Poseł PO Stanisław Gawłowski może opuścić areszt. Warunek: wpłata 500 tys. zł kaucji

Jak poinformował Roman Giertych, Stanisław Gawłowski może opuścić areszt po wpłaceniu 500 tys. złotych. Polityk PO przebywa w areszcie w Szczecinie od połowy kwietnia tego roku.

Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej, od 15 kwietnia przebywa w areszcie w Szczecinie. Politykowi prokuratura postawiła pięć zarzutów, w tym trzy o charakterze korupcyjnym.

Trzymiesięczny areszt kończy się w czwartek (12 lipca), a dzień przed tym terminem sąd zdecydował o jego przedłużeniu, ale postanowił również, że może wyjść za kaucją.

Pełnomocnik posła, adwokat Roman Giertych, przekazał natomiast, że Stanisław Gawłowski będzie mógł wyjść na wolność, ale musi wpłacić 500 tys. zł kaucji. Jak wskazuje Radio Szczecin, zapewne w ciągu najbliższych dni Gawłowski opuści areszt.

Sprawa Stanisława Gawłowskiego

Politykowi PO prokuratura postawiła pięć zarzutów, powiązanych m.in. ze śledztwem w sprawie tzw. afery melioracyjnej. Stanisław Gawłowski, w przeszłości wiceminister ochrony środowiska, miał przyjąć co najmniej 175 tys. zł łapówki, a także dwa zegarki o wartości prawie 25 tys. zł.

Prokuratura argumentowała areszt dla posła, który sam stawił się w oddziale Prokuratury Krajowej w Szczecinie, tym, że wystąpiła obawa matactwa.

Gawłowski wielokrotnie zapewniał, że jest niewinny, a w ostatnim czasie śledczy zapowiedzieli, że postawią mu kolejne zarzuty - sprawa dotyczy prania brudnych pieniędzy i korupcji.

Sejm uchylił immunitet K. Gasiuk-Pihowicz i R. Petru. Zgodził się na aresztowanie S. Gawłowskiego

Więcej o:
Komentarze (63)
Poseł PO Stanisław Gawłowski wyjdzie z aresztu. Kaucja wynosi 500 tys. zł
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 29 razy 13

  Pisowski sygnalista rzuca oskarżenia, prokurator prowadząca sprawę rezygnuje z powodów politycznych nacisków, tłumacząc, że ktoś ciśnie a ona nie może zdobyć żadnych dowodów. Pisowcom marzy się cela+ czyli program dla polityków PO, którzy "kradli miliardy" i nieważne czy są winni czy nie! Ważne że pisowcy oskarżają, a skoro tak to sprawiedliwość też musi być pisowska. UB, stalinowcy, gestapo postępowali podobnie, wystarczył człowiek a dowody same się znajdywały. Takie czasy nastały.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 11

  Pis kombinuje jak koń pod górę , guzik mają na posła i dobrze o tym wiedzą

 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 18 razy 10

  To ciekawe, że Ziobrzyści zrezygnowali z aresztu wydobywczego, wynika z tego że nic nie mają , bo albo mają i jest wyrok albo oszukują sądy i ciągną areszty wydobywcze w nieskończoność. "Grubas" się wścieknie, pewnie przeprowadził mało nocnych przesłuchań i ni e przestraszył żony. Nawet w Szczecinie znalazł się porządny sędzia.

 • fakiba

  Oceniono 21 razy 9

  Pis maił ochotę ugotować pana Gawłowskjego 500 tys. złotych , ale g... im z tego wyjdzie

 • jxl82

  Oceniono 20 razy 8

  Coś nie idzie prokuraturze, co chwila aresztowania pod publiczkę i każde z nich kończy się niczym? Może Ziobro sam siebie powinien wsadzić do aresztu wydobywczego? Wydobyłby sam z siebie jakieś podkłady mądrości?

 • damtek

  Oceniono 7 razy 5

  Sprawa Gawłowskiego. Obciąża go przestępca, były polityk PiS, który o sprawie przypomina sobie po latach, a za swoje zeznania otrzymuje złagodzenie kary. I dlatego od początku trudno uznać tę sprawę za tak jednoznaczną, jak robi to PiS, TVP i niektórzy publicyści.
  J.Schwertner/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX