszcie ktoś zabrał się za zrobienie porządku z tymi oligarchami w togach !!!

 • vidi12

  Oceniono 2 razy 2

  Wszyscy WOOOOOOON !!!

 • thebutcher

  Oceniono 2 razy 2

  To co robi PIS to nie jest reforma. PIS jest partia systemową, propaństwową i stawiająca na kolektyw, co oznacza ze całkowicie nie nadaje się do reformowania wymiaru sprawiedliwości. Najlepszy przykład to sprawa Igora Stachowiaka. Wczoraj zaczął sie proces ewidentnych zabójców, którzy odpowiadają z wolnej stopy (skandal), w sądzie rejonowym (sic!), a sędzia który ich sądzi zabrania relacjonowania procesu na żywo, a na dodatek znany jest ze swojej pobłażliwości dla mundurowych bandytów. Gdzie jest zatem ta reforma?

 • marcin1948

  Oceniono 8 razy 2

  PKT.12 . Młodzi mają wyebane na tych lewaków i przygłupoow z "totalsów" i wolą robić inne rzeczy niż samozaoranie przed SN.

 • gefreiterhaber

  Oceniono 2 razy 2

  wnuki ubekow nie bronia tej "demokracji" i "konstytucji" ?

 • bart5554

  Oceniono 6 razy 2

  Hahahahaha: "Wśród politologów i socjologów pojawia się również teza, że mniejsza frekwencja społecznych protestów (także wśród młodych) jest efektem przekształcania się Polski w tzw. reżim hybrydowy, czyli stadium pomiędzy reżimem demokratycznym i reżimem niedemokratycznym."

  Ale bzdury piszecie. Ludzie nie chodzą na te durne spędy bo widzą, że byli oszukiwani. Cały czas wpajano im w umysły, że tak jak jest - jest dobrze, że donosiciel "Bolek" to bohater, że trzeba się wstydzić, że jesteśmy Polakami i że nic się nam nie należy, że mamy całować wszystkich po rękach za to, że nas łaskawie zaproszono do UE, że mamy nie podskakiwać, że mamy nie dochodzić swoich praw i roszczeń np za II WŚ i tak dalej. Ludzie otwierają oczy! Dopóki internet jest wolny od waszych zapędów do cenzury dopóty nie uda wam się propagandą oszukać ludzi. Wasi zwolennicy to coraz mniej liczna, za to bardziej skrajna grupa społeczna. Na szczęście będzie ich coraz mniej. Dopiero teraz widać, że padają ostatnie bastiony (post)komunizmu w Polsce: sądy, najwyższe władze uniwersytetów i parę innych miejsc, które pamiętają głęboki PRL. To się powoli kończy.

 • wortat

  Oceniono 4 razy 2

  A gdzie córka Tomasza L. która gościła na portalu co tydzień jeszcze dwa miesiące temu ?
  Komu bije dzwon ?

 • dar61

  Oceniono 2 razy 2

  Spróbujmy rozróżnić głęboko wierzących w cel od tych, jakich powiew chwili i niestałość poglądów omamia.
  Krok po kroku:
  1. Młódź od tysiącleci jest porywcza, niestety niestała. To nie nowość, to standard. Dostosować się do tego umieją nie tylko spin-docenci, Autorze.
  2. Nie tylko młodziaków męczy i odstręcza obsesja Przywódców Narodu. Uwzględnia to i Gnom.
  3. Sędzia - każdy sędzia - musi zachować powagę swego urzędu, nie hasać po wywiadach.
  „Opinia publiczna"? Warto odróżniać pisią propagandę od normalności. Widzi to byle szczeniak? Zależy od rasy.
  4. Odróżnianie koniunkturalizmu i mody od skuteczności. W tym zgoda, Autorze.
  5. Brak wiary w wodza już niejednego obcokrajowca w RP zadziwia. Tak nasz wzorzec dziejowy, nie skaza. I nie jest zmienna wiekowo w gronie Polaków i Polek.
  6. W tym wywodzie brak zarzutu, więc i brak polemiki.
  7. Złagodzenie to złe słowo - bo to unik, maskarada. Szkoda, że niedoświadczona młódź tego nie poznaje.
  8. Mało kto rozpoznaje pełzające niszczenie Konstytucji, to nie tylko przywara młodziaków.
  9. Propaganda działa nie tylko na młodych. Tzw. polonizacja mediów jeszcze to pogłębi.
  10. Akcja = reakcja. Pisiacy z przystawką nie są do końca debilami, choć mało brakuje.
  Jednak opozycja nie powinna czekać, być reaktywna - jej rolą jest wskazywać ścieżki. To skuteczniejsze. A dostosowanie metod do wieku wyborcy wymaga i wiedzy, i chęci, nie wspominając o mamonie.
  Dla młodych szukałbym coś na kształt Pomarańczowej Alternatywy, memy nie działają na wapniaków, chyba że zatrącające o religijny fanatyzm.
  11. Dostosowywanie do zła i niedogodności Polacy mają we krwi od stuleci. Czy wytrwają i rozwalą system od środka, czy znów wyemigrują - oto jest pytanie godne kiełbas wyborczych...

  ****
  To nie jakiś ple-pleg, Redakcjo - noblesse oblige:
  '...Fakt, że kwestia sądów była na tapecie przez cały ten czas ma swoje...'
  >>> czas, [PRZECINEK] ma...

  '...Z drugiej strony, jedna z podstawowych...' [PRZECINKOZA]
  >>> strony jedna... [BEZ PRZECINKA]

  '...Zdaniem socjologów, z którymi rozmawialiśmy niższa frekwencja...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> rozmawialiśmy, [PRZECINEK] niższa...

  '...Porównując skalę protestów sprzed roku do tych sprzed kilku dni większość osób...'
  >>> dni, [PRZECINEK] większość..

  '...masowe, ogólnopolskie protesty...' [przecinkowa moda, a jednak błędna]
  >>> masowe ogólnopolskie... [BEZ PRZECINKA]

  '...polityką, a jeszcze mniej interesujących się prawem znaczenie miał...' [BRAK DOKOŃCZENIA ZDANIA WTRĄCONEGO]
  >>> prawem, [PRZECINEK] znaczenie...

 • Oceniono 2 razy 2

  Myślcie MŁODZI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gerardpolak2

  Oceniono 4 razy 2

  młodzi olali protesty bo nie wiedzą co to był PRL i tyle... niedługo dośwadczą PRL-pis i się obudzą... i dostaną w d......

 • Swój chłop

  Oceniono 6 razy 2

  Czy znajdę na stronach Gazety informację o wczorajszym przejściu radnej Warszawy z PO do PiS-u i jej poparciu dla Patryka Jakiego? Jeżeli tak, to poproszę o linka.

 • jan700

  Oceniono 4 razy 2

  Na protestach nie ma młodych ludzi, ponieważ sejm podjął kilka dni temu uchwałę o udzieleniu Radzie Ministrów absolutorium i przyjął sprawozdanie z wykonania budżetu państwa za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 r.

  Deficyt budżetu państwa wyniósł 25,4 mld zł i był o 20,8 mld zł mniejszy niż w 2016 roku.

  W porównaniu do 2016 r. wpływy podatkowe wzrosły o ponad 40 mld zł.

  Dochody budżetu państwa zostały zrealizowane w 2017 r. w wysokości 350,4 mld zł i były wyższe o 25 mld zł w stosunku do kwoty zaplanowanej w ustawie budżetowej na rok 2017, tj. o 7,7 proc.

  W 2017 r. znaczącej poprawie uległa sytuacja finansów publicznych. Relacja deficytu sektora general government do PKB uległa poprawie o 0,6 pkt procentowego z -2,3% do -1,7%.

  Wydatki budżetu państwa wykonane zostały w 2017 r. w wysokości 375, 8 mld zł i były niższe o 9 mld zł w stosunku do kwoty ustalonej w ustawie budżetowej na rok 2017, tj. o 2,3 proc.

  Deficyt budżetu państwa został zrealizowany w wysokości 25,4 mld zł. W stosunku do ustalonego w ustawie budżetowej na 2017 r. nieprzekraczalnego poziomu 59,3 mld zł i był on niższy o 34 mld zł, tj. o 57,3 proc.

  Wzrost Produktu Krajowego Brutto wyniósł 4,6 %, tj. o 1,6 pkt proc. więcej niż w 2016 roku i najwięcej od 2011 r.

  Liczba zarejestrowanych bezrobotnych na koniec 2017 r. była o 253,5 tys. (tj. o 19,0%) niższa w porównaniu do poziomu sprzed roku.

  Przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej w ujęciu nominalnym zwiększyło się o 5,4%, tj. o blisko 2 pkt. proc. więcej niż przeciętnie w pięciu wcześniejszych latach.

  Saldo obrotów bieżących bilansu płatniczego po raz pierwszy od 1995 r. było dodatnie, na poziomie 0,2% PKB.

  W roku 2017 wpływy podatkowe budżetu wzrosły o ponad 40 mld zł, w tym wpływy z VAT – 30 mld zł. To wzrost aż o 15,4 % w porównaniu do 2016 r.

  Państwowy dług publiczny był o 3,4 mld zł niższy wobec końca 2016 r. Dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (definicja UE) zmniejszył się o 3,2 mld zł.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 2 razy 2

  Piwo po 2,40 i kredyt?
  Po co tracić?
  Demokracja? Czy od jej braku piwa zabraknie? Kredytu się nie weźmie?

  po latach, ci którzy mogli postawić tamę faszyzmowi w Polsce, na piwo dostaną talony, a kredyty staną się zapisem na książeczkach mieszkaniowych. Bez jakiegokolwiek ekwiwalentności.

 • vistooo

  Oceniono 8 razy 2

  Po '89 należało to już zrobić. 28 lat czekania na to aby kopnąć komuchów w doopę, którzy dorobili się na majątku państwowym. Popatrzcie jaki cyrk ze sprawą Olewnika. prokuratorzy, sędziowie, policjanci i politycy zamieszani. A Michnik ty też za palenie "starych faktur" powinieneś bęknąć!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX